Головна » Вишгородщина

Робота непомітна, але надзвичайно важлива

Робота непомітна, але надзвичайно важлива

Щороку у другу неділю серпня працівники ветеринарної медицини відзначають професійне свято. З цієї нагоди 9 серпня у Вишгородському районному будинку культури «Енергетик» відбулися обласні урочисті заходи з нагоди Дня працівників ветеринарної медицини.
Привітати працівників цієї важливої галузі завітали заступник голови Київської облдержадміністрації Іван Турчак, голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, начальник головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Олена Матвієнко.
Вячеслав Савенок подякував працівникам галузі за постійну співпрацю з управлінням Держ­продспоживслужби у Вишгородському районі, за щоденну кропітку ... Читати далі »

Лише у снах квітучий рідний край

Лише у снах квітучий рідний край

На водах Київського водосховища відбулася знакова подія - історики, представники вишгородської міськради та мешканці затоплених сіл вийшли у Київське море вшанувати пам’ять сіл, затоплених 55 років тому, 11 серпня 1963 року.  
Тисячоліттями понад Дніпром тулилися прадавні села з вибіленими хатками в обрамленні квітучих лугів, озер та розкішних лісів. Риби, звірини, пасовищ – вистачало на всіх з лишком. Тож недарма на цей слов’янський рай накочувалися орди монголо-татар, ляхів, кримчаків. Але як не нищили села чужинці, як не гнітили, вони відроджувалися знову і знову. Тут люди пережили голодомори і репресії, німецьку окупацію, вивезення в неволю, а після звільнення від нацистів у роки Другої світової війни пережили і зачистку чоловіків на фронт –  &nbs ... Читати далі »

Пожежники відшліфовували майстерність

Пожежники відшліфовували майстерність

Дев’ятого серпня на 14-му поверсі житлового комплексу «Ярославичі» у Вишгороді виникла пожежа. На місце події прибули співробітники двох відділень 37-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Вишгорода та 39-ДПРЧ с. Нові Петрівці. 
До операції задіяли сімнадцять спеціалістів та три одиниці техніки. Через недбалість місцевих жителів службі оперативного реагування було важко дістатися до місця пожежі. Згаявши час на перепаркування легковиків, співробітники пожежно-рятувальної служби не втратили ані хвилини, прийняли рішення про евакуацію потерпілих. Пожежники визволили із вогняних лап двох постраждалих та успішно загасили вогнище. Ніхто під час навчальної операції не постраждав. Тоді як пожежники Вишгородщини відшліфовували навички у організації швидкого реагу ... Читати далі »

Атмосфера творчого різнобарв’я

Атмосфера творчого різнобарв’я

Знову велику вишгородську сім’ю об’єднало Свято Родинних Традицій, що відбулося на березі Київського моря вже втретє і не залишило байдужим жодного мешканця міста чи гостя. Мильні кульки, чимало батутів та конкурсів як для дітей, так і для дорослих, цікаві лекції та захоплюючі майстер-класи, феєрія фарб та емоцій  – саме так активно та весело відпочивали разом із родинами відвідувачі свята у Вишгороді. 
Благодійний фонд «Hippocrates» та «Baby Boom Fest» не випадково вибрали і дату проведення заходу – 4 серпня, Дня вшанування князів Бориса і Гліба, покровителів міста Вишгорода. Організатори свята наголосили на маловідомому факті про святих, адже вони були також покровителями родини. 
О 12.00 на мальовничій Набережній ... Читати далі »

Будували міста, і Вишгород тому приклад

Будували міста, і Вишгород тому приклад

2018 рік – ювілейний не тільки для Вишгородського району, а й для Івана Бурдака. Час для життя не вибирають, як і Батьківщину. На долю Івана Григоровича випав найбільш активний час розвитку, становлення та занепаду колишньої радянської системи. Але як багатогранна, гармонійна, цілеспрямована і творча особистість, він використав той час сповна для розвитку не якихось ефемерних надбань, а для вдосконалення найкращих прикладних цивілізаційних завоювань епохи. 
Іван Бурдак – знана та шанована в Україні та нашому місті енергетиків людина, він займає чільне місце у когорті визначних людей Вишгородщини, відомий широкому загалу як умілий керівник, організатор, вчений і талановитий автор прозових та поетичних творів. Іван Бурдак – за фахом лісопромисловець, доктор економ ... Читати далі »

Тут пахне давниною і рутою-м’ятою

Тут пахне давниною і рутою-м’ятою

Україна – неповторна країна, із своїм колоритом і оригінальністю. Її простори настільки широкі, що мало буде й року, щоб відкрити її для себе. Але членам клубу «Золота осінь» для цього не треба їздити по всіх областях. Бо випала нагода ознайомитись з історією, культурою України, так би мовити, одним махом – відвідати Музей народної архітектури та побуту, розташований у селі Пирогово на околиці Києва.
 Схожі музеї є в Ужгороді, Переяс­лаві-Хмельницькому, Львові та Рівному, однак музей у Пирогово найбільший у Східній Європі – розташувався на 150 гектарах, на яких представлені майже 100 будинків, є церкви, млини, кузні, сільська школа і більше 320 експонатів народного побуту, привезених сюди з усіх куточків України. Кожен експонат унікальний, адже д ... Читати далі »

Вимога часу: лікар для кожної сім’ї

Вимога часу: лікар для кожної сім’ї

Національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. За цей час уже понад 650 тисяч українців обрали свого лікаря. Кампанія не має терміну дії, а підписати декларацію з обраним лікарем можна у будь-який момент. Проте, якщо хочете мати якісне обслуговування, вам варто поспішити із вибором установи та фахівця. Чому – читайте в інтерв’ю з головним лікарем КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Вишгородської районної ради Оксаною МОРОЗОВОЮ.
– Оксано Валеріївно, чи можна без підписаної декларації потрапити на прийом до свого дільничного терапевта і отримати медичну допомогу?

– Так. Проте потрібно всім підписати декларації. Якщо вас влаштовує ... Читати далі »

Переходимо на «цифру»

Переходимо на «цифру»

Наприкінці літа Україна перейде на цифрове телебачення. Перший етап вже розпочався 1 серпня, і до травня 2019 року ця технологія залишиться у минулому. Чого чекати і як підготуватись до нової ери телевізійного мовлення? Аналогове телебачення, яке використовує для передачі даних електричний сигнал, технічно застаріло. Більшість розвинутих країн, зокрема Німеччина, Франція та США, відключили таке мовлення понад 10 років тому. Україна ж через технічні причини декілька разів відкладала терміни переходу. Хоча, відповідно до міжнародної угоди «Женева-2006», відмовитись від «аналога» мала ще три роки тому. Тож українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах.
Цифрове телебачення – це сучасна технологія телемовлення. Вона ві ... Читати далі »

Соціальна сфера – найголовніша турбота

Соціальна сфера – найголовніша турбота

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути», – зазначив народний депутат України Ярослав Москаленко під час робочої поїздки по Вишгородщині, де він ознайомився із станом будівництва у районі. Ярослав Москаленко разом із головою Вишгородської РДА Вячеславом Савенком та Вишгородським міським головою Олексієм Момотом перевірили, на якій стадії будівельні роботи на спортивному майданчику на території школи «Сузір’я», як іде реконструкція дошкільних навчальних закладів «Чебурашка» та «Ластівка», будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Шкільній у Вишгороді. Також народний депутат відвідав будівництво нових дошкільних навчальних закладів у селах Нові Петрівці та Козаровичі. 
– Одразу зазначу, що чітко усві ... Читати далі »

Життя прожити – не поле перейти

Життя прожити – не поле перейти

26 липня відзначила 90-річний ювілей жителька Катюжанки Надія Гаврилівна Погоріла (Павлюк).
Народилась Надія Гаврилівна 1928 року в Катюжанці. В тридцяті роки батьки переїхали в с. Червоне Димерського району (нині с. Володимирівка Вишгородського району). Закінчила чотири класи Руднє-Димерської школи.
Всім відомо, яке тяжке життя було в передвоєнні часи, а особливо під час Другої світової війни! Було і голодно, і холодно, і страшно! 
Колективізація, голод, війна, окупація, знову червоний терор, і знову голод! Дуже тяжкий період нашої історії прийшлось пережити тому поколінню!
80 відсотків чоловіків 1928 року народження не повернулися з фронтів Другої світової війни, тож основна чоловіча робота тоді лягла на тендітні жіночі та дитячі плечі.
Із 1944 року Наді ... Читати далі »

1 2 3 ... 67 68 »