Головна » Вишгородщина

Гарних оцінок в оновленій школі!

Гарних оцінок в оновленій школі!

Минулого вівторка відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту Вищедубечанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селі Пірнове. У гості до учнів, батьківської громади та педагогічного колективу розділити радість приємної події завітали голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок, голова районної ради Ростислав Кириченко, начальник відділу освіти Тетяна Фороща, депутатський корпус районної ради, громада села.
Вячеслав Савенок привітав школярів, вчителів, батьків із знаковою подією для громади та зауважив, що сьогодні для жителів села справді непересічний день, адже завдяки спільним зусиллями влади району та місцевого самоврядування здійснилася мрія багатьох батьків, діти яких зможуть навчатися у нових, комфортабельних класах, де всебічно розвиватимуться та будуватиму ... Читати далі »

Одна у нас Батьківщина

Одна у нас Батьківщина

У  Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» зберігаються анкети фронтовиків, що відвідували музей ще за радянських часів. Тих, хто пройшов крізь горнило війни, тягнуло на місця боїв, де пройшла їх молодість. Свої спогади про фронтові будні, друзів-однополчан, горе втрат та радість Перемоги фронтовики залишали на папері – в анкетах, що ретельно збирали співробітники тоді ще Державного музею.
Зараз ми часто перечитуємо ці анкети, бо в них справжня історія війни, часто без прикрас та пропаганди. Мене, як співробітника музею, колись здивувало, що чимала кількість анкет належить ветеранам Першої окремої Чехословацької бригади, що в складі 51-го стрілецького корпусу 38-ї армії Першого Українського фронту звільнювала Київ восени 1943 року. Але написа ... Читати далі »

Кошти «ідуть» прямо в «Барвінок»

Кошти «ідуть» прямо в «Барвінок»

Наступ на корупційні схеми, який Київська облдержадміністрація розгорнула спільно із правоохоронними  органами, викликав шалену реакцію корупціонерів, які кидають усі ресурси на те, щоб «захистити» себе від закону. Корупція довела область до межі: жахливий стан доріг, відсутність гідних лікарень, шкіл та дитячих садочків.
Голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, закінчивши перевірку всіх об’єктів області, на ремонт та будівництво яких витрачалися бюджетні кошти, зазначив: «Результати перевірки виявили колосальні розкрадання сотень мільйонів гривень. Люди не отримали важливих об’єктів інфраструктури тому, що хтось захотів на цьому нажитися. Більше такого не повинно бути».
Враховуючи такий стан подій Олександр Горган за ... Читати далі »

Минуле озвалося болем

Минуле озвалося болем

Нещодавно серед паперів знайшла пожовклі сторінки спогадів про трагічні події на Букринському плацдармі у вересні 1943 року. Їх написав мій батько, Андрій Михайлович Дяченко, безпосередній учасник кривавих боїв на підступах до столиці. Вогненний рубіж вирував якраз біля мого рідного села – Зарубенців Переяслав-Хмельницького району.
На жаль, батько ніколи не розповідав про страхіття минулої війни, коли село було вщент спалено, а з пекельних доріг війни не повернулося шістдесят односельців. Чоловіків можна було на пальцях порахувати, майже кожна оселя маленького села залишилася без господаря. 
Батько мав поранення, нагороди, які не збереглися, та й село внаслідок грандіозного будівництва чергової ГЕС – Канівської – назавжди зникло.  По світу рознесли за ... Читати далі »

Страстотерпці потерплять?

Страстотерпці потерплять?

Гарну площу зробили у Вишгороді. Красивий адмінбудинок, мов білий корабель, висотні новобудови, пам’ятник святим страстотерпцям Борису і Глібу, який з двох боків «обступили» скульптури, красиві велетенські ялини, куди навіть білки забігають з навколишніх лісків. Стоять паркові лави, до яких у тихе надвечір’я сходяться посидіти-погомоніти про життя татусі та мами з діточками. Словом, не гірше, ніж у Європі. 
Люди, яким пощастило подорожувати іншими країнами, повертаючись додому, часто підкреслюють одне з найкращих вражень: «Там дуже чисто!» Навіть не виїжджаючи за кордон, наші співвітчизники помічають, що на вулицях великих міст дуже багато сміття, у передмісті купи мотлоху на узбіччях, на берегах річок та в лісах. Зрештою, проблема чистоти є ду ... Читати далі »

Медицина на селі є

Медицина на селі є

У первинній ланці охорони здоров’я відбулася реформа, і дільничні лікарі, педіатри й терапевти перекваліфікувалися на сімейних лікарів. А у невеликих селищах і селах з’явились амбулаторії та фельдшерські пункти (ФАПи). На території нашого району  функціонує тридцять ФАПів і ФЕПів та 16 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які підпорядковані КЗ «Вишгородський районний центр медико-санітарної допомоги». 
 Минулого тижня   голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок та головний лікар КЗ «Вишгородський районний центр медико-санітарної допомоги» Оксана Морозова відвідали Лютізьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
 Вячеслав Савенок передав лікувальному закладу офталь ... Читати далі »

Флешмоб і квест – новий формат 1 вересня

Флешмоб і квест – новий формат 1 вересня

Цьогорічний День знань у Новопетрівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 запам’ятався усім. І насамперед – дітям. Танцювальний флешмоб першокласників, що став кульмінацією першовересневої лінійки, підхопили й інші класи. А після першого уроку всі учні стали учасниками загальношкільного квесту «У пошуках 12 балів».

На традиційній урочистій лінійці лунали слова вітань, пісні та вірші. Зворушили серця й першокласники, які святково вийшли разом із матусями. Майбутні випускники – учні 11 класу – приготували для першачків не лише вітальні слова, а й символічні «пиріжки знань», якими малюки радо поласували.
Були й поважні гості на святі – Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький, директор Національного музе ... Читати далі »

Забутий генерал

Забутий генерал

В інших країнах-союзниках полководці, які підписали акти капітуляції Німеччини та Японії – Г.К. Жуков в Росії, Д.Ейзенхауер та Д. Макартур в США, Д. де Тасіньї у Франції, вважаються національними героями, до їх пам’яті ставляться з великою повагою. В Україні ж ім’я генерала, який підписав капітуляцію Японії, майже забуте.
Підписанням 2 вересня 1945 р. акта капітуляції Японії було завершено Другу світову війну. Від імені Верховного Головнокомандування Радянського Союзу цей документ підписав визначний полководець, генерал-лейтенант Кузьма Миколайович Дерев’янко.
Народився майбутній воєначальник, дипломат, один із найосвіченіших військових свого часу, 14 листопада 1904 року в селі Косенівка Уманського повіту Київської губернії (нині Уманський район Черкасько ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Про наявність древньої бібліотеки в Межигір’ї свідчить Г.Ю. Сафонова, дружина головного інженера по будівництву урядових будинків і споруд при управлінні справами Ради Народних Комісарів УРСР М.В. Сафонова, який три роки керував будівництвом урядових дач у Межигір’ї. Його начальником на будівництві був гебіст Журавицький, а заступником Сафонова працював Келлер О.Л., начальником АХО – гебіст майор О.М. Щербина. М. Сафонов під наглядом своїх безпосередніх начальників по будівництву брав участь у знищенні межигірських святинь і у побудові нових споруд. Його дружина була на той час вагітна і безвиїзно жила з чоловіком у Межигір’ї. Для неї була виділена кімната у приміщенні дачі С. Косіора. Коли настав 1937 рік і безперервно йшли арешти, люди стали боятися одне одного, і тому вагі ... Читати далі »

До «Лесиних джерел»

До «Лесиних джерел»

Тетяно Степанівно! Вчителько перша!
Ми з Вами учились, росли.
Ви першою вчили курчат жовторотих
Доріг у лебідки й орли.
Життя нас шліфує чи перетирає,
Складний у нас видався вік,
Та роки дитинства і юності в серці 
Лишаються з нами навік.

Такими віршованими рядками випускник 1976 року Вищедубечанської школи Василь Леоненко звертається до першої вчительки Тетяни Степанівни Тєрєхової. А ми всі, його однокласники, підтримуємо ці слова.
З душевним трепетом і хвилюванням ішли ми в гості до нашої першої вчительки після 41 року розлуки. Кожен із нас згадував свою подію чи вчинок, пов’язані з Тетяною Степанівною. Адже з першого класу по восьмий вона була поруч з нами – першою вчителькою, другою мамою, порадником і просто другом. ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 54 55 »