Головна » Вишгородщина

Наша перша вчителька в серці назавжди

Наша перша вчителька в серці назавжди

В актовій залі Вишгородської спеціалізованої школи «Сузіря» для учнів 4-в класу відбулося свято прощання з початковою школою.
Протягом чотирьох років привітно зустрічала своїх вихованців мудрий педагог, добра, чуйна і привітна жінка, талановитий вчитель Людмила Корнієнко. Вона  навчала дітей основам шкільних наук, знайомила з оточуючим світом, не шкодуючи часу та сил, терпляче та наполегливо вкладала в них знання, вчила бути щирими та співчутливими, чесними та справедливими, добрими та милосердними. Людмила Григорівна допомагала дітям підніматися  першими  східцями  Країни знань, хоча непростими  були  чотири  перші  шкільні вершини. Хто  стрімко  і  рвучко  піднімався  до  них, хто  довго  і & ... Читати далі »

Ікона Вишгородської Богородиці: благодать для нашого краю

Ікона Вишгородської Богородиці: благодать для нашого краю

Минулої неділі о 10.30 Отець і Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Патріарх Святослав завітав до Собору Вишгородської Богородиці з нагоди десятої ювілейної прощі. Зустрічали шановного гостя духовенство та паломники з усіх куточків України, громадськість. У знаковій для Вишгородщини події взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Горган та голова районної ради Ростислав Кириченко.
14 травня вірні та духовенство Української греко-католицької церкви здійснили паломництво (вирушили пішою ходою та велоколоною) з Києва до Собору Вишгородської Богородиці, у якому знаходиться список (копія) ікони Вишгородської Богородиці (більше знаної як Володимирська). Пам’ятаючи про історичне походження цієї ікони, УГКЦ дбає про відновлення духовної слави цього святого міс ... Читати далі »

Сталінська тінь над Україною

Сталінська тінь над Україною

Минулої неділі в Україні  вшановували  День пам’яті і скорботи жертв, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму. Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться жалобні заходи присвячені пам’яті про ті страшні події.
2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) «Про антирадянські елементи», відповідно до якої 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР, який поклав початок масовим репресіям. Уже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 мільйонів людей було відправлено в табори.
Згідно із даними розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад ... Читати далі »

Моя вулиця – моя родина

Моя вулиця – моя родина

Село Лютіж завжди славилось культурою щирої душі. Саме тут  1 травня лютіжани вирішили провести абсолютно новаторське, тепле та родинне свято – День вулиці. 
Коли останнього разу ви приходили до свого сусіда по сіль у гості? Та чи взагалі ви знаєте своїх сусідів в обличчя? На жаль, так склалося, що сучасний темп життя змушує нас бігти швидше, час від часу викидати щось зі старих речей. Поступово ми відходимо від нашої культурної ментальності бути серед людей і народу. Ідеш увечері вулицею – порожньо: ні дітей, ні молоді, ні бабусь з дідусями – усі зайняті своїми особистими справами.
Вулиця  Максима Рильського завжди була багата на особливих людей. Зокрема, тут ще пам’ятають дітьми народного депутата Верховної Ради Ярослава Москаленка та В&r ... Читати далі »

Ліквідатори зробили неможливе

Ліквідатори зробили неможливе

 22 квітня в історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилася виставка, присвячена 30-й річниці аварії на Чорнобильській атомній станції. 
Представлені фотографії, амуніція ліквідаторів та засоби пожежогасіння нагадали відвідувачам виставки про героїчні будні тридцятирічної давнини. Організатори виставки: директор історико-культурного заповідника Ірина Пироженко, завідуючий історичним музеєм Вишгорода Олег Коваль, провідний спеціаліст по створенню експозицій Любов Ніколенко, науковий співробітник Вадим Перегуда, художник-оформлювач Олег Распотін  доклали багато зусиль, щоб виставка була цікавою і змістовною. Були запрошені учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Колишній начальник Прип’ятського відділу міліції Василь Кучеренко і колишній пр ... Читати далі »

Брати, які здолали ядерний вогонь

Брати, які здолали ядерний вогонь

Науковці стверджують, що у Хіросимі більшість людей загинула саме від ядерного вибуху, тобто, вибухової хвилі, високої температури, травм та опіків, і вже потім від радіації. Чорнобильська катастрофа за масштабами була більшою за декілька десятків хіросімських вибухів. Інші й наслідки. Якщо в Японії більшість мешканців постраждали від, власне, вибуху, то в Чорнобилі значна частина людей отримала смертельні дози радіоактивного опромінення. Нині науковці стверджують, що трагедії можна було б уникнути, як і врятувати багатьох постраждалих, аби не байдужість, невігластво та злочинний непрофесіоналізм керівників тогочасної політичної та соціальної системи. Свідченням тому є наше спільне з сусідами минуле та спогади трьох братів – ліквідаторів Чорнобильської аварії – Леоніда, Петра та Івана Ша ... Читати далі »

Перемагає системний підхід і командний дух

Перемагає системний підхід і командний дух

Напередодні пасхальних і травневих свят на Вишгородщині у рамках двомісячника з благоустрою відбулася серія толок. 25 квітня працівники комунальних підприємств, установ, закладів організацій району, управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації на чолі з головою райдержадміністрації Олександром Горганом вийшли на прибирання довкілля.
Територія прибирання була доволі великою: від КП при виїзді з Вишгорода на Лівий берег, траса Вишгород – Лебедівка, Головна траса – поворот на Осещину, площа між Осещиною і Хотянівкою (територія Межиріччя), пляж за Лебедівкою, Осещина – масив СТ «Троянда».
Не дивлячись на те, що усі без винятку місця були забруднені, земля рясно вкрита недопалками, пластиковими виробами, стихійними сміттєзвалищами, р ... Читати далі »

Суспільний резонанс

Суспільний резонанс

«СБУ затримало мера Вишгорода, який вимагав хабар 1 млн євро», – наприкінці минулого тижня ця новина розлетілась усією країною. Четвер став днем тиші для усіх жителів Вишгорода і району, та тільки не для жадібних до сенсації засобів масової інформації. Не дивлячись на блискавичну швидкість розповсюдження такої резонансної новини, вона все ж не мала, як виявилося, жодного обґрунтування, уже хоча б тому, що в нашій країні діє презумпція невинуватості. 
Нагадуємо хронологію подій. 
Четвер,14 квітня. У другій половині дня співробітниками СБУ прямо в робочому кабінеті затримано Вишгородського міського голову Олексія Момота. Хоча ще до моменту затримання на офіційному сайті СБУ з’явилася інформація, що ніби-то мера вже затримано. Ця і ... Читати далі »

Щоб рибку їсти, треба у воду лізти

Щоб рибку їсти, треба у воду лізти

З 1 квітня по 9 червня на водоймах Київської області встановлено заборону на вилов водних біоресурсів у зв’язку з періодом нересту. Під час нерестової кампанії ГО «Асоціація рибалок-промисловиків» спільно з органами рибоохорони та науковими установами традиційно здійснює заходи із рибогосподарської меліорації.
У період з 13 по 15 квітня на Київському водосховищі здійснено заходи із встановлення штучних нерестовищ. Доцільність цього заходу зумовлена недостатньою кількістю нерестових площ у нижній частині Київського водосховища. Завдяки здійсненню таких рибницько-меліоративних заходів збільшується площа нерестовищ і рибопродуктивність водосховища в цілому. Роботи по встановленню штучних нерестовищ здійснені відповідно до науково-біологічного обґрунтування Інституту риб ... Читати далі »

«Ліберті»: 10 років у вихорі танцю

«Ліберті»: 10 років у вихорі танцю

Хореографічна студія «Ліберті» відсвяткувала свій перший ювілей. Десять років зростала, розвивалася, міцнішала танцювальна родина. І це дійсно родина, друга родина для них – захоплених танцем, закоханих у танець і свій колектив. «Ліберті» – це понад 60 маленьких і великих танцівників: від чотирирічних малюків до учасниць першого складу колективу, які вже через кілька років приведуть до студії своїх дітей.
Студію створила в 2005 році хореограф і продюсер Людмила Хрєнова, вона і запропонувала назву «Ліберті» і згодом нового керівника Павла Лук’яненка, який навчався з нею на одному курсі Київського університету культури та мистецтв. Вишгород полюбився йому одразу, бо дуже нагадував його рідне містечко Марганець на Дніпропетровщині. То ... Читати далі »

« 1 2 ... 45 46 47 48 49 ... 80 81 »