Головна » Вишгородщина

Повага до права – з дитинства

Повага до права – з дитинства

10 листопада у рамках районної комплексної програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» у великому залі адмінбудинку відбувся брейн-ринг «Підліток і право». 
Організатор заходу – служба у справах дітей та сім’ї Вишгородської райдержадміністрації, яка ініціювала брейн-ринг із права. Знати закони держави, в якій живеш, свої права та обов’язки, навчитися правильно діяти у різних ситуаціях, знаходити вихід із складних обставин повинен кожен громадянин. Мета такого інтелектуального заходу – це насамперед розвиток правової культури дітей, виховання у них поваги до права, здобуття практичного досвіду щодо вирішення правових питань.
Участь у турнірі взяли одинадцять команд із навчальних закладів району, ... Читати далі »

Хортинг силу і волю гартує

Хортинг силу і волю гартує

Вишгородська районна федерація хортингу та спортивний клуб «Характерник» провели 5 листопада чемпіонат Вишгородщини з хортингу (вид спортивних єдиноборств, започаткований в Україні). Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а й як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Засновники цього спортивного єдиноборства пояснюють, що слово «хортинг» походить від острова Хортиця, де була Запорізька Січ.
У районних внутрішньоклубних змаганнях уміння та навички у єдиноборстві показали як досвідчені спортсмени, так і новачки, які приєднались до хортингу тільки у вересні. 
Президент Вишгородської районної федерації хортингу Віктор Шубка та інструкто ... Читати далі »

Нас об’єднує християнська культурна спадщина

Нас об’єднує християнська культурна спадщина

Минулої п’ятниці відбулося урочисте відкриття виставки «Християнська спадщина нашої землі» у рамках проекту Вишгородського державного історико-культурного заповідника «Дніпро єднає Україну». Презентовано унікальні хрести з археологічних розкопок князівського Вишгорода, а єдиний в Україні і Європі сторографічний музей хреста за підтримки програми  міського голови м. Дніпра Бориса Філатова «Культурна столиця» представив знахідки хрестів з 20 областей України. 
Зі словами подяки відкрила виставку директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко: «Дякуємо райдержадміністрації, районній раді та міській раді за можливість ознайомити громаду Вишгорода ... Читати далі »

Вклоняємося народному вчителю

Вклоняємося народному вчителю

Кажуть, що зорі віщують народженій людині її характер, долю і талант. Напевно, надвечір’я Богоявлення Господнього було особливо яскравим і прихильним у ту мить, коли в сім’ї Марії та Юхима Заблоцьких народилась донька Марія.
У ці листопадові дні святкує свій славний 90-літній ювілей Марія Юхимівна Заблоцька, вчитель початкових класів Гаврилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, ветеран праці, яка має педагогічне звання «Старший учитель», відмінник освіти України, почесний громадянин Вишгородського району, і, як називають Марію Юхимівну односельці, справжній «народний учитель».
Перший учитель… У кожної людини він, як початок шляху, як перший відбиток у дитячій душі. Він назавжди лишиться тим маленьким далеким вогником, що посвіт ... Читати далі »

Що робити з лісами?

Що робити з лісами?

Нещодавно у  ДП «Димерське лісове господарство» провели семінар на тему «Напрямки ефективного використання низькоякісної деревини в умовах масового всихання деревостанів», у якому взяли участь директори та головні інженери державних лісогосподарських підприємств Київщини.
Лісівниками було зазначено, що в лісах Київської області відбувається масове всихання соснових насаджень. Внаслідок сукупної і тим самим підсиленої дії стовбурових шкідників площа всихаючих деревостанів становить більше 30 тисяч гектарів.
Найбільш дієвим і по суті безальтернативним методом боротьби з поширенням агресивних шкідників і хвороб на даному етапі є проведення суцільних та вибіркових санітарних рубок, спрямованих на видалення осередків ураження та подальше відновлення зрубі ... Читати далі »

До Кобзаря, за наукою

До Кобзаря, за наукою

Нещодавно учні школи вихідного дня з поглибленим вивченням української мови відвідали Національний музей Т. Шевченка у Києві. Слухаючи розповідь екскурсовода, виникає думка, що змінюються часи, зникають і створюються країни, режими, ідеології, а Тарас Шевченко живий, актуальний.
Господь Бог нам дав Шевченка, щоб нас із юрби перетворити в націю. Щоб кожна людина стала гідною свого імені. Зі словом Шевченка ми живемо повсякчас: духовне світло його поетичних думок тримає дух українського народу, його слово звучало на захист поневоленого Кавказу, спаленого на вогні чеського національного героя Яна Гуса. Твори Шевченка додавали патріотизму творцям української революції 1917-1920 років. Під час Революції Гідності на Майдані вірш «Борітеся – поборете» за день до смерті проч ... Читати далі »

Зберегти зелені легені Вишгородщини

Зберегти зелені легені Вишгородщини

Нещодавно відбулося виїзне засідання в Дніпровсько-Тетерівському державному лісово-мисливському господарстві, метою якого стало ознайомлення місцевої та районної влади, а також громадськості з проблемою масового ураження соснового лісу шкідником.  
За ініціативи директора В. Юхимчука та за участі спеціалістів господарства, депутатів районної ради Г. Панамарчука та С. Миронова, Сухолуцького сільського голови О. Чуж, директора  ДСЛЗП «Київлісозахист» С. Солохи, головних  лісопатологів: ДСЛЗП «Київлісозахист» Г. Заболотньої і Київського обласного та по м. Києву УЛМГ С. Гайової та представників громадськості учасники заходу відвідали три об’єкти у Дніпровсько-Тетерівському державному лісомисливському господарстві. Це дало змогу на власні о ... Читати далі »

Попереду багато роботи

Попереду багато роботи

Наприкінці жовтня минув рік, як Президент України Петро Порошенко призначив на посаду голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана. З цієї нагоди очільник області запросив на зустріч головних редакторів провідних засобів масової інформації Київщини, аби у невимушеній обстановці поспілкуватися з журналістами і відзвітувати про результати своєї діяльності на цій посаді.
Олександр Любомирович розповів, що перед тим, як визначити головні пріоритети розвитку області, було сформовано ефективну методику аналізу. Йдеться про чітку статистику з усіх напрямків, зокрема – рівень і стан якості освіти, криміногенна ситуація, енергоефективність та ін. Також було виведено індекси фінансової спроможності районів, що дало можливість реально оцінити стан справ у області.
Важливи ... Читати далі »

Доглянути, підтримати, допомогти…

Доглянути, підтримати, допомогти…

У першу неділю листопада своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери. У цій когорті й працівники Вишгородського  районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), котрі щодень приходять в оселі людей, що потрапили у складні життєві обставини, щоб доглянути, підтримати, допомогти...
Територіальний центр опікується майже 1700 громадянами у Вишгороді та сільській місцевості, надаючи послуги через чотири відділення – соціальної допомоги вдома, стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, організації надання адресної та грошової допомоги, денного перебування. 
Наші працівники добре розуміють, що у соціальній роботі з літніми одинокими людьми, котрі є основною категорією наших підопічних, потр ... Читати далі »

У віршах і прозі – мій рідний Вишгород

У віршах і прозі – мій рідний Вишгород

Вишгородщина багата своїми талановитими особистостями. Скільки художників, поетів прославляють нашу благодатну землю, відшліфовують рідне слово у творчих доробках! Серед когорти митців і Ольга Дяченко, з її виплеканими серцем поезіями і прозою. Бесіда з цією непересічною жінкою ще раз нагадує відомі слова Володимира Сосюри: – Любіть Україну!.. І мову її солов’їну!..
– Ольго Андріївно, розкажіть трішки про себе. Звідки ваші першовитоки любові до слова?
– Я зростала у селі Зарубенці Переяслав-Хмельницького району Київської області. У післявоєнний час у селі було дуже тяжко. Мій поранений батько повернувся із війни, але багато сільчан так і не дочекалися своїх чоловіків та синів. Це наклало певний відбиток на весь уклад сільського життя. Але це нас ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 57 58 »