Головна » Вишгородщина

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Суспільно-політичні події початку правління Петра І справили значний негативний вплив на становище Межигірського монастиря.
На початку ХVII ст. Петро І вже був «вєлікім» (роки його правління 1682-1725 рр). Аби відповідати слову «вєлікій», Петро вирішує історично обгрунтувати древність своєї Московії і поступає як справжній злодій. До того, як він украде назву нашої країни Русь, його держава і в Європі, і в усьому світі звалась країною Моксель, або просто Московією. Проживали в цій країні люди, яких називали московитами. Всі іноземні вчені, мандрівники, філософи, дипломати, які відвідували Московію в XIII-XVII ст, а це Плано Карпіні, Рубрук, Герберштейн, Дженкінс, Павло Халебський – ніколи і ніхто – не називав територію Ростово-Суздальського і Москов ... Читати далі »

Коли закінчиться війна

Коли закінчиться війна

У Демидівській сільській бібліотеці сталася неординарна для нашого села подія –  27 квітня  відбулось урочисте відкриття фотовиставки Дмитра Муравського, військового фотографа, волонтера, льотчика-спортсмена, автора та ініціатора соціального проекту «Коли закінчиться війна». 
Муравський з перших днів війни на Сході України активно працює як фотограф і волонтер по всій лінії зіткнень: Слов’янськ, Краматорськ, Волноваха, Іловайськ, Комінтернове, Красногорівка, Дебальцеве, Донецький аеропорт, Гранітне, Авдіївка, Мар’їнка…
Підтримку у проведенні фотовиставки надала Демидівська сільська рада. На відкриття зібрались жителі Демидова, школярі місцевої школи, гості із навколишніх сіл – Козаровичів, Гаврилівки, Синяка. На запрошенн ... Читати далі »

Незалежні суди та вільні ЗМІ

Незалежні суди та вільні ЗМІ

22 травня 2017 року відбудеться перший ... Читати далі »

Сплять вічним сном бійці під небом України

Сплять вічним сном бійці під небом України

Далекої осені 1943 року точилися запеклі бої за Пиляву. Протягом кількох місяців радянські солдати намагалися вибити ворога з позицій на дніпровських берегах. Після кривавих боїв місцеві мешканці поховали  двісті сімдесят червоноармійців у селі. Нині біля братської могили братами Олександром та Віктором Таранами створено меморіальний комплекс. Окрім братської могили, на території комплексу знаходиться  24 одиниці військової техніки часів Другої світової війни та повоєнного часу.
Мешканці навколишніх сіл, меценати з Вишгорода та активісти пошукових організацій об’єднали зусилля, щоб увіковічити подвиг воїнів у Пиляві. Вже декілька років поспіль на території меморіалу відбувається перепоховання останків бійців Червоної армії. А 2007 року народною толокою тут звели обеліс ... Читати далі »

Молімося разом за Україну

Молімося разом за Україну

За ініціативною заслуженого артиста України Анатолія Лаврінчука та настоятеля Української православної церкви Різдва Пресвятої Богородиці Київського патріархату отця Андрія (Пришлюка) минулої суботи в  Лютежі відбулося незвичайне духовно-патріотичне дійство, присвячене Дню вшанування жінок-мироносиць.
Звучали пісні та вірші, які прославляли Воскресіння Ісуса Христа, Пречисту Діву Марію, жінку-матір, нашу рідну Україну-неньку.
В цей день до сільської церкви прийшли не тільки лютіжани, а й гості з навколишніх сіл.
З вітальним словом до присутніх звернувся настоятель храму отець Андрій (Пришлюк). З цікавістю слухали всі і виступ заступника директора Лютізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня Олени Кирієнко, яка розповіла легенду про особливості створення Богом жінки ... Читати далі »

До святих місць

До святих місць

До святої землі, до Бога, до матінки-природи з любов’ю доторкнувся творчий колектив Вищедубечанської ЗОШ – 27 квітня величезна заповідна територія парку Феофанія у Києві з розпростертими  обіймами, ласкавими, сонячними, весняними променями зустріла вчителів.
Цей парк – не тільки гарна природа, затишне місце для відпочинку, а й історичний пам’ятник, один з центрів духовного життя українського народу. Нашим екскурсоводом була Любов Юрченко, яка 25 років працювала у нашій школі. Дуже приємно було зустрітися з першою вчителькою, яка вчила нас бути людяними, ввічливими, творчими… 

Любов Петрівна детально розказала про історію сучасного парку. З 1471 року є перша звістка про святу землю Феофанії,  яка ще називалася Лазарівщиною на честь че ... Читати далі »

3G – це доступно і вигідно

3G – це доступно і вигідно

Уже рік як Київстар запустив у Київській області 3G-зв’язок і розробив спеціальні тарифи для мобільного інтернету. Завдяки цьому смартфон перетворився на незамінний інструмент для роботи, навчання, спілкування та розваг. Адже з точки зору споживача 3G робить з телефону повноцінний мобільний медіа-центр, який за продуктивністю нічим не поступається планшетові або ноутбуку. Хіба що розміром екрану. Водночас без мобільного інтернету просто не обійтися, коли потрібно швидко отримати корисну інформацію або оперативно скористатися потрібним сервісом. Наприклад, знайти найближчу аптеку або магазин, дізнатися, як проїхати в столиці на вулицю Турчина, або здійснити терміновий платіж.
Важливо й те, що завдяки новим технологіям і технічній модернізації мережа покриття 3G від Київстар розши ... Читати далі »

Прапороносці: згадаймо всiх поіменно

Прапороносці: згадаймо всiх поіменно

30 квiтня – 65 рокiв тому радянськi бiйцi встановили над рейхстагом Прапор  Перемоги. Цей хвилюючий момент багато хто з нас запам’ятає по кадрах фронтової кiнохронiки: група солдатiв бiжить по сходах нагору, i двоє з них закрiплюють прапор на фронтонi рейхстагу...
Весна 45-го. «На рейхстагу вже майорить червоний прапор. Нiмцi пiдпалюють кiмнати, вони хочуть нас викурити з рейхстагу. Але цього нiколи не станеться. Ми всi стоїмо на смерть, захищаючи честь нашого прапора, честь нашої рiдної Батькiвщини», — повiдомляла одна з бойових листiвок, випущених 30 квiтня у Берлiнi. Тодi здавалося, що завдяки кiнохронiцi легко назвати поiменно учасникiв цiєї операцiї. Але це не так. Рiч у тiм, що згаданi кадри були знятi фронтовими операторами 2 травня 1945 року, ... Читати далі »

Головний творець пожеж – людина

Головний творець пожеж – людина

Масштабні пожежі – проблема, яка щорічно постає влітку на теренах України, зокрема і на території Вишгородського району. Особливе занепокоєння викликають пожежі в природних екосистемах та на відкритих територіях. 
Причинами пожежі в лісі та на відкритих місцевостях можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж є необережність людини. 
Здебільшого загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання залишків рослинності на власних присадибних ділянках, адже такі дії призводять до виникнення ... Читати далі »

Збережемо природу для себе і для дітей

Збережемо природу для себе і для дітей

Є в нашій країні така «злоякісна пухлина», як рибне браконьєрство. Є така проблема і в районі, адже маємо власне море і Дніпро. В своїй основі браконьєрство має такі фактори, як деградація, падіння моралі, вседозволеність, безкарність, правовий нігілізм людини, яка вбиває природу, і можливість заробити, не прикладаючи великих зусиль. Браконьєрство грубо порушує права дикої флори і фауни на життя. І якщо більшості дорослим змінити таке ставлення до навколишнього світу важко, то дитячу свідомість можна направити в правильне русло. 
З цією метою Асоціація рибалок промисловиків Київського водосховища, ВГО «Молода країна» та рибоохоронний патруль Київщини на базі Лебедівської ЗОШ I-III ст. організували інтерактивний урок «Про правила любительського рибаль ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 49 50 »