Головна » Архів матеріалів

Краще зрозуміти своє історичне коріння

Краще зрозуміти своє історичне коріння

Тринадцятого квітня відбулося відкриття проекту «Переяславщина у світлі новітніх археологічних досліджень» у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. Це перший дзвіночок програми співробітництва між музеями Київської області у царині збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя від створення Національної академії наук України. 
Школярі завітали до Музею давньоруського гончарства, щоб доторкнутися до артефактів. Майстриня Леся Колосенко продемонструвала присутнім свої дивовижні вироби, створені із трави, та розповіла про важливість віри у свої сили. «У кожному із вас живе великий геній», – зазначила майстриня. ... Читати далі »

Сьогодні

Тризна Святослава

Тризна Святослава

Виповнився 1046 рік з часу загибелі князя Святослава у 972 році на острові Хортиця. Тризна (тривіда) – поминальні обряди нашого народу – дослівно три знання, три відання: перше  – про богів, друге – про героїв, третє – про звичай нашого народу. Цей величний звичай має на меті зберегти: пам’ять про наших богів та героїв та встановити духовний зв’язок поколінь. На тризні запалюють три вогні, які симво­лізують три світи – богам  – слава, живим  – здоров’я, предкам  – пам’ять.
Святослав – непересічний державний діяч нашого народу. Син княгині Ольги і князя Ігоря, народився і виріс у Вишгороді. Тут він змужнів, вийшов на рівень державного діяча і воєначальника.
Коли ми запитаєм ... Читати далі »

Сьогодні

Робота гончаря – на грані магії

Робота гончаря – на грані магії

Вишгородська земля – традиційно гончарська, адже тут ще в ХІ ст. діяло 250-300 гончарних печей, у яких випалювали різноманітні керамічні вироби. А пізніше на Вишгородщині працювали цегельні заводи, а також фабрика з виготовлення фаянсового посуду, який був настільки досконалим, що його цінували навіть вінценосні сім’ї. Щоправда, у радянські часи все те було знищене, і гончарські традиції призабулися. Та навіть розкопані археологами старовинні горни безбожно засипалися землею – будувалося ж місто енергетиків, у якому тодішня влада не залишала місця безцінним за своєю історичною вартістю знахідкам! Єдиний збережений горн часів Київської Русі нині можна побачити в музеї давньоруського гончарства, що входить до комплексу Вишгородського історико-культурного заповідника. Власне, завдяки ... Читати далі »

Сьогодні

Сподіваємось на допомогу небайдужих земляків!

Сподіваємось на допомогу небайдужих земляків!

Будь ласка, допоможіть зібрати кошти на придбання двох ендопротезів для Алли Кацімон, мешканки села Старі Петрівці.

 

... Читати далі »

17.04.2018

Із ювілеєм Вишгородський краю!

Із ювілеєм Вишгородський краю!

12 квітня Вишгородщина святкує ювілей. Минуло 45 років із часу утворення Вишгородського району – краю з мальовничою природою: розкішними лісами, родючими землями, блакитними річками та озерами, з унікальною історією та самобутніми традиціями, із щирими та працьовитими людьми. Редакція газети «Слово» вирішила нагадати нашим читачам багатогранну історію Вишгородщини, на скрижалях якої закарбовані пам’ятні події та видатні постаті. Маємо знати минуле, щоб творити майбутнє!

Вишгородський район як адміністративно-територіальну одиницю, центром якого є місто Вишгород, утворено 12 ... Читати далі »

Створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів

Створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів

Одинадцятого квітня дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Київську область із робочим візитом. Перша леді ознайомилася зі станом інклюзивної освіти у м. Бровари, зустрілася з керівниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, щоб обговорити формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів.
У Київській області прийнято рішення про створення у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах 37 інклюзивно-ресурсних центрів. Щоб сформувати дієву мережу таких закладів, Марина Порошенко передала голові Київської облдержадміністрації  Олександру Горгану типові проекти інклюзивно-ресурсних центрів, які розроблені благодійним фондом  Петра Порошенка у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
 «Інклюзивно-ресурсні ц ... Читати далі »

Нам потрібні підрозділи МПО

Нам потрібні підрозділи МПО

На Київщині створять підрозділи місцевої пожежної охорони. Таке рішення прийнято на засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Так, у селах, селищах, де немає пожежно-рятувальних підрозділів, сільські та селищні ради за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, утворять пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої пожежної охорони.
Як зауважив перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов, обласною цільовою програмою захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки, в області планувалося створити 89 МПО (місцевої пожежної охо ... Читати далі »

Первоцвіти – перша посмішка весни

Первоцвіти – перша посмішка весни

Настала довгоочікувана весна, принесла із собою радість світлих сонячних днів. З приходом весни все навкруги почало оживати, прокидатись від зимового сну! Щойно пригріє перше весняне сонечко, у наших лісах з’являються перші вісники весни — тендітні первоцвіти. 
Пробившись через ґрунтову товщу, а іноді через сніговий килим, вони прийшли вітати весну і людину. І ось розпочинається весняний карнавал: білосніжні підсніжники, фіолетовий шафран, блакитноокі проліски, оповита сріблястою павутинкою сон-трава, ключі первоцвіту, ніжно-рожеві та білі китиці рясту, темно-сині, білі, голубоокі фіалки, палаючий горицвіт, порцелянові філіжаночки конвалії. 
Цвітіння – відповідальна пора в житті рослин і час великої уваги до них людей. Різноманітність форм, багатство ... Читати далі »

12.04.2018

Декупаж: творчість для вашого дому

Декупаж: творчість для вашого дому

Життя творчої людини – постійний рух від однієї мети до іншої і певний очікуваний   позитивний результат. Три роки тому Олена Павлюк захопилася декоративною технікою декупаж. Про амбітні плани, цікаві вироби і несподівані повороти долі читайте у нашому інтерв’ю. 
– Доброго дня, Олено! Дякую, що погодились на розмову. Розкажіть про своє життя до того, як захопилися декупажем.

– За фахом я мікроелектронник, але спробувала багато професій. Працювала барменом, згодом комерційним директором.
– Чому Ви почали займатися декупажем, може, вплинуло виховання у дитинстві?
– Можливо. Батько випилював лобзиком, захоплювався різьбою по дереву, створював дуже гарні речі.
Я завжди мріяла малювати, ... Читати далі »

Чи була у князя Ярослава бібліотека?

Чи була у князя Ярослава бібліотека?

Бібліотека Ярослава Мудрого. Так, вона справді існувала, її шукають і досі. І якщо мощі перших святих страстотерпців князів Бориса і Гліба шукали у Вишгороді вже не раз: у 1743, 1814, 1816, 2012 роках, то легендарну бібліотеку князя Ярослава Мудрого шукали неодноразово, але у різних місцях. Принаймні виділяють три місця її імовірного знаходження: на території прадавнього Софійського собору й однойменного монастиря, Межигірського Свято-Преображенського монастиря та на території княжого посаду міста Вишгорода. 
Щодо останнього місця, то перебування бібліотеки виглядає дуже логічним. Але досить дивовижно, що тільки у Вишгороді не зафіксовані та повністю не вивчені провали загадкового підземелля (яке, за свідченнями місцевих старожилів, неодноразово проявлялося у вигляді провалів у з ... Читати далі »

1 2 3 ... 223 224 »