Головна » Архів матеріалів

Вячеслав Чорновіл: політ людини-зірки

Вячеслав Чорновіл: політ людини-зірки

Минулого понеділка у великому залі адмінбудинку відбулася зустріч, приурочена 80-річчю від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Героя України Вячеслава Чорновола. До Вишгорода завітали і виступили перед молоддю та громадою району Валентина Чорновіл – філолог, учасниця правозахисного руху, Василь Деревінський – доктор історичних наук, професор, дослідник життєвого шляху В. Чорновола, Маргарита Довгань – журналістка, шістдесятниця, Аркадій Музичук – поет, публіцист, кіносценарист, заслужений журналіст України, Олександр Дробаха – письменник, краєзнавець, Фаїна Прус – учитель, відмінник освіти України.
Гостей та громаду привітав голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок: «Вячеслав Максимович народився у Черкас ... Читати далі »

Гримить слава «Ветерана»

Гримить слава «Ветерана»

Десять років тому на одному із святкових заходів несподівано для всіх на подіум ДК «Енергетик» вийшов новостворений хор «Ветеран». Тут же до лав хору стали глядачі і разом почали виконувати популярні і улюблені ветеранами пісні. Так почалася і продовжується впевнена хода колективу, учасниками якого є ветерани війни, праці та військової служби.
Десять років – термін немалий.Але вчені кажуть, що у ветеранів час біжить значно швидше, ніж у молодих. І коли з’явилася ідея створення хору, багато хто не вірив, що він витримає випробування часом. А дехто взагалі вважав, що ветеранам хор не потрібен. Постанову ради ветеранів про створення хору було прийнято ще в 2005 році, призначалися відповідальні, але все закінчувалося розмовами. Головним завданням було з ... Читати далі »

Катери ідуть на прорив

Катери ідуть на прорив

Створення військових річкових флотилій в СРСР до 1941 року показує, яке значення надавалося Генеральним штабом і наркоматом ВМФ спільним діям сухопутних військ і флотилій у випадку війни. Флотилії вчилися тісно взаємодіяти з армією. Не випадково, аналізуючи дії сил радянського Військово-Морського флоту на річках і озерах, західний історик Ю. Майстер зазначає, що «радянське командування річкових і озерних флотилій успішніше впоралося зі своїми завданнями», чим німецьке. 
Восени 1939 року, після звільнення Західної України і Західної Білорусії, кордон СРСР пересунувся на захід. Річкові кораблі і командування флотилії перебазували в Пінськ, тут з осені 1939 року базувалися деякі кораблі. Значення Пінської флотилії особливо зросло, коли стала очевидною війна з Німеччиною. ... Читати далі »

Як оформити спадщину через суд? Консультує Міністр юстиції

Як оформити спадщину через суд? Консультує Міністр юстиції

«Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту. Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може»

... Читати далі »

Портретне інтерв’ю Олени Сіньової

Портретне інтерв’ю Олени Сіньової

Як часто ви робите те, що вам подобається? Можливо, варто робити це частіше? Не важливо, що це. Зайва цукерка, малювання, танці чи прогулянка. А чи замислювалися, що слабкість може стати вашою силою? Якщо ви полюбляєте смаколики, можете створити власну кондитерську. Якщо захоплюєтесь малюванням –художню майстерню. Наша нова знайома Олена Сіньова завжди крокувала за покликом душі. Їй подобається шити, і вона створює надзвичайно милі іграшки, які ощасливлюють її та інших людей. Про нюанси створення іграшок власноруч – у нашому інтерв’ю.
– Доброго дня, Олено! Розкажіть читачам «Слова» про себе. Як Ви стали майстринею іграшок?

– Скільки себе пам’ятаю – завжди шила. В дитинстві – для ляльок, гардероб у них був велик ... Читати далі »

Жінки Київської Русі

Жінки Київської Русі

Нещодавно світ побачив монументальний фотопроект  – календар на 2018 рік  «Велична епоха української жінки», де в образах княгинь Київської Русі виступили відомі жінки в галузі культури і громадської діяльності. Ініціатором створення календаря стала голова Асоціації тваринників України, співвласник «AVA Group» Ірина Паламар, а стилістом і автором образів виступила дизайнер Катерина Потлова. Фотограф проекту – Дарина Тищенко-Журавель.
Це вже другий фотопроект, створений за ініціативою Ірини Паламар. Минулого року відомі українські жінки сфотографувалися у вишуканому українському одязі для календаря «Агро-2017», покликаного підняти престиж української аграрної галузі. Нинішній фотопроект присвячений українській жінці, її ролі в і ... Читати далі »

В. Щербицький: «А що скажуть люди?»

В. Щербицький: «А що скажуть люди?»

Радянська спадщина в Україні — це не лише пам’ятники Леніну та культурні стереотипи, а й велика і розгалужена  інфраструктура, промисловість. Те, що Україна досі є космічною державою — це теж, щоб дехто знав, радянський спадок. Очевидно, що неоднозначність радянського минулого викликає багато рефлексій на різні теми, пов’язані із СРСР. Наприклад, у дослідженнях «радянського» періоду багато тем залишаються поза увагою дослідників, основна увага акцентується лише на негативному (репресії, голодомори, русифікація). До того ж часто «радянське» оцінюється як щось статичне, нединамічне, суто негативне. Але радянська Україна часів Кагановича і Косіора — це не радянська Україна Шелеста і Щербицького.
На роки перебування В. Щербицького ... Читати далі »

Вже скільки років проминуло, а біль у серці б’є і б’є

Вже скільки років проминуло, а біль у серці б’є і б’є

Все далі відходить в історію далекий лютий 1989 року, коли колони радянських військ пройшли останній раз кам’янистими шляхами Афганістану. Піднялись з аеродромів бойові машини, залишивши під крилами поранений війною суворий край. Радянські солдати вдихали останній ковток афганського повітря, змішаного з гірким пилом втрат бойових товаришів.
Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» до цієї дати підготував виставку «Біль та безсмертя Афганістану». Обійти цю дату ми не могли, бо вона стала частиною історії, змінила долю декількох поколінь. Навіть коли б цю дату вилучили з офіційних календарів, вона б не затерлась в народній пам’яті, бо стала частиною біографій мільйонів людей. Через пекло Афгану пройшло понад 600 тисяч радянських солда ... Читати далі »

Під покровом ночі

Найважливіші рішення чогось приймаються вночі – з 31 грудня на 1 лютого депутати польського сейму більшістю голосів підтримали поправки до закону про «Інститут національної пам’яті». Президент Польщі Анджей Дуда зазначив: «Оскільки необхідно захистити добре ім’я Польщі та поляків, я вирішив підписати поправку до закону про Інститут національної пам’яті. Одночасно я передам його в Конституційний суд, щоб перевірити його конституційність».
Чому цей закон, прийнятий у сусідній країні, зчинив стільки галасу?
Зміни до закону про Інститут національної пам’яті передбачають кримінальну відповідальність тим, хто «приписуватиме» полякам злочини нацистів та застосовуватиме словосполучення «польські табори смерті» ... Читати далі »

Чи був київський князь Ярослав Мудрим?

Чи був київський князь Ярослав Мудрим?

«…Чи не гоже було б нам, браття, почати старими словами ратних повістей про діяній князя Київського (Вишгородського) Ярослава?...» *978-1054+рр.
А мала Батьківщина Ярослава Мудрого – це Вишгород. Генеалогія: Князь Київський Ігор (Рюрикович) з княгинею Ольгою (нашенського походження) дали світу князя Святослава – Завойовника. Князь Святослав з Малушою (рабинею, ключницею княгині Ольги) виплодили байстрюка Володимира (майбутнього хрестителя Київського князівства). Цей князь – багатоженець дав суспільству багатьох синів і дочок, як-то: Бориса і Гліба (від Анни, сестри Візантійського імператора Костянтина Багрянородного), цього ж Ярослава (від Рогніди), Святополка і так далі.
Ярослав (який після своєї природної смерті одержав у літописців пристав ... Читати далі »

1 2 3 ... 220 221 »