Головна » Вишгородщина

До «Лесиних джерел»

До «Лесиних джерел»

Щоліта на батьківщині Лесі Українки у Новограді-Волинському на Житомирщині ось уже 30 років проходить міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела». Пощастило побувати на цьогорічному ювілейному святі і представникам народного аматорського ансамблю «Лютізька левада».
Святкове дійство тривало три дні. Почалося воно піднесеною ходою учасників свята від літературно-меморіального музею великої поетеси до пам’ятника Лесі Українки, де відбулося урочисте відкриття «Лесиних джерел» під девізом «Я словом правди камінь оживила і житиму, як і жила, на світі». Після цього демонструвався фільм «Лесиним джерелам – 30». А ввечері в палаці культури можна було подивитись драму-феєрію Л. Українки «Лісова пісня» ... Читати далі »

Ліки є, і проблеми наявні

Ліки є, і проблеми наявні

Із 1 квітня в Україні стартувала програма «Доступні ліки». Як вона працює у Вишгородському районі, які є проблеми та певні досягнення, редакція «Слова» поцікавилася у головного лікаря КЗ «Вишгородський районний центр медико-санітарної допомоги» Оксани МОРОЗОВОЇ.
– Оксано Валеріївно, як працює програма «Доступні ліки» на теренах Вишгородського  району?

– Програма не стартувала у Вишгородському районі з 1 квітня. Виділені кошти потрібно було розподілити та затвердити план програми на сесії районної ради. Певний час ми втратили на паперову тяганину. Перші місяці після повноцінного запуску у нашому районі ледь виконували план. Далі ситуація змінилася. На початку червня, а згодом і липня, люди зрозуміли переваг ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Із самого початку керамічний технікум очолював Василь Теофілович Седляр. Технікум займав територію всього колишнього монастиря. Термін навчання складав 4 роки і ставив завдання підготувати для керамічної промисловості фахівців високої кваліфікації. У навчальній практиці цього закладу вперше в Україні було запроваджено техніку декорування за допомогою аерографа. Це давало можливість виконувати складні композиції, використовуючи як тонові, так і контрастні сполучення кольорів. Природне оточення Межигір’я надихало майстрів на створення високохудожніх керамічних виробів. У Межигірському технікумі було створено творчо-виробничий колектив викладачів і майстрів, які зі студентами виготовляли зразки різноманітного посуду з простої і майолікової глини, декоративні посудини, вази, тарелі, куманці, макіт ... Читати далі »

Веселкові барви сінелі

Веселкові барви сінелі

Попри все вона прагне творити. Для неї один із найщасливіших днів – це день, коли вона може віддати час улюбленій справі. Чуйна дружина, гарна мама і майстриня із золотими руками – це все про жительку Нових Петрівець Віталіну Жуланову, яка з усмішкою іде по життю і творить у маловідомій для широкого загалу техніці та популяризує її на українському ринку. Що це за техніка? Які плани на майбутнє? Де можна придбати частинку творчості майстрині?Дізнаєтесь із нашої розмови із самобутньою  майстринею.
– Пані Віталіно, як Ви стали тією особистістю, котрою є сьогодні?

– Протягом усього життя ти створюєш себе. Сьогодні я не можу стверджувати, що чітко визначилась, але я знаю, чого прагну. Зараз це пошиття килимків за технікою сінель. Я займаюсь цим м ... Читати далі »

Бичача голова Київського водосховища

Бичача голова Київського водосховища

Шкоди каскаду Дніпровських водосховищ завдає не тільки браконьєрство, незаконний видобуток піску, виробничі і побутові скиди, а й внесена до Червоної книги рослина – водяний горіх плаваючий (чилім, рогульник, бичача голова, чортів горіх та інші), яка розмножилася настільки, що покриває величезні водні площі. Горіх негативно впливає на екосистему Дніпра, завдаючи колосальної шкоди рибним запасам.
За словами експертів, 14 квадратних кілометрів Київського водосховища заросло цим «загарбником». Зарості водяного горіха призводять до зменшення рибопродуктивності у середньому на 400 тонн щорічно. Така ситуація спричинена тим, що ця рослина сповільнює розвиток фітопланктону – генератора кисню. Під ним риба не живе – там «мертва вода».
Восени вся ... Читати далі »

Ідея, спрямована на результат

Ідея, спрямована на результат

Часто ми себе запитуємо: «Що робити?». І хоча відповідь проста і банальна, втрачаємо час, щоб збагнути, що потрібно робити саме своє. Історія Наталі Сукач, яка знайшла себе у справі миловаріння завдяки випадковості, яскраве свідчення того, що не варто зупинятися на досягнутому. Прагніть більшого. Чого ж тепер намагається досягти Наталя, вона розповіла нам в інтерв’ю.
– Пані Наталю, розкажіть трохи про себе.

– Я народилася у сім’ї педагогів у третьому поколінні, але обрала інший шлях. За освітою лінгвіст. Тривалий час працювала перекладачем, але з часом мене виснажила ця робота. Мені завжди потрібен рух, комунікація, відкриття чогось нового. Натомість я займалася стабільною справою, і кожен мій робочий день був схожий на попередній. То ... Читати далі »

«Це місце, звідкіля пішла Русь»

«Це місце, звідкіля пішла Русь»

Уперше Вишгород згадується в літопису 946 року як резиденція княгині Ольги – «Ольжин град». Ярослав Мудрий також мав тут свою резиденцію, в якій 1054 року він провів останні дні. 
Коли розмова заходить про «Велике кохання», чомусь згадується уманський парк «Софіївка», який був побудований і подарований графом Потоцьким найчарівнішій жінці Європи — Софії Вітт. Згадується відома пісня кінця XX століття у виконанні Алли Пугачової «Все можуть королі», де, до речі, є такі слова:
Всё могут короли...
Жениться по любви,
Жениться по любви
Не может ни один, 
Ни один король!

Мало хто здогадується, що по-справжньому «Велике кохання», яке можна назвати «Коханням тися ... Читати далі »

«Alter Ego» – ваше друге я

«Alter Ego» – ваше друге я

Роман Микитчик – співзасновник молодого українського бренду зручного одягу для підлітків «Alter Ego». Свіжий погляд на моделі одягу, цікаві прінти, якість – все це приваблює і дорослих, і підлітків, які бажають виділитися із загалу і не бояться бути не такими як усі. Ми поговорили з Романом про те, чому він обрав саме цей сегмент на українському ринку, про подальші перспективи розвитку підприємницької роботи, а також чому «Alter Ego» – це ваше друге я.

... Читати далі »

Паперовий ремонт

Паперовий ремонт

До Димерської районної лікарні після капітального ремонту приїхали з інспекцією голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган і прокурор Київської області Дмитро Чібісов з метою перевірити на що саме були витрачені минулого року 8 мільйонів 600 тисяч гривень бюджетних коштів.
Приводом для поїздки стали скарги головного лікаря. Під час огляду приміщення  медик показав, як нова штукатурка обсипається, розетки розташовані в безпосередній близькості до душу, а для людей в інвалідних візках умови не створені, хоча у проекті вони передбачені.
«Коли я звернувся з претензіями до підрядника, той зажадав ще 12 мільйонів для усунення недоліків. Цей об’єкт уже профінансовано. За документами весь обсяг робіт проведено, і, не дивлячись на те, що акти закриті, пі ... Читати далі »

Важко в навчанні, але гранатометники не підвели

Важко в навчанні, але гранатометники не підвели

На стрільбищі, що знаходиться у селі Старе з 1 по 4 серпня відбувся фінальний етап змагань на визначення кращого гранатометного розрахунку РПГ-7В Національної гвардії України у 2017 році. 
Фінальний етап складався з двох частин: теоретичної та практичної, де  теоретична складалася з визначення рівня знань щодо заходів безпеки, матеріальної частини, та практична – безпосереднє виконання вправ. 
Гранатометники оцінювались у знанні теорії, де наші хлопці, заробивши максимальну кількість балів, проявили майже бездоганне знання предмету. «У процесі підготовки було нелегко, вивчили дуже багато теоретичного матеріалу»,  – висловив думку старший солдат Є. Коваленко.
Під час практичної частини гранатометники виконували три вправи  з ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 54 55 »