Головна » Вишгородщина

Княгиня Ольга - історичний бренд сучасного Вишгорода

Княгиня Ольга - історичний бренд сучасного Вишгорода

24 липня відзначається День рівноапостольної Великої княгині Київської (Вишгородської) Ольги. Чим знаменита наша княгиня? Із величезної кількості різних  інформаційних нашарувань про неї за минулі століття найбільш вірогідне і оптимістично близьке до реальності таке. Ніяких автентичних (справжніх) документів того часу натепер не виявлено. 
Виклад історії княгині Ольги творився на базі літописних фантазій із народних переказів ченцем Нестором, бо свій (чи не свій?) твір «Повісті минулих літ» він (чи не він?) складав не менше як 170 років після подій, про які він писав. Натепер відомо, що творіння Нестора в тому вигляді, яке було знайдене, у ХVIII ст. сховано за наказом Катерини ІІ і до цього дня не виявлено – мабуть, і там писалось про те, чого не хоче знати ... Читати далі »

Під вітрилами – нащадки княгині Ольги

Під вітрилами – нащадки княгині Ольги

  Яхтсмени Вишгородщини, нащадки славних мореходів Київської Русі, 15 липня регатою «Кубок княгині Ольги» відзначили 1060-ту річницю морського походу княгині Київської (Вишгородської) Ольги до Константинополя (Царгорода, Стамбула). Того далекого часу лодії (довбанки) вийшли з Вишгорода і прийшли до Царгорода у 957 році. Це був державний візит Київського князівства.
На акваторії аванпорту Київського шлюзу о 12.00 стартував дивізіон яхт класу «Кадет», а за ними крейсерська група вітрильників. Перед цим, користуючись динамічним вітром, провів свої перегони дивізіон вітрильників «Вінсерфер» (вітрильна дошка). Серед дівчат  дивізіону «Кадет» перше місце виборов екіпаж Вероніка Пущинська – Єлизавета Карпенко, вишгородчанки, чем ... Читати далі »

Нові горизонти із 3G

Нові горизонти із 3G

Нещодавно стала свідком досить цікавої сцени. Подружжя пенсіонерів у аптеці побилося об заклад із провізором, що вони знайдуть ліки, які були їм потрібні, за більш помірну ціну. Сіли в куточку, дістали смартфон і без поспіху роздивлялися цінові пропозиції. Через 10 хвилин працівник фармації був змушений розрахуватися валідолом, який він програв. А задоволене подружжя вирушило на пошуки аптеки. Причому, судячи з усього, попередньо з’ясували оптимальний маршрут на мапі.   
Усе це викликало справжній шок. Ще рік тому здавалося, що мобільний інтернет – це винятково для молоді, яка не уявляє себе без цілодобового доступу до музики, відео та популярних соціальних мереж. Та ще для бізнесу, якому важливо постійно бути в курсі всього, що відбувається на ринку: від новин т ... Читати далі »

Довіра – головне у війську

Довіра – головне у війську

Згідно з методичними рекомендаціями з професійно-психологічної підготовки особового складу Національної гвардії у військовій частині 3077 відбулося практичне тренінгове заняття з військовослужбовцями, що проходять службу за контрактом в управлінні частини. 
Було проведено практичні заняття з таких вправ, як: «Присідушки», «Павутина», «Падіння на довіру», які ефективно активізують пошук нестандартних рішень і часто дають учасникам можливість знайти правильне оригінальне рішення, подивитись на завдання по-новому, де основною метою тренінгу є  формування і згуртування військового колективу для більш якісного та ефективного виконання службово-бойових завдань.
 У котрий раз військовослужбовці показали злагодженість дій та порозуміння ... Читати далі »

Феномен «Вишгородів — Вишеградів – Велеградів»

Феномен «Вишгородів — Вишеградів – Велеградів»

(Продовження. Початок у №27 за 8 липня 2017 року)
Оголошуючи конкурс «Легенди Вишгородщини», метою якого є збір легенд, переказів, бувальщин, цікавих оповідань про Вишгородський край, неможливо не запросити до участі краєзнавців, вчених істориків, допитливих активістів з громад інших «Вишгородів – Вишеградів – Велеградів», які знаходяться у Польщі, Чехії, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Сербії, Естонії, Росії тощо. Усі ці міста, у переважній більшості, мають спільні сторінки історії, етимологію (трактування щодо походження назви). Їх необхідно об’єднати у єдину «Золоту корону королівсько-князівських резиденцій Європи» на противагу «Золотому кільцю Росії».

1. ПОЛЬЩА. Відомий польський Вишгород над Віслою зг ... Читати далі »

«Кадри» запалюють зірки

«Кадри» запалюють зірки

   Все колись буває вперше… Отак вперше в Гаврилівці виступила з дебютним концертом молодіжна скетч-група «Кадри».
Прем’єра «Гаврилівка запалює зірки» відбулася на День молоді. Цього вечора з нетерпінням і хвилюванням  чекали всі учасники концерту, бо ж для більшості це був перший в житті вихід на сцену. Репетиції забирали немало часу, необхідність знати тексти напам’ять, вміння втілюватися в образ і артистично працювати.  Все це було непросто, бо повірити в себе, в колектив, в якому зібралися однодумці, і чи потрібна така творчість глядачу. Були моменти, коли здавалося, що нічого не виходить і що дебют може потерпіти фіаско, але все ж таки віра в свої сили перемогла. Того прем’єрного вечора в Гаврилівському будинку ... Читати далі »

Феномен «Вишгородів – Вишеградів – Велеградів»

Феномен «Вишгородів – Вишеградів – Велеградів»

Сьогодні прийшов час переосмислення та нового усвідомлення значення історії та походження міста Вишгород. Упевнений, що  три роки тому багато з того, що відкрито, проаналізовано щодо місця, значення та походження Вишгорода, як перлини у системі європейських королівсько-князівських резиденцій Європи, не було б однозначно сприйнято, навіть із позиції існування такої «Х» ідеї у загально-інформаційному просторі. 
Причина в тому, що Вишгород і Межигір’я, починаючи із початку утвердження радянської влади в Україні, завжди належало до «закритої» та «секретної» території, так званих урядових дач, де намагалися не привертати зайвої уваги. Розмовляти на тему, що Межигірський монастир, який століттями відігравав ключову роль українського духовн ... Читати далі »

Літа на зиму повернули…

Літа на зиму повернули…

У цей мудрий період життя особливого сенсу набуває кожний прожитий день. Якось один журналіст написав про ветеранів, що вони вийшли на фінішну пряму.
А позаду – перемоги і поразки, любов і розчарування, вірність і зрада, життєва борозна, де насіялося для роздумів і осмислення прийдешнього і закарбованого в пам’яті. Іноді хочеться поділитися спогадами.
Тож недаремно у дружнє коло збирає жіночий клуб «Золота осінь» мудрих матерів і бабусь – берегинь роду і хранительок кращих традицій рідного народу. Біографія наша невелика – лише другий рік збираємося у приміщенні районної організації ветеранів. Шкода, що кімната тіснувата, та атмосфера взаєморозуміння, вміння поспівчувати і підтримати чи порадити об’єднує нас, таких «золотоосінніх&r ... Читати далі »

3G – це доступно і вигідно

3G – це доступно і вигідно

Уже рік як Київстар запустив у Київській області 3G-зв’язок і розробив спеціальні тарифи для мобільного інтернету. Завдяки цьому смартфон перетворився на незамінний інструмент для роботи, навчання, спілкування та розваг. Адже з точки зору споживача 3G робить з телефону повноцінний мобільний медіа-центр, який за продуктивністю нічим не поступається планшетові або ноутбуку. Хіба що розміром екрану. Водночас без мобільного інтернету просто не обійтися, коли потрібно швидко отримати корисну інформацію або оперативно скористатися потрібним сервісом. Наприклад, знайти найближчу аптеку або магазин, дізнатися, як проїхати в столиці на вулицю Турчина, або здійснити терміновий платіж.
Важливо й те, що завдяки новим технологіям і технічній модернізації мережа покриття 3G від Київстар розши ... Читати далі »

Вишиваний рушник його долі

Вишиваний рушник його долі

Вишгородська районна організація ветеранів об’єднує майже 25 тисяч ветеранів війни,праці і Збройних сил України. У них багато спільного – поважний вік, складний життєвий шлях, яким пройшли у роки своєї юності, трудовий досвід і мудрість людей з непростою долею.
 А біографія кожного – книга з своїм неповторним сюжетом. Різні пам’ятні дати іноді спонукають мовби заново переглянути тривожні, хвилюючі сторінки життя. Саме роздуми про пережите у ювілейний день славного ветерана Петра Мартиновича Головка поведуть стежками життєвих випробувань.
 Народився 1 липня 1927 року в селі Вища Дубечня в простій селянській родині. Перші зерна любові до рідної землі, слова, пісні посіяні в юному серці щирими, працелюбними батьками. Жага до знань, бажання пізнати ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 51 52 »