Головна » Архів матеріалів

Не спитавши броду, не сунься у воду

Не спитавши броду, не сунься у воду

Літо – пора відпочинку та оздоровлення школярів. На жаль, статистика свідчить, що саме під час літніх канікул із дітьми найчастіше трапляються нещасні випадки, особливо на водних об’єктах. Педагоги роблять усе можливе, щоб запобігти трагедіям, проте лише уроків та теоретичних бесід, як правило, недостатньо. У період літніх пришкільних таборів до профілактичної роботи з дітьми активно долучаються і рятувальники. 
Нещодавно працівники ДСНС провели для школярів Вишгородського району  своєрідний урок правильного поводження на берегах водойм, ознайомили дітлахів із роботою водолазів та їх спеціальним спорядженням, продемонструвати навички надання першої медичної допомоги. Своєрідний тематичний урок для малечі з гімназії «Інтелект», школи «Сузір&rsquo ... Читати далі »

Розширюються культурні та бізнесові зв’язки

Розширюються культурні та бізнесові зв’язки

Цього тижня Вишгородщина приймала поважну делегацію із Стамбульського університету. 20 червня для студентів літньої школи у приміщенні адмінбудинку провели виїзне заняття. Участь у заході взяли голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, заступник голови РДА Марина Мельник, представники Національної академії державного управління при Президентові України, керівники структурних підрозділів райдерж­адміністрації, працівники Вишгородського історико-культурного заповідника
 «Радий вітати на Вишгородщині наших друзів із Республіки Туреччина. Нас пов’язують культурні та бізнесові зв’язки. Ваш приїзд – це підтвердження нашої дружби. Протягом останніх півроку Вишгородська райдержадміністрація разом із турецькими партнерами обговорюють можливіст ... Читати далі »

«Всі дороги ведуть у Козаровичі»

«Всі дороги ведуть у Козаровичі»

Невдячна то справа – писати про книгу, від якої неможливо відірватися. Бо не вистачить ніяких меж жодної рецензії, щоб поділитись усіма враженнями, вихлюпнути всі емоції від прочитаного і кожного, буквально всотаного, слова.
Це видання – другий том книги Валентина Тимошенка «Всі дороги ведуть у Козаровичі» (редактор – Іван Іваницький) про село з більш як тисячолітньою історією, хоча скільки саме селу років – ніхто достеменно й не знає.
Чим вражає і захоплює ця солідна книга, що включає майже 600 сторінок спогадів, мемуарів, мемуарчиків, виписок з архівів і свідчень очевидців? Так саме цим і вражає - багатоплановістю і різнобічністю матеріалу, який на сторінки книги потрапив не тільки з мертвого пласту архівів, а й з живих свідчень очевидців, к ... Читати далі »

Бджола летить на всякий цвіт

Бджола летить на всякий цвіт

Київське Полісся здавна було краєм бортників, а пізніше – й бджолярів. Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) прагне зберігати й підтримувати давні традиції. Нещодавно у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ було презентовано експозицію «Від бортництва – до вуликового бджолярства», яку ініціювала директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. А наступним етапом стало відкриття 12 червня школи юного бджоляра, до якої запрошують дітей віком від 7 до 15 років.
Про те, що бджолярська справа цікава дітям, свідчить те, що записатися до цієї школи в перший день її роботи прийшло до десятка юних вишгородців. Діти приходили і самі, і в супроводі батьків – і хлопчики, й дівчатка. Серед них немало тих, чиї батьки чи дідусі займаються бджільниц ... Читати далі »

Дорога плата за курятину

Дорога плата за курятину

У пресі та інших ЗМІ неодноразово повідомляли про мітинги та протести мешканців Вишгородщини у зв’язку із забрудненням довкілля підприємством, що розташоване на території району. Жителів сіл Гаврилівка, Синяк, Червоне, Раківка, Вороньківка, Демидів, Тарасівщина, Димер та інших після багатьох років боротьби нарешті почули. 
Минулого тижня Генеральна прокуратура України та Національна поліція України провели 14 санкціонованих судом обшуків приміщень, що належать ТОВ «Комплекс-Агромарс», та затримали власника холдингу Євгена Сігала, співвласника Марину Сігал та керівника структурного підрозділу Івана Зазулю. Їм інкримінують підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255), порушення правил екологічної безпек ... Читати далі »

Волейбольний турнір «Кубок-2018»

Волейбольний турнір «Кубок-2018»

9 червня за ініціативи голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка відбувся турнір з волейболу між командами районних рад Київської області «Кубок-2018».
Змагання відбулися у залі районної дитячо-юнацької спортивної школи. Мета – популяризація спорту та здорового способу життя, піднесення командного духу та утвердження дружніх стосунків. Тож символічно Міжнародний день  друзів відзначили змаганнями уміння і витривалості.
Участь у турнірі взяли команди Вишгородської, Яготинської, Іванківської, Бородянської районних рад.  За результатами жеребкування вони були розділені на дві підгрупи. Гра була напруженою, хвилюючою та цікавою. Головний суддя змагань Анатолій Філіпович фахово оцінював прагнення волейболістів здобути перемогу.
Почесне ... Читати далі »

«Діти Дарницького району – дітям Вишгорода»

«Діти Дарницького району – дітям Вишгорода»

Вишгородський історико-культурний заповідник започатковує обміни дитячим творчим досвідом. 
Творче спілкування і спів­працю підростаючого покоління Вишгорода і Дарницького району Києва, об’єднаних спільними мистецькими захопленнями, започаткували Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) і управління культури Дарницького району Києва.
Перший етап такої співпраці – «Діти Дарницького району – дітям Вишгорода» – відбувся у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ. Виставка робіт переможців конкурсу «Поезія кераміки» серед учнів дитячих художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв м. Києва переросла у різноплановий творчий захід, у якому свій доробок показали не лише юні керамісти. Юні художники, надихнувшись естети ... Читати далі »

«Старожитності Вишгородщини»

«Старожитності Вишгородщини»

31 травня у великому залі адмінбудинку Вишгородським історико-культурним заповідником за доброю традицією було проведено науково-практичну конференцію «Старожитності Вишгородщини». На XXIV історичну конференцію завітали голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, заступник голови Вишгородської районної ради Марина Ганіцька, депутат Київської обласної ради Андрій Пещерін, Вишгородський міський голова Олексій Момот, секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова, друзі та колеги ВІКЗ, колектив заповідника і небайдужі мешканці Вишгородщини.
Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко розпочала конференцію із подяки за підтримку роботи заповідника та проведення XXIV конференції «Старожитності ... Читати далі »

Із любов’ю, для дітей

Із любов’ю, для дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це не тільки веселе свято, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб у майбутньому вони стали хорошими батьками і гідними громадянами своєї країни. У кожному куточку Вишгородського району проводились різноманітні заходи.

Доброю традицією для дорослих стало до Дня захисту дітей вітати малечу з цим святом. Цього року свято відбулося на території музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році» під патронатом голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка. 
Організували захід ГО «Асоціація багатодітних родин «Перлина», яка об’єднує та опікується дітьми з сімей пільгових категор ... Читати далі »

Співочі таланти України

Співочі таланти України

У Міжнародний день захисту дітей, 1-го червня, у Жовтневому палаці відбувся фінал Київського обласного етапу відбору Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», який проходить вже вдруге по всій Україні. 37 співаків віком від 7 до 14 років з усіх куточків Київської області боролися за можливість представляти Україну на світовому вокальному конкурсі в Італії «Sanremo Junior». 
«Учасники конкурсу «Яскраві діти України» отримують додаткові можливості для творчої самореалізації. У минулому році наші учасники брали участь у концерті до 85-річчя Київської області, де виступили на одній сцені разом з Тіною Кароль. А також зірвали аншлаг на столичній сцені Палацу «Україна» на концерті Тараса Петриненка. Діти з н ... Читати далі »

1 2 3 ... 226 227 »