Головна » Архів матеріалів

Ростислав Крижанівський – кращий у Європі

Ростислав Крижанівський – кращий у Європі

З 25 по 29 cічня відбулися змагання з плавання в Люксембурзі, в яких взяло участь близько 800 учасників із 26 країн Європи. В збірній України був і вихованець Вишгородської РК ДЮСШ Ростислав Крижанівський (2004 р.н.).
Наш талановитий спортсмен був наймолодшим учасником змагань та виступав із суперниками старшими за себе на два роки. Це не завадило йому вибороти три перших місця та встановити два нових рекорди України. В останньому запливі суперником Ростислава був рекордсмен світу, британець Адам Спітті, і наш земляк виступив достойно, посівши почесне третє місце. 
Ростислав Крижанівський став кращим з усіх спортсменів, хто представляв нашу збірну – ми є свідками народження нової зірки не тільки всеукраїнського, а й світового плавання!
Вітаємо Ростислава і його ... Читати далі »

Місто Вишгород і річка Почайна

Місто Вишгород і річка Почайна

Витоки літописної річки Почайни, в якій хрестилася Русь, починаються з Вишгорода. Про це красномовно свідчить план полковника Київського гарнізону Івана Ушакова за 1695 рік. «Річка Почайна згадана в «Описах Київського намісництва» 70-80 рр. XVIII століття, однойменну київську річку там названо Великою Почайною», – згадував у своїх працях відомий місцевий краєзнавець Василь Ростовський. Про вишгородську Почайну згадано у праці М. Стеця «Спогади про Куренівське повстання» тощо. 
У рамках проекту «Легенди Вишгородщини», сумісно з ГО «Почайна» (м. Київ), Вишгородським історико-культурним заповідником здійснено комплекс заходів щодо вивчення матеріалів, згідно з якими підтверджується, що легендарна річка Почайна брала с ... Читати далі »

Життя у техніці петриківського розпису

Життя у техніці петриківського розпису

Не важливо, як склалася ваша доля до. Важливо, що ви робите зараз. Не зациклюватися на минулому, а впевнено іти вперед. Видатний письменник Еріх Марія Ремарк на спогадах з минулого залишив вагомий спадок у світовій літературі, але головне, що спогади із минулого рухали його вперед. Ольга Палій, талановита майстриня з Лютежа Вишгородського району, вибрала інший шлях, але він також рухає її вперед. Ольга довгий час була берегинею домашнього вогника, але діти, як пташки, підросли і почали відлітати з домашнього гнізда. Вільний час можна заповнити спогадами, а можна спробувати щось нове. Ольга Палій вибрала другий варіант. Що у неї вийшло, дізнайтесь із нашої розмови.
– Доброго дня! Дякую Вам за те, що погодились зустрітися. Розкажіть нашим читачам про Ваше життя до.

... Читати далі »

Підступає біологічна «пожежа»

Підступає біологічна «пожежа»

Прекрасні ліси прикрашають наш Вишгородський край. Але з кожним роком стає все важче зберегти хвойні лісові насадження, адже у них є підступний ворог, від якого ліс беззахисний. Це шкідники та хвороби лісу.
При заселенні сосен стовбуровими шкідниками синява поширюється згори донизу. Пробні зрізи підтверджують це. Раніше у поліських лісах непросто було знайти цього шкідника, навіть для наукових досліджень. Тепер вони розповсюдилися масово. Спалахи масового розвитку шкідників лісу знищують цілі лісові масиви.
Оскільки сосна є головною лісоутворювальною породою на більш ніж 30 відсотках площі лісового фонду України, а в ДП «Димерське лісове господарство» вона становить 85% від загальної площі лісів, то всихання соснових насаджень є небезпечним з погляду не тільки в ... Читати далі »

«Пташиний рай» на острові Великий

«Пташиний рай» на острові Великий

Розглянувши подання Київської облдержадміністрації, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії Київської обласної ради з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, з метою збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного та тваринного світу, рада вирішила  оголосити регіональним ландшафтним парком та ботанічною пам’яткою природи місцевого значення території, які мають особливу природо­охоронну, наукову, естетичну цінність, без вилучення земельних ділянок у землекористувачів.
Це регіональний ландшафтний парк «Пташиний рай», площею 466,8 га у Вишгородському районі, частина Дніпровського острівного архіпелагу, яка включає острів Великий Північний ... Читати далі »

Дніпро обертає турбіни

Дніпро обертає турбіни

В останній тиждень перед Новим, 1965 роком гідробудівники, які працювали на пускових агрегатах, особливо хвилювалися. Ці дні — лише невелика часточка затраченої праці чотирьох напружених років будівництва ГЕС.
Але ця часточка особлива. В ній немов акумульована енергія творіння. Чотири роки чекали того моменту, коли Київська – Комcомольська дасть струм рідній столиці.
І от цей час настав.
...21 грудня. 20.00. Агрегат №1 підготовлено до пуску. Налагоджені і випробувані двигуни маслонапірної установки і насосів пускового змащення. Термоконтроль обладнання підігріву масла підготовлено до роботи.  Ввечері заповнилася камера і відсмоктувальна труба першого агрегату. Був піднятий затвор на нижньому б’єфі, а потім на верхньому б’єфі гідростанції. Води ... Читати далі »

«Зелена» пліснява на голубому екрані

«Зелена» пліснява на голубому екрані

Який швидкоплинний час! Ось уже перегорнуто перші календарні листки нового, 2018 року. Кажуть, як зустрінеш його, так і будеш проживати кожен день. Певно, багато хто після сімейних вітань та побажань всього-всього черпав позитивну енергетику з блакитного екрана.
Звичайно, за смаки не сперечаються. А в мене миготіння яскравих телевізійних вогнів на тлі калейдоскопу відомих, заслужених, народних талантів залишило гіркотний осад на душі. Ринкова економіка не обминула й галузь культури. Основний девіз нинішнього економічного розвитку «продавай-купуй-володарюй» відчутний у всіх сферах господарювання.
Отож і маємо те, що маємо. Як своєчасно і вдало охарактеризував загальний стан поступу молодої Української держави її перший президент.
І дійсно, чого нарікати на дзерк ... Читати далі »

Чого чекати пацієнтам та лікарям?

Медичну реформу розпочато – закон про реформу підписав Президент України, Кабмін ухвалив ключові документи.  Що ж мають зробити заклади первинної допомоги у 2018 році? Реформа розпочнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні. У розвинених країнах лікарі первинної меддопомоги без госпіталізації вирішують до 80% медичних звернень за допомогою сучасних знань, базової апаратури та найбільш розповсюджених аналізів та ліків.
Усі ці послуги будуть 100% покриватися з державного бюджету. Ваш лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде слідкувати за здоров’я ... Читати далі »

Великий Аттіла – наш земляк?

Великий Аттіла – наш земляк?

Аттіла (Етеле, Etcel, Atli (396–453 рр., Панонія) – вождь гунів з 434 року, підніс Гунську імперію (місцезнаходження столиці невідоме) до вершини могутності. З 445 року – володар велетенської держави в Східній Європі, що, за приблизними описами стародавніх істориків, простягалася від Чорного моря до річки Рейну та від данських островів до правого берега Дунаю. Здійснив спустошливі походи в Іллірію (447), Галію (451) та Італію (452).
Де ж князь Олег (Віщий) видряпав Вишгород, щоб подарувати його майбутній княгині Київській Ользі? Про це узаконений тепер вченими мужами літописець Нестор майбутнім поколінням 1000 років тому не написав… Ідею потьомкінського села відкидаємо: таке шулерство могло з’явитись тільки у мутантів татарської орди за славної ... Читати далі »

Райтер на ймення Свиня

Райтер на ймення Свиня

Тепер графіті можна побачити не лише на вулицях, а й на вернісажах. Графіті – це вже мистецтво, але інколи  воно несе в собі певний виклик суспільству чи навколишньому середовищу. Більше того, графіті вже визнали пам’ятками історії, які потребують захисту. Наприклад, житель 18-го округу Парижа, який зафарбував на своєму будинку малюнок художника  Блека ле Рата, був оштрафований за вандалізм. Що ж, якщо у малюнку присутня певна філософія, чітко проглядається творчий задум автора, це надає зображенню особливого змісту, завдяки чому такі художники, як американець Баскія, який прославився спочатку як графіті-художник у Нью-Йорку, а потім, в 1980-тих, як дуже успішний неоекспресіоніст, і стають загально відомими. Чи Бенксі (псевдонім скандально відомого англійського андегра ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 220 221 »