Головна » Вишгородщина

«Пташиний рай» на острові Великий

«Пташиний рай» на острові Великий

Розглянувши подання Київської облдержадміністрації, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії Київської обласної ради з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, з метою збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного та тваринного світу, рада вирішила  оголосити регіональним ландшафтним парком та ботанічною пам’яткою природи місцевого значення території, які мають особливу природо­охоронну, наукову, естетичну цінність, без вилучення земельних ділянок у землекористувачів.
Це регіональний ландшафтний парк «Пташиний рай», площею 466,8 га у Вишгородському районі, частина Дніпровського острівного архіпелагу, яка включає острів Великий Північний ... Читати далі »

Дніпро обертає турбіни

Дніпро обертає турбіни

В останній тиждень перед Новим, 1965 роком гідробудівники, які працювали на пускових агрегатах, особливо хвилювалися. Ці дні — лише невелика часточка затраченої праці чотирьох напружених років будівництва ГЕС.
Але ця часточка особлива. В ній немов акумульована енергія творіння. Чотири роки чекали того моменту, коли Київська – Комcомольська дасть струм рідній столиці.
І от цей час настав.
...21 грудня. 20.00. Агрегат №1 підготовлено до пуску. Налагоджені і випробувані двигуни маслонапірної установки і насосів пускового змащення. Термоконтроль обладнання підігріву масла підготовлено до роботи.  Ввечері заповнилася камера і відсмоктувальна труба першого агрегату. Був піднятий затвор на нижньому б’єфі, а потім на верхньому б’єфі гідростанції. Води ... Читати далі »

«Зелена» пліснява на голубому екрані

«Зелена» пліснява на голубому екрані

Який швидкоплинний час! Ось уже перегорнуто перші календарні листки нового, 2018 року. Кажуть, як зустрінеш його, так і будеш проживати кожен день. Певно, багато хто після сімейних вітань та побажань всього-всього черпав позитивну енергетику з блакитного екрана.
Звичайно, за смаки не сперечаються. А в мене миготіння яскравих телевізійних вогнів на тлі калейдоскопу відомих, заслужених, народних талантів залишило гіркотний осад на душі. Ринкова економіка не обминула й галузь культури. Основний девіз нинішнього економічного розвитку «продавай-купуй-володарюй» відчутний у всіх сферах господарювання.
Отож і маємо те, що маємо. Як своєчасно і вдало охарактеризував загальний стан поступу молодої Української держави її перший президент.
І дійсно, чого нарікати на дзерк ... Читати далі »

Чого чекати пацієнтам та лікарям?

Медичну реформу розпочато – закон про реформу підписав Президент України, Кабмін ухвалив ключові документи.  Що ж мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році? Реформа розпочнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні. У розвинених країнах лікарі первинної меддопомоги без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків.
Усі ці послуги будуть 100% покриватися з державного бюджету. Ваш лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде слідкувати за здоров’я ... Читати далі »

Великий Аттіла – наш земляк?

Великий Аттіла – наш земляк?

Аттіла (Етеле, Etcel, Atli (396–453 рр., Панонія) – вождь гунів з 434 року, підніс Гунську імперію (місцезнаходження столиці невідоме) до вершини могутності. З 445 року – володар велетенської держави в Східній Європі, що, за приблизними описами стародавніх істориків, простягалася від Чорного моря до річки Рейну та від данських островів до правого берега Дунаю. Здійснив спустошливі походи в Іллірію (447), Галію (451) та Італію (452).
Де ж князь Олег (Віщий) видряпав Вишгород, щоб подарувати його майбутній княгині Київській Ользі? Про це узаконений тепер вченими мужами літописець Нестор майбутнім поколінням 1000 років тому не написав… Ідею потьомкінського села відкидаємо: таке шулерство могло з’явитись тільки у мутантів татарської орди за славної ... Читати далі »

Райтер на ймення Свиня

Райтер на ймення Свиня

Тепер графіті можна побачити не лише на вулицях, а й на вернісажах. Графіті – це вже мистецтво, але інколи  воно несе в собі певний виклик суспільству чи навколишньому середовищу. Більше того, графіті вже визнали пам’ятками історії, які потребують захисту. Наприклад, житель 18-го округу Парижа, який зафарбував на своєму будинку малюнок художника  Блека ле Рата, був оштрафований за вандалізм. Що ж, якщо у малюнку присутня певна філософія, чітко проглядається творчий задум автора, це надає зображенню особливого змісту, завдяки чому такі художники, як американець Баскія, який прославився спочатку як графіті-художник у Нью-Йорку, а потім, в 1980-тих, як дуже успішний неоекспресіоніст, і стають загально відомими. Чи Бенксі (псевдонім скандально відомого англійського андегра ... Читати далі »

Почайна та її витоки

Дослідження річки Почайна акцентує щодо пошуку справжніх витоків річки, що завжди було досить складним питанням. Публічна лекція голови громадського руху «Почайна» Анабелли Моріної за участю провідних вчених та краєзнавців міста Києва, що проходила у Київській міськдержадміністрації, про існування залишків прадавнього русла річки Почайни на відрізку «вище хутора Редьки – Міністерські озера – Оболонь» піднімає питання пошуку витоків річки в районі території сучасного Вишгорода на північ від хутора Редьки. 
У лекції йдеться про так звані Межигірські болота, а насправді ця болотиста місцина називалася урочище Винниця. Почайна починалася і живилася головним чином із величезної чаші постльодовикових озер (які знаходилися на вишгородських висотах пра ... Читати далі »

Більшає медалей у скарбничці хортингістів

Більшає медалей у скарбничці хортингістів

Спортивний клуб «Характерник» не втомлюється прославляти себе та рідний Вишгородський край на всю Україну та світ.  Нещодавно спортсмени повернулися з міжнародних змагань із хортингу, які проходили в Трускавці. 
Хортинг – вид спортивних єдиноборств, створений в Україні,  позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Наші земляки привезли з прикарпатського Трускавця чотири золоті медалі, дві срібні та три бронзові нагороди. 
А на минулому тижні «Характерник» провів останні в 2017 році внутрішньо-клубні змагання в с. Демидів. Спортсменів привітали з наступаюч ... Читати далі »

Повернення Анни Ярославни

Повернення Анни Ярославни

22 грудня в адмінбудинку відбулася урочиста передача скульптури «Анна Ярославна. Королева Франції» до колекції Вишгородського історико-культурного заповідника.
На знакову подію для Вишгорода завітали заступник голови райдержадміністрації Марина Мельник, заступник голови районної ради Анатолій Потапенко, Вишгородський міський голова Олексій Момот, секретар міської ради Тетяна Бражнікова, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, голова ГО «Чотири Королеви» Марина Соловйова, засновники фестивалю «Anne de Kiev Fest» та скульптори Костянтин Скритуцький і Федір Баландін, депутати, працівники заповідника, громадськість.
Із важливою подією присутніх привітала директор ВІКЗ Влада Литовченко, зазначивши: «Вишгород ... Читати далі »

Завершальні штрихи 2017 року

Завершальні штрихи 2017 року

У великому залі адмінбудинку 21 грудня відбулася позачергова двадцять п’ята сесія Вишгородської районної ради VII скликання. Провів сесію голова районної ради Ростислав Кириченко. Із 36 депутатів на сесії були присутні 32.
Депутати розглянули питання «Про призначення головного лікаря комунального закладу «Вишгородська районна стоматологічна поліклініка» та «Про дострокове припинення повноважень заступника Вишгородської районної ради Потапенка А.І. та звільнення його із займаної посади». Депутати  проголосували позитивно та привітали колегу із новою посадою.
Також депутати розглянули та затвердили питання «Про затвердження Вишгородської районної програми «Соціальний захист» на 2018 рік», згідно з якою депутати район ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 59 60 »