Головна » Вишгородщина

На Вишгородщині стартувала міжнародна велогонка

На Вишгородщині стартувала міжнародна велогонка

Найшвидша в Україні траса вдруге стала місцем історичної події. 28 травня у Вишгородському районі в рамках серії велогонок «Race Horizon Park 2017» відбулися міжнародні професійні жіночі велоперегони на індивідуальний час «VR WOMEN ITT».
 Учасниці велоперегонів із України, Білорусі, Великобританії, Чехії, Ізраїлю, Литви та Польщі подолали дистанцію 28,8 км за маршрутом: Сухолуччя – Толокунь – Ясногородка, що вважається найшвидшою в Україні трасою. На деяких ділянках швидкість велосипедисток сягала 50 км/год. В індивідуальній гонці професійні спортсменки із різних країн світу змагалися на час, тому вирушали зі старту з часовим інтервалом у хвилину. Усі призові місця вибороли українські велосипедистки: Анна Соловей (Lviv Region Team) виборола пер ... Читати далі »

Молоде поповнення

Молоде поповнення

До військової частини 3077 Національної гвардії України прибуло молоде поповнення, їх зустрічав командир військової частини підполковник Петро Михайлович Горбатюк та його заступники. 
Командир частини навів майбутнім гвардійцям яскраві приклади мужності, патріотизму та вірності військовій присязі військовослужбовцями військової частини 3077 Національної гвардії України. Командування військової частини привітало майбутніх захисників, офіцери розповіли історію військової частини, завдання, які на неї покладені, порядок проходження строкової служби та перспективи служби за контрактом, а також охоче відповіли на всі запитання. В свою чергу юнаків переповнювали яскраві емоції від перспектив, які відкриває їм служба в Національній гвардії України. Один з новоприбулих, О.Коломієць, сказ ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Історики стверджують, що після розбійницького нападу на Київ Андрія Боголюбського Київська держава дещо похитнулася, розпавшись на кілька удільних князівств: Чернігівщину, Київщину, Переяславщину, Тмутаракань, Волинь, Галичину, Турово-Пінськ. 
Доречно згадати, що ще в 1026 році Ярослав Мудрий і його брат Мстислав вели міжусобну боротьбу між багатьма синами Володимира Хрестителя, що точилась не один десяток років, призупинили після зустрічі і переговорів у Демидові, в урочищі Городець. Ця дата вважається датою заснування Демидова, бо перша письмова згадка про село – 1026 рік. Місце Городця збереглося, але не в первісному вигляді. У 1960-их роках цей курган на півночі Демидова, за яким починається пойма річечки Кізка між селами Демидів і Козаровичі, був бездумно і безжально з ... Читати далі »

Олександр Валентинович УСТИМЕНКО

Олександр Валентинович УСТИМЕНКО

19 травня голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок на оперативному засіданні представив першого заступника голови Вишгородської райдержадміністрації. Ним став Олександр Устименко, який до цього працював на посаді першого заступника голови Василівської райдержадміністрації Запорізької області. Вячеслав Савенок побажав Олександру Устименку плідної роботи, сумлінного виконання службових обов’язків та досягнення високих результатів у своїй діяльності.
Олександр Валентинович Устименко – перший заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації Київської області. Народився 14 вересня 1963 року в с. Ставище Попільнянського району Житомирської області. Має вищу освіту – у 1991 році закінчив Українську  юридичну академію (м. Харкі ... Читати далі »

У Пиляву, за враженнями

У Пиляву, за враженнями

Минулої п’ятниці учні та учителі Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відвідали музей військової техніки, розташований у Пиляві. Сухолуцький край – це розлогі ліси і зариблені водойми. У цій місцевості дихається легше і вільніше, а око тішать гарні краєвиди. 
Донедавна частина цих земель, як і Межигір’я, була закритою територією, загарбаною Віктором Януковичем задля власних захоплень – мисливства, рибальства та відпочинку. Із 2014 року ця територія стала відкритою для людей, а разом із нею – і музей військової техніки часів Другої світової війни, що розташований у Пиляві.  
Автобусом і трьома маршрутками учні Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 дісталися до Пиляви. Під відкритим небом, посеред лісу й неподалік берега річки експонуються зразки вій ... Читати далі »

Змагалися майстри швидкої води

Змагалися майстри швидкої води

Закінчується перша третина спортивного сезону для вихованців Вишгородської районної  ДЮСШ з водних видів спорту, і ми хочемо розповісти про її результати.
Незважаючи на примхи погоди – зимову хурделицю в квітні, 12-20 квітня в м. Дніпро відбулися змагання на кубок України з академічного веслування. Наш вихованець Євген Калін в двійці розпашній зайняв третє місце, а Дмитро Калін виступав у четвірці розпашній.
13-14 травня веслярі-академісти привезли з відкритого чемпіонату ДЮСШ з академічного веслування «Буревісник» (м. Київ) три нагороди – два золота і бронзу. Максим Кузнецов та Іван Язенок в двійці парній були першими серед дев’яти екіпажів. До речі, усі їхні суперники були старшими від наших спортсменів. Анатолій Дубницький в одиночці на дист ... Читати далі »

Спадок нації, споконвічний символ народу

Спадок нації, споконвічний символ народу

Для українця вишиванка – не просто одяг.  Це щось дуже особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає твоє коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво предків, душа народу. Більше того, у вишивці, як вважають, зашифровано наш генетичний код. Вишиванка – це символ приналежності до роду та нації, ознака українства, один із символів, за яким ми – українці, відрізняємось з-поміж інших. Цим орнаментам – тисячі років, і кожен регіон України має свої неповторні кольори і орнаменти. А скільки емоцій виникає у людей старшого покоління, коли звучать слова пісні Дмитра Павличка:
Як я малим збирався навесні
Піти у світ незнаними шляхами,
Сорочку мати вишила мені
Червоними і чорними нит ... Читати далі »

Родинного вогнища світло яскраве

Родинного вогнища світло яскраве

Завдяки здоровій сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. Традиційно 15 травня у бібліотеках відбуваються  заходи, які розкривають значення сім’ї для кожного із нас, для держави, про становище сім’ї в суспільстві, про сімейні традиції, про виховання дітей у родинах та збереження сімейних цінностей. У цьому році свято стало особливим. Вишгородська центральна районна бібліотека  спільно з Вишгородським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді організували та провели свято для сімей, які виховують прийомних дітей. 
Директор Вишгородського районного центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді Світлана Ворвинець сердечно привітала присутніх з Міжнародним днем сім’ї, висловила подя ... Читати далі »

Стелися, доле, рушниками

Стелися, доле, рушниками

Напередодні свята Дня Матері у районній бібліотеці голова районної організації ветеранів Таміла Орел презентувала жіночий клуб «Золота осінь» барвистою виставкою рушників. Веселкове диво створили невтомні руки української жінки.
Споконвіку рушник – оберіг оселі, роду, генетична пам’ять поколінь. Із близьких і далеких доріг материнське серце, її тепло і душевна щедрість повертали дітей у батьківську хату, де хрестики долі огортали ніжністю та спокоєм.
Затишок родинного гнізда завжди створювала жінка-мати, берегиня і хранителька кращих традицій українського народу, якій вишивання «рукам – робота, душі – свято». Тож окрилені слова про найдорожчу людину, які озвучила завідуюча відділом обслуговування Галина Дмитренко, відгукнулися болі ... Читати далі »

Жива пам’ять народу, кожної родини

Жива пам’ять народу, кожної родини

День Перемоги завжди був, є та буде особливим святом. 9 травня вишгородчани, як і мільйони українців, вшанували 72-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього дня ми вшановуємо тих, хто пройшов палаючими стежками найкривавішої війни, хто кував Перемогу в горнилі жорстоких боїв на фронтах, виніс важкі роки окупації та пекло таборів, тих, хто важко працював у тилу та підіймав з руїн і відбудовував Україну. 
Під супровід оркестру «Водограй» сивочолі ветерани та жителі міста взяли участь в урочистій ході від площі перед адмінбудинком до братської могили воїнів, що полягли під час Другої світової війни, аби вклонитися подвигу героїв. Україна у Другій світовій війні зазнала найбільших втрат. Більшість стратегічних операцій проведено саме на території нашо ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 49 50 »