Головна » Архів матеріалів

На Водохреща

На Водохреща

Святе Водохреща, Йордан, або ж Богоявлення – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Згідно з Євангелієм, у цей день відбулося хрещення 30-річного Ісуса Христа у річці Йордань, він явився світу як Син Божий, спаситель. Усі православні християни та греко-католики відзначають свято Хрещення Господнього. 
Із цим святом пов’язане також вірування у цілющість води, навіть вода з крана вважається такою, що змиє духовно нечисте, а також вилікує тілесні хвороби людини. Освячена вода може зберігатися весь рік, не втрачає cмаку і не псується. Таку особливість води і досі ніяк не можуть пояснити, але деякі вважають, що цілющою її робить срібло від хреста, якого священик занурює у воду. Тож щороку по всій Україні проводиться освячення води у церквах та водойми ... Читати далі »

І стали молодії вовками...

І стали молодії вовками...

Одним із найпопулярніших образів українського фольклору є вовк. Про нього існує багато оповідок і легенд. Із сіроманцем пов’язано чимало вірувань, особливо таких, що стосуються весілля. Вони трапляються по всій Україні, але найпопулярніші на Поліссі. 
Більшість із них активно побутують і досі. Популярність оповідок про вовків серед автохтонів сучасного Полісся відзначав ще древній історик Геродот. Розповідаючи про звичаї неврів, давні племена, що жили біля верхів’їв Дніпра, Прип’яті та Південного Бугу в VI-V століттях до н. е., він писав: «Ці люди, вочевидь, чаклуни. Скіфи та елліни, що живуть серед них, у всякому разі запевняють, що кожен невр щороку на кілька днів обертається на вовка, а потім знову перебирає людську подобу». Важко судити, чи є хоч ... Читати далі »

В сузір’ї незалежних та рівних національних церков

В сузір’ї незалежних та рівних національних церков

П’ятого січня Вселенський Патріарх Варфоломій під час урочистої церемонії у Стамбулі підписав Томос про надання автокефалії Православній церкві України. Шостого січня документ вручили предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію. Участь у святковій різдвяній літургії взяли Президент України Петро Порошенко з дружиною та Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. 
У Київ Томос доставили в неділю, 6 січня, після того, як у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський Патріарх Варфоломій урочисто вручив цей документ про визнання канонічної автокефалії Православної церкви України митрополитові Епіфанію. Обидва предстоятелі спільно відслужили Службу Божу.
Томос – це церковний документ. Раніше томоси були указами, які вида ... Читати далі »

Автентичні забави від Миколи Гоголя

Автентичні забави від Миколи Гоголя

Шостого січня на площі імені Строкова, біля Вишгородського районного будинку культури «Енергетик», відбулася реконструкція автентичних різдвяних забавок.
Святкове дійство було відтворено театром-школою «МоноФон» Вишгородського районного будинку культури «Енергетик» (художній керівник та режисер Уляна Данилюк) за мотивами твору Миколи Гоголя  «Вечори на хуторі біля Диканьки».
Засобами інтерактивного спілкування з глядачем, народних забавок, живим виконанням святкових пісень (хор Анни Покровської «Домісольки», ансамбль народної пісні «Любава», викладач музичної школи з класу вокалу – Катерина Котлярова), сценічного бою (ансамбль народного танцю «ВишеГрад»), відтворення національного вбра ... Читати далі »

Відроджена святиня

Відроджена святиня

Перше дніпровське водосховище було збудоване ще у двадцяті роки ХХ століття, коли зводили першу гідро­електростанцію – ДніпроГЕС. Потім тривалий час нічого не робилося, а в п’ятдесяті роки збудували значно більше за площею Каховське водосховище. Рішення про будівництво було прийняте після посушливого літа 1946 року. В тодішньому центрі влади, московському Кремлі, дійшли висновку, що без наявності лісозахисних смуг і гарантованих резервуарів води підтримати врожайність на цій території ризиковано. Кліматологи стверджували, що це явище може повторитися у будь-який момент. При будівництві затоплювалися величезні плодородні території вздовж Дніпра, порушувався віковий уклад життя українців, на нові землі переселялися десятки тисяч людей. Так 60 років тому утворилося Каховське водосховище ... Читати далі »

Бринить над краєм рідна пісня

Бринить над краєм рідна пісня

Ювілей – свято спогадів і свято сподівань, сподівань минулого і майбутнього – прекрасна світла далечінь... Все це відбулося в далекому 1998 році. Професор Київської музичної академії Віталій Романович Лисенко, правнук засновника української музики композитора Миколи Віталійовича Лисенка, директор  заводу «Карат» Василь Шуліка, ентузіаст хорової справи Олег Халепа, завідувач відділу культури Вишгородського району Володимир Сидоренко вирішили створити хор на заводі. Професор Лисенко підібрав  команду музикантів-однодумців, запросив випускників Київської державної консерваторії – баяніста  Віктора Туровського та концертмейстера Ірину Якубовську.
 У листопаді того ж року на заводі відбувся перший концерт. Виступаючи перед глядачами хор наб ... Читати далі »

Чи врятує нас гетьманат?

Чи врятує нас гетьманат?

Двадцять сім років Україна плентається у пісках сучасної цивілізації і ніяк не вийде на такий потрібний шлях новітнього цивілізаційного розвитку. Залишилось ще тринадцять років, і шлях легендарного Мойсея буде подоланий! Та чи може після цього настати час нашого «образумления»? Чи є хоча б якийсь натяк на прорив у практичній економіці?
  Ні одна революція у теперішньому світі не продовжувалась у такому великому часі! Хоча тепер у нас «демократія» дійшла до повного (абсурдного) «розв’язання язиків» у різних невігласів  у громадських та деяких державних організаціях. 
  За пройдений час прийнято не так багато цінних законів і рішень. І ті не завжди виконуються. Для прикладу, ліквідація віковічної сталевої ... Читати далі »

Доля дається небом…

Доля дається небом…

Так буває раз на тисячу літ, коли бажання, наміри і дії людей повністю співпадають у часовому просторі. За Божим провидінням ВОНИ, ще зовсім незнайомі і з різних місць проживання, водночас почали рух навстріч одне одному, ще не знаючи, що ступили на стежину спільної долі. ВОНА, Надя, з власної ініціативи взяла в райкомі комсомолу путівку – направлення на будівництво Київської ГЕС.
У ті ж дні ВІН, матрос Балтійського флоту Олександр Жмурко, прийняв абсолютно аналогічне рішення: як тільки отримає демобілізаційні документи, одразу поїде на будівництво Київської ГЕС… Про вступ на навчання до якогось там вузу навіть не думалось. І це було в той час, коли товариші по службі, з дозволу армійського командування, вже наполегливо опановували математичні та гуманітарні науки на підг ... Читати далі »

Ростуть лідери змін

Ростуть лідери змін

У День Святого Миколая, 19 грудня, відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з талановитою молоддю України. До Маріїнського палацу з’їхалися найкращі учні різних регіонів. Серед них – і Тетяна Кацімон, учениця 11 класу Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Маріїнський палац, де зазвичай проводяться державні заходи найвищого рівня, став місцем зустрічі талановитих дітей. «Ви сьогодні найповажніші гості, можливо, навіть і не гості, а господарі країни», – сказав Петро Порошенко дітям.
Президент зазначив: «Дуже важливо, що ви збираєтесь рухати країну вперед. Без цієї впевненості, без цих намагань – нічого не буде. Дуже важливо, що ви вірите у власну перемогу». Петро Порошенко під час зустрічі з талановитою молоддю підкреслив важ ... Читати далі »

На щастя, на долю, на добро

На щастя, на долю, на добро

У Катюжанському вищому професійному училищі 22 грудня відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з підготовки робітників за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
На урочистій церемонії відкриття центру були присутні почесні гості – заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер, директор департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки Микола Кучинський, директор департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації Віра Рогова, перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Данчин, Катюжанський сільський голова Лідія Заводська.
У вступному слові директор Катюжанського вищого професійного училища Руслан Недашківський ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 236 237 »