Головна » Вишгородщина

«Старожитності Вишгородщини»

«Старожитності Вишгородщини»

31 травня у великому залі адмінбудинку Вишгородським історико-культурним заповідником за доброю традицією було проведено науково-практичну конференцію «Старожитності Вишгородщини». На XXIV історичну конференцію завітали голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, заступник голови Вишгородської районної ради Марина Ганіцька, депутат Київської обласної ради Андрій Пещерін, Вишгородський міський голова Олексій Момот, секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова, друзі та колеги ВІКЗ, колектив заповідника і небайдужі мешканці Вишгородщини.
Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко розпочала конференцію із подяки за підтримку роботи заповідника та проведення XXIV конференції «Старожитності ... Читати далі »

Із любов’ю, для дітей

Із любов’ю, для дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це не тільки веселе свято, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб у майбутньому вони стали хорошими батьками і гідними громадянами своєї країни. У кожному куточку Вишгородського району проводились різноманітні заходи.

Доброю традицією для дорослих стало до Дня захисту дітей вітати малечу з цим святом. Цього року свято відбулося на території музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році» під патронатом голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка. 
Організували захід ГО «Асоціація багатодітних родин «Перлина», яка об’єднує та опікується дітьми з сімей пільгових категор ... Читати далі »

Співочі таланти України

Співочі таланти України

У Міжнародний день захисту дітей, 1-го червня, у Жовтневому палаці відбувся фінал Київського обласного етапу відбору Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», який проходить вже вдруге по всій Україні. 37 співаків віком від 7 до 14 років з усіх куточків Київської області боролися за можливість представляти Україну на світовому вокальному конкурсі в Італії «Sanremo Junior». 
«Учасники конкурсу «Яскраві діти України» отримують додаткові можливості для творчої самореалізації. У минулому році наші учасники брали участь у концерті до 85-річчя Київської області, де виступили на одній сцені разом з Тіною Кароль. А також зірвали аншлаг на столичній сцені Палацу «Україна» на концерті Тараса Петриненка. Діти з н ... Читати далі »

Як оформити спадщину через суд?

Як оформити спадщину через суд?

«Я все життя прожила у хаті, яку будували батьки. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту? Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може».

Тамара СЛАЙКО.

 

Консультує міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО.
Спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти ї ... Читати далі »

Урочистий старт у доросле життя

Урочистий старт у доросле життя

Останній дзвоник. Це урочисте шкільне свято ставить крапку у здобутті середньої освіти для випускників і оголошує початок літніх канікул для інших школярів. 25 травня у школах Вишгородщини учні, батьки та родичі, вчителі урочистим дзвоником закінчили навчальний рік. 
На Вишгородщині вже давно по-особливому відзначають останній дзвоник. Важко було сказати, у кого було більше свято – в учнів чи в учителів. Що важче – навчатися чи навчати? Мабуть, і те, й інше потребує чималих зусиль. Раділи закінченню навчального року не лише школярі, які йдуть на літні канікули, та випускники, перед якими відкриваються двері нового дорослого життя, а й вчителі. 
Цікавий сюрприз у вигляді танцювального номера підготував викладацький склад Лютізької ЗОШ І-ІІІ ст. Приємно здиву ... Читати далі »

Школі необхідні сучасні технології

Школі необхідні сучасні технології

Добігає кінця 2017-2018 навчальний рік, в якому 100 шкіл по всій Україні навчали своїх першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти. Не залишились осторонь і педагоги Вишгородщини і сміливо та натхненно взялися пілотувати цей проект в рамках регіонального експерименту. У трьох школах району наймолодші школярі почали навчання за програмою Нової української школи (НУШ). Активно включилися в навчальний процес по-новому і учні 1-г класу Вишгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 зі своїм учителем Наталею Григорівною Іванцовою. Впродовж навчального року учні навчалися не лише читати, писати, рахувати, а й конструктивно виражати свої емоції, керувати ними, співпрацювати в парах і в групі, висловлювати свої думки, критично мислити, шукати рішення, мирно вирішув ... Читати далі »

Медобори Київського Полісся

Медобори Київського Полісся

Свято Трійці у Вишгородському історико-культурному заповіднику було означене низкою цікавих дійств. Тут водили Куста, заплітали Шума, танцювали кривий танець, куштували мед та медовий квас, а ще знайомились з автентичними українськими звичаями.
Знавець української етнографії Яніна Омельченко розповіла, що водити Куста на Зелені свята – це було досить поширено в минулі століття в Україні, і це дещо нагадувало різдвяні віншування. Адже у «троїцьких» піснях також є звертання до господаря, якому бажають добра і багатства, і в кінці -- про те, щоб «Кусту дали хоч півзолотого» – все це дещо нагадує колядки. Цікаво, що «водіння Куста» характерне для Полісся, а в інших регіонах також були подібні обряди, але на Полтавщині «водили Тополю&ra ... Читати далі »

Дорога плата за курятину

Дорога плата за курятину

Двадцятого травня у Гаврилівці люди вийшли на мітинг проти систематичного забруднення територій довкола населених пунктів ТОВ «Комплекс-Агромарс».
 Претензії до цієї фірми, яка розташована неподалік, були неодноразово, але всі попередні випадки захоронення відходів керівництво підприємства спростовувало або посилалося на одиничний випадок (які з часом стали систематичними). Про неналежну утилізацію відходів птахофабрикою зазначали мешканці прилеглих територій на сторінках у соціальній мережі Facebook, а українські ЗМІ неодноразово висвітлювали ці події та  свавілля керівництва. Але це породило лише новий метод захоронення дохлятини. ТОВ «Комплекс-Агромарс» засипає мертві тушки, змішані із тирсою, у траншеї та зрівнює їх із землею. «Взи ... Читати далі »

Об’єднують любов до книжки й слова

Об’єднують любов до книжки й слова

Усіх об’єднала любов до красного слова та книги.  Письменники і поети Вишгородщини, старшокласники місцевих шкіл та всі небайдужі минулого понеділка у великому залі адмінбудинку поспілкувалися із відомим українським прозаїком, критиком, літературознавцем, публіцистом Михайлом Слабошпицьким, поетесою та журналісткою Світланою Короненко та письменником Анатолієм Сахном. Із знаними майстрами слова спілкувалися заступник голови райдерж-адміністрації Марина Мельник та заступник голови районної ради Марина Ганіцька.  Зустріч відбулася за підтримки голови рай-держадміністрації Вячеслава Савенка.
Під час зустрічі Михайло Слобошпицький зазначив: «Ми живемо у страшний час, коли суспільство перестало читати. Це страшний період, який зараз переживає наша нація. Ми не йдемо у ... Читати далі »

Щоб свічка пам’яті не гасла...

Щоб свічка пам’яті не гасла...

Різні життєві ситуації спонукають іноді замислитися над сенсом існування і виокремити найголовнішу мрію. А потім наполегливо досягати її здійснення. Часто-густо виколисувати її у серці протягом багатьох років пошуків, сподівань і непохитної віри у правильності обраного шляху для втілення омріяного.
Саме таке випробування духу пройшов Ярослав Прокопів із Нових Петрівець. Тут його нинішнє родинне гніздо. Народився у мальовничому селі Рунгури Коломийського району на Івано-Франківщині. Певно, ніколи не сподівався, що мрію свого життя втілюватиме далеко від рідного дому.
У далекі роки (1984-1986) йому випала  нелегка військова доля служити водієм БТР-70 на кривавих дорогах Афганістану. Жахи пережитого назавжди залишились незагойною раною і болем за втрачених друзів на чужій земл ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 66 67 »