Головна » Вишгородщина

Дорога плата за курятину

Дорога плата за курятину

Двадцятого травня у Гаврилівці люди вийшли на мітинг проти систематичного забруднення територій довкола населених пунктів ТОВ «Комплекс-Агромарс».
 Претензії до цієї фірми, яка розташована неподалік, були неодноразово, але всі попередні випадки захоронення відходів керівництво підприємства спростовувало або посилалося на одиничний випадок (які з часом стали систематичними). Про неналежну утилізацію відходів птахофабрикою зазначали мешканці прилеглих територій на сторінках у соціальній мережі Facebook, а українські ЗМІ неодноразово висвітлювали ці події та  свавілля керівництва. Але це породило лише новий метод захоронення дохлятини. ТОВ «Комплекс-Агромарс» засипає мертві тушки, змішані із тирсою, у траншеї та зрівнює їх із землею. «Взи ... Читати далі »

Об’єднують любов до книжки й слова

Об’єднують любов до книжки й слова

Усіх об’єднала любов до красного слова та книги.  Письменники і поети Вишгородщини, старшокласники місцевих шкіл та всі небайдужі минулого понеділка у великому залі адмінбудинку поспілкувалися із відомим українським прозаїком, критиком, літературознавцем, публіцистом Михайлом Слабошпицьким, поетесою та журналісткою Світланою Короненко та письменником Анатолієм Сахном. Із знаними майстрами слова спілкувалися заступник голови райдерж-адміністрації Марина Мельник та заступник голови районної ради Марина Ганіцька.  Зустріч відбулася за підтримки голови рай-держадміністрації Вячеслава Савенка.
Під час зустрічі Михайло Слобошпицький зазначив: «Ми живемо у страшний час, коли суспільство перестало читати. Це страшний період, який зараз переживає наша нація. Ми не йдемо у ... Читати далі »

Щоб свічка пам’яті не гасла...

Щоб свічка пам’яті не гасла...

Різні життєві ситуації спонукають іноді замислитися над сенсом існування і виокремити найголовнішу мрію. А потім наполегливо досягати її здійснення. Часто-густо виколисувати її у серці протягом багатьох років пошуків, сподівань і непохитної віри у правильності обраного шляху для втілення омріяного.
Саме таке випробування духу пройшов Ярослав Прокопів із Нових Петрівець. Тут його нинішнє родинне гніздо. Народився у мальовничому селі Рунгури Коломийського району на Івано-Франківщині. Певно, ніколи не сподівався, що мрію свого життя втілюватиме далеко від рідного дому.
У далекі роки (1984-1986) йому випала  нелегка військова доля служити водієм БТР-70 на кривавих дорогах Афганістану. Жахи пережитого назавжди залишились незагойною раною і болем за втрачених друзів на чужій земл ... Читати далі »

Піонер перетворень у сільській медицині

Піонер перетворень у сільській медицині

Президент України Петро Порошенко взяв участь у відкритті нового фельдшерсько-акушерського пункту в селі Боденьки Вишгородського району Київської області. У відкритті ФАПу взяли участь віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, член комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Сергій Березенко, народний депутат України Ярослав Москаленко, голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко. ... Читати далі »

Історію творять особистості

Історію творять особистості

Уже третій рік поспіль Вишгородським історико-культурним заповідником опікується кандидат історичних наук, доцент Міжнародного університету України, красива, харизматична жінка Влада Литовченко. Напередодні професійного свята – Міжнародного дня музеїв, пані Влада люб’язно погодилася дати інтерв’ю «Слову». 
– Владо Володимирівно, Ви успішна бізнес-леді, знана красуня, діяч культури і… кандидат історичних наук, доцент Міжнародного університету «Україна». Чому саме дипломатія та історія?

– У свідомому віці у мене виникло бажання отримати другу вищу освіту. Серед багатьох навчальних закладів обрала дипломатичну академію при Міністерстві закордонних справ. Я дуже щаслива людина, тому що не тільки з 2007 по 200 ... Читати далі »

МАН – це гордість і престиж

МАН – це гордість і престиж

Цьогорічним освітнім апогеєм стала перемога Тетяни Кацімон, учениці 10 класу Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, у всеукраїнському етапі Малої академії наук. Це несподіване й довгоочікуване перше місце стало підсумком для попередніх напрацювань у сфері МАН.
Життя в сучасному інформаційному суспільстві потребує соціально активної, компетентної особистості, здатної орієнтуватися і діяти в розмаїтті життєвих ситуацій та духовно творити особисте «Я», максимально використовуючи свій розумовий потенціал.
Дослідницька робота школярів у Малій академії наук (МАН) – важливий компонент такого розвитку, а організація науково-дослідницької діяльності учнів у межах МАН має свої особливості.
 Учні Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 беруть активну участь у роботі М ... Читати далі »

Енергія добра – у кожній пісні

Енергія добра – у кожній пісні

П’ять років тому вишгородчанки поважного віку об’єднались у фольклорний колектив «Золотий вік», що нині працює при Вишгородському територіальному центрі соціального  обслуговування на базі районного Будинку культури «Енергетик».
Підсумовуючи невеличкий творчий шлях, без перебільшення можна сказати, що фольклорний колектив виріс на кілька порядків. Бо неодноразово ставав лауреатом міжнародних та обласних конкурсів, «засвітився»  і на телебаченні, виступав у програмі  «Фольк-мюзік» Першого національного каналу. Їх виступи завжди прикрашають міські та районні заходи, а глядачі з нетерпінням чекають нових зустрічей з цим самобутнім і талановитим колективом.
Наталія Рудько, директор Вишгородського районно ... Читати далі »

Гран-прі і путівка в світ

Гран-прі і путівка в світ

П’ятого травня у Вишгородському районному будинку культури «Енергетик» відбувся районний етап відбору національного конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», засновником якого є народний депутат України Ярослав Москаленко.  Було визначено учасника, який представлятиме Вишгородський район на обласному етапі й матиме шанс поборотися за головний приз – участь у світовому фестивалі «Sanremo Junior» в Італії.
За рішенням незалежного журі гран-прі здобула десятирічна Владислава Мосьондз, учениця Вишгородської дитячої музичної школи, яка виконувала пісні «Зозуля» (Михайло Некрасов) і  «Taki Rari» (Moises Vivanco). 1 червня вона виступить на першому гала-концерті у Києві. 
У конкурсі взяло уч ... Читати далі »

То чия ж вона – Перемога?

То чия ж вона – Перемога?

Комуністичною пропагандою в СРСР під час Другої світової війни, а пізніше, у радянській, і нині — в російській, історіографії термін «Другий фронт» прив’язувався до запропонованої керівництвом СРСР висадки значних військових сил союзників у Північній Франції. Бойові ж дії Великої Британії та Франції від вересня 1939 року, а США — від грудня 1941 року проти Третього Рейху, а саме дії союзників в Італії, Північній Африці, битва за Британію і взагалі — у районі Атлантики та Середземного моря — радянською стороною не вважалися «Другим фронтом». Уперше пропозицію про відкриття бойових дій проти Німеччини на півночі Франції висунув Й. Сталін у своєму листі до У. Черчілля 18 липня 1941 року[1]. Перевага сил була на боці союзників антигітлерівської коалі ... Читати далі »

Магія трьох стихій у творчості

Магія трьох стихій у творчості

У музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилася виставка робіт талановитої майстрині Лесі Колосенко під назвою «Всесвіт – Україна». Леся Колосенко за освітою журналіст і ніколи не думала, що буде майстром трансформаційної скульптури. 
Її вироби – це тварини і птахи, створені із трави, квітів та підручних матеріалів, але мають глибокий філософський зміст. Зв’язок майстрині з міфологією дуже тісний і органічний, тому у її роботах криється могутність давнього сакрального мистецтва. 
Під час відкриття виставки Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, зазначила: «Це унікальна, особлива виставка майстрині з широкою душею, з великим серцем справжньої патріотки У ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 64 65 »