Головна » 2013 » Серпень » 10

Симфонія баштових кранів

Симфонія баштових кранів

Щороку 11-го серпня Україна відзначає День будівельника. Робота працівників будівельної галузі, як і шахтарів та сталеварів, попри впровадження нових, сучасних технологій, залишається однією з найбільш трудомістких у сфері людської діяльності. Від професійної та оперативної роботи будівельників знач– ною мірою залежать без винятку всі галузі сучасного виробництва. А ще культура, медицина, освіта… 


Про досягнення та проблеми будівничих розказує наш співрозмовник – директор комунального підприємства «Управління капітального будівництва «Вишгородрайбуд» Вишгородської районної ради Олександр Ніцкевич. 
10.08.2013

Зустріч через… 70 років

Зустріч через… 70 років

У глибокому мовчанні, біля кам’яної плити з іменами загиблих за визволення Димера восени 1943 року, завмер сивочолий чоловік. На плиті вибито напис про його батька: «Рядовой Астафуров М.Ф. 1904-1943 рр.». 

 
Анатолій Михайлович Астафуров на могилі вперше – багато років довелося шукати місце загибелі рідної людини. З архівів міністерства оборони приходили невтішні відповіді, численні спроби іншим чином розшукати батька не давали результату. Врешті лист Астафурова потрапив до рук небайдужої людини – депутата Димерської селищної ради Йосипа Антоновича Решка. Невдовзі його настирливі пошуки дали позитивний результат. З меморіального комплексу «Національни ... Читати далі »

Готуй сани влітку…

Готуй сани влітку…

В народі кажуть – найкраще сани готувати літом. Мудре це твердження ще й тому, що умови для масштабних ремонтів літом незрівняно кращі, ніж восени, або взимку. Відповідно до організаційно-технічних заходів, щодо підготовки теплового господарства до опалювального періоду 2013 – 2014 років передбачено 375 пунктів робіт, що необхідно виконати до початку опалювального сезону. Роботи включають в себе заміну існуючого котельного обладнання, а також заміну зношених пунктів теплових мереж. Станом на 1 серпня 2013 року виконано 171 із запланованих пунктів. 


Зокрема, проведено весняні гідравлічні випробування всіх тепломереж. Внаслідок випробувань ... Читати далі »

10.08.2013

Гіпертонікам – допомогу від держави

Гіпертонікам – допомогу від держави

Артеріальною гіпертензією, згідно з рекомендаціями ВООЗ вважається стійке зростання рівня артеріального тиску до 140 мм. рт. ст. і вище, чи рівня діастолічного АТ до 90 мм рт. ст. і вище. Артеріальна гіпертензія є найпоширенішим захворюванням серцево-судинної системи. Вона призводить до появи у пацієнтів ішемічної хвороби, інфаркту міокарду, розвитку серцевої недостатності, порушень мозкового кровообігу. 


50 відсотків усієї смертності від серцево-судинних захворювань припадає на артеріальну гіпертензію. У більшості хворих це захворювання може протікати без симптомів, поки не з’являються певні ускладнення. Проблема полягає в тому, що більш ... Читати далі »

10.08.2013

Ветеранам – постійну турботу

Ветеранам – постійну турботу

Надання медичної допомоги ветеранам війни є пріоритетним напрямком в роботі всіх медичних закладів Вишгородського району, а саме: КЗ «Вишгородський районний центр первинної медико соціальної допомоги», в складі якого 15 медичних амбулаторій, 27 фельдшерських та 4 фельдшерськоакушерських пунктів та КЗ «Вишгородська центральна районна лікарня» і стоматологічної поліклініки. 


У Вишгородському районі під медичним наглядом перебуває 2620 ветеранів війни, з них інвалідів війни 150 осіб, учасників бойових дій – 418, учасників війни – 1766 осіб, прирівняних за пільгами – 286 осіб. 
10.08.2013

Прямою наводкою – по Берліну

Прямою наводкою – по Берліну

Перемога у Великій Вітчизняній війні – вікопомний подвиг і слава нашого народу. Про подвиг тих, хто віддав життя за Вітчизну, зараз розповідаються легенди. А легенди – це вчорашня бувальщина. На жаль, з кожним днем залишається все менше живих учасників Великої Вітчизняної. І вже не стільки з розповідей очевидців та учасників, а більше з фільмів, підручників дізнаються про війну ті, хто народився після Перемоги. Тому немає завдання більш благородного, ніж донести до нових поколінь правду про минулу війну. Особливо розказати молодим мешканцям Вишгородщини про свої героїчних земляків. 


Сьогодні розповідь про Героя Радянського Союзу Степана М ... Читати далі »

10.08.2013

Дітям до школи – батькам у магазин!

Дітям до школи – батькам у магазин!

Ще не вщухли перипетії, пов’язані з літнім відпочинком рідних чад, а незабаром уже перше вересня. І знову батьківські проблеми, пов’язані цього разу з підготовкою дітей до школи. Як одягти першокласника? Як порозумітися з випускником? Де знайти необхідне і безпечне шкільне приладдя? Чим зайняти дитину, щоб не вешталась дворами та не бешкетувала на вулицях? Які зачіски можна дозволяти старшокласницям? 


Питань безліч. На правах досвідченого батька двох вже дорослих дітей, дозволю собі дати кілька порад молодшим, і поки-що, менш досвідченим батькам-колегам. 
10.08.2013

Шерше ля фам…

Шерше ля фам…

Cлаветному українському поету, прозаїку і знаменитому художнику Тарасу Григоровичу Шевченку в наступному році виповниться 200 років від дня народження. На цій землі митець прожив 47 років. За цей досить короткий, як для життя людини, проміжок часу здобув славу геніального поета, художника, великого громадянина, по суті, Прометея і пророка українського народу. Так ми його і сприймаємо сьогодні, не згадуючи про його емоційне, часто суперечливе, сповнене численними драмами людське життя. 


Маловідомим штрихам з біографії Тараса Григоровича і приурочений уривок з першої, з дозволу сказати, сучасних журналістських монографій.
10.08.2013

Зорепад талантів «Дивосвіту»

Зорепад талантів «Дивосвіту»

2012-2013 навчальний рік у Вишгородському районному Центрі творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» пройшов під знаком впровадження указу Президента України «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості» та Програми розвитку закладу «Мій світ – «Дивосвіт». Забезпечуючи оновлення та підвищення якості позашкільної освіти, формування життєвих та соціальних компетенцій вихованців, Центр творчості провів оптимізацію мережі гуртків та творчих об’єднань на основі освітнього маркетингу, модернізував зміст позашкільної освіти на основі компетентнісно спрямованого навчання, стимулював активно-творчу діяльність гуртківців, розвиток їхніх здібностей та вподобань. 


10.08.2013

Лебедівка – біля моря квітка

Лебедівка – біля моря квітка

Боролись, грали, співали і танцювали. Так коротко можна охарактеризувати День села, що відбувся минулої суботи в Лебедівці. Суботній день навіював прохолоду, тож під вечір лебедівці збиралися на майдан біля сільського клубу. Приїхали і гості з навколишніх сіл, Вишгорода та Києва. І дарма, що була «похідна» сцена на колесах, зате фуру облаштували як велику селянську хату. 

 
Із яскравими домотканими килимами на стінах, вишиваними рушниками, розмальованою півниками піччю і різним домашнім начинням у кутку. А під хатою, як годиться у справжніх господарів, стояла собача будка із рудим песиком-охоронцем обійстя. Така собі домашня обстановка на майдані, частину якого займала гляда ... Читати далі »

Бринить любов у кожному рядку…

Бринить любов у кожному рядку…

Минулої суботи у Вишгородській центральній бібліотеці відбулася презентація першої збірки поезій Віктора Кучерука «Красива ти, моя любове…». 


Талановитий поет народився 1958 року в селі Городище-Пустоварівка на Київщині. Вірші почав писати з дванадцяти років. Після служби в армії довгий час жив і працював у Прибалтиці. Зараз із своєю сім’єю проживає у Вишгороді, працює електрозварником в ООО «Гідромонтаж». 

З нагоди презентації зібралися численні друзі, родина, колеги – поети з різних куточк ... Читати далі »

10.08.2013