Головна » 2019 » Травень » 16 » Помічник рослинам – борна кислота
18:57
Помічник рослинам – борна кислота

Бор – важливий мікроелемент, який необхідний для успішного вирощування розсади й надалі великого врожаю. Він транспортує кисень і піднімає імунітет рослинам. Нестача речовини відзначається поганим ростом і зів’яненням рослини. Деякі квіти, такі як троянди, гладіолуси й жоржини, чуйні до внесення добрива. Як же розрахувати дози й правильно зробити підгодівлю?
Якщо ви помітили білі плями на листі, схожі на опіки, побачили потемніння стебла або загнивання шийки кореня, відбулося опадання зав’язей або квіти стали неправильної перекрученої форми – усе це ознаки нестачі бору. Виправити ситуацію легко, досить грамотно обробити рослини з борною кислотою.
ДЛЯ ОВОЧІВ. Капуста, томати й огірки при внесенні бору дають збільшення врожаю на 25%. Для всіх зазначених методів необхідна гаряча вода, оскільки в холодній бор не розчиниться. Можна зробити концентрований гарячий розчин, потім його розбавити холодною водою. 
Розчин можна застосовувати декількома способами. 
Замочувати насіння в розчині бору на 12 годин. На літр води беруть 0,2 грама борної кислоти.
При перенесенні розсади в ґрунт поливають ґрунт кислотним розчином з розрахунку 2 г на 10 л води.
Із появою третьої  фази листків обприскують рослини з пульверизатора або лійки з розпилювачем. Беруть 5 г кислоти на 10 л води. 
За допомогою таких обробок ви піднімете імунітет рослинам і зміцните їх.
ДЛЯ КВІТІВ. Для стійкості до хвороб можна замочити черешки в складі з 20 г борної кислоти й 10 л води. Трьох хвилин буде досить для того, щоб знизити ризик виникнення грибка. Так само трояндам потрібна підгодівля для правильного формування бутонів, вони стануть великими й правильно закрученими. Для цього готують розчин у співвідношенні 1 г бору на 1 л води.
Георгіни й гладіолуси теж чуйні до добрива. Вони швидше ростуть і зацвітають, а цибулина збільшується в розмірах. Якщо додати марганцевокислий калій, то ви ще проведете профілактику й позбавите квіти від низки захворювань. Необхідний розчин з 2 г борної кислоти плюс 5 г марганцівки на 10 л води. Обприскують рослини у фазі трьох листків.
Оглядайте рослини. Якщо побачили зміну на листі – некроз, загнивання пагонів або плода, сміливо обприскуйте листя і робіть підживлення.
Борна кислота належить до найнижчого, четвертого класу небезпеки шкідливих речовин. Не шкодить людині при потраплянні на шкіру, але може накопичуватися в організмі, оскільки бор повільно виводиться нирками. 
Надлишок бору в ґрунті небезпечний: він провокує опік нижніх листків, усихання країв листка – вони жовтіють, відмирають і обпадають. 
Симптоми надлишку бору: куполоподібна форма листків, загортання усере­дину їхніх країв, загальне пожовтіння листя. Першими страждають старі листки. Високий вміст бору в кормових рослинах приводить до важких хронічних захворювань у тварин.
БОРНА КИСЛОТА ВІД МУРАХ
Борна кислота як садовий інсектицид застосовується частіше як контактний препарат проти тарганів і мурах, але має також кишкову дію. Сухі принади з борною кислотою діють як контактно-кишкові отрути, а вологі, в основному, як кишкові. Комбінована дія проявляється поступово в міру накопичення в організмі комахи. Наприклад, таргани при використанні борної кислоти гинуть на 8-12 добу після початку застосування.
Борна кислота проти мурах ефективна за рахунок того, що впливає на роботу їх нервової системи. Після поїдання викликає серйозні порушення, які через кілька годин приводять до паралічу й смерті комахи. Навіть якщо побратими з’їдять останки полеглого від борної кислоти мурахи, їх буде чекати та ж доля: для загибелі однієї мурахи досить зовсім малюсінької кількості отрути. Найпростіше застосування – розсипати порошок борної кислоти в місцях, де мурахи найчастіше зустрічаються, або біля входів у мурашник.
Використання принад дає кращі результати. Для рідкої принади в 100 мл гарячої води насипати 5 г борної кислоти, розчинити, додати до розчину 1 ч. л. меду або варення й 2 ст. л. цукру. Суміш перемішати й вилити в плаский посуд, який розмістити поблизу мурашиних стежок. Прикривайте від дощу зверху шматком пластику.

Категорія: Вишгородщина | Переглядів: 2936 | Додав: slovo
comments powered by Disqus