Головна » Архів матеріалів

Український Єрусалим

Ознайомившись із останніми трагічними сторінками історії Києво-Межигірського Спасо-Преображенського козацького монастиря, вникнувши в багатовимірність тисячолітньої діяльності цієї унікальної обителі, нам залишається зробити висновок, що Вишгородщина з її Межигір’ям була одним із найважливіших духовних місць в Україні. Вишгородська земля завжди поєднувала в собі такі основи, як християнство, державність, військо, культура...
Межигірський монастир в усі часи мав благотворний вплив на територіально близькі села і людей, що тут жили. Ці святі місця завжди притягували до себе увагу як видатних людей усіх історичних епох, так і душі тисяч простих людей, які жили в навколишніх селах, згуртовуючи тут масу духовних особистостей, укріплюючи в людях найкращі риси української ментальності. ... Читати далі »

Майстер-клас популярного оберега

Майстер-клас популярного оберега

У  рамках реалізації обласної програми патріотичного виховання молоді депутат Київської обласної ради Роман Буковський започаткував традицію подорожуючих майстер-класів у Вишгородському районі. Нещодавно у Вищедубечанській школі для учнів початкових класів пройшов майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. 
У національному вбранні, усміхнені, привітні діти і вчителі зустріли гостей. Майстриня народного мистецтва Олена Кольвах розповіла про історію появи ляльки-мотанки, яка тисячу років тому увійшла у життя наших предків. Ще у сиву давнину матері загортали у тканину шматочок м’якого хліба і давали немовляті. Називали це «куклою». Нею дитину заспокоювали до того часу, доки не винайшли соски-пустушки. Згодом, коли дитя підростало, йому потрібно було чимось б ... Читати далі »

Для села клуб – це його душа

Для села клуб – це його душа

Українське село – територія щирості і щедрості, колиска української пісні і народних традицій. Саме тут – справжні почуття, емоції, вчинки, бо все на виду, і про кожного знають, який він господар і яка людина. Для мешканців села, занурених у повсякденні господарські турботи, місцем відпочинку, зустрічей, святкувань завжди був сільський клуб. Тут уперше виходили на сцену місцеві вокалісти, самобутні актори сільських театрів, тут народжувалися сільські співочі і танцювальні колективи. Для села клуб – це його душа. 
Тож минув певний час будівельних робіт, і вже 16 вересня у мальовничому Сувиді відбулося відкриття клубу після капітального ремонту. Із захопленням громада оглядала  оновлений клуб ззовні та зсередини, мешканці села пригадували, якою була старенька ... Читати далі »

Гарних оцінок в оновленій школі!

Гарних оцінок в оновленій школі!

Минулого вівторка відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту Вищедубечанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селі Пірнове. У гості до учнів, батьківської громади та педагогічного колективу розділити радість приємної події завітали голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок, голова районної ради Ростислав Кириченко, начальник відділу освіти Тетяна Фороща, депутатський корпус районної ради, громада села.
Вячеслав Савенок привітав школярів, вчителів, батьків із знаковою подією для громади та зауважив, що сьогодні для жителів села справді непересічний день, адже завдяки спільним зусиллями влади району та місцевого самоврядування здійснилася мрія багатьох батьків, діти яких зможуть навчатися у нових, комфортабельних класах, де всебічно розвиватимуться та будуватиму ... Читати далі »

Одна у нас Батьківщина

Одна у нас Батьківщина

У  Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» зберігаються анкети фронтовиків, що відвідували музей ще за радянських часів. Тих, хто пройшов крізь горнило війни, тягнуло на місця боїв, де пройшла їх молодість. Свої спогади про фронтові будні, друзів-однополчан, горе втрат та радість Перемоги фронтовики залишали на папері – в анкетах, що ретельно збирали співробітники тоді ще Державного музею.
Зараз ми часто перечитуємо ці анкети, бо в них справжня історія війни, часто без прикрас та пропаганди. Мене, як співробітника музею, колись здивувало, що чимала кількість анкет належить ветеранам Першої окремої Чехословацької бригади, що в складі 51-го стрілецького корпусу 38-ї армії Першого Українського фронту звільнювала Київ восени 1943 року. Але написа ... Читати далі »

Кошти «ідуть» прямо в «Барвінок»

Кошти «ідуть» прямо в «Барвінок»

Наступ на корупційні схеми, який Київська облдержадміністрація розгорнула спільно із правоохоронними  органами, викликав шалену реакцію корупціонерів, які кидають усі ресурси на те, щоб «захистити» себе від закону. Корупція довела область до межі: жахливий стан доріг, відсутність гідних лікарень, шкіл та дитячих садочків.
Голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, закінчивши перевірку всіх об’єктів області, на ремонт та будівництво яких витрачалися бюджетні кошти, зазначив: «Результати перевірки виявили колосальні розкрадання сотень мільйонів гривень. Люди не отримали важливих об’єктів інфраструктури тому, що хтось захотів на цьому нажитися. Більше такого не повинно бути».
Враховуючи такий стан подій Олександр Горган за ... Читати далі »

Минуле озвалося болем

Минуле озвалося болем

Нещодавно серед паперів знайшла пожовклі сторінки спогадів про трагічні події на Букринському плацдармі у вересні 1943 року. Їх написав мій батько, Андрій Михайлович Дяченко, безпосередній учасник кривавих боїв на підступах до столиці. Вогненний рубіж вирував якраз біля мого рідного села – Зарубенців Переяслав-Хмельницького району.
На жаль, батько ніколи не розповідав про страхіття минулої війни, коли село було вщент спалено, а з пекельних доріг війни не повернулося шістдесят односельців. Чоловіків можна було на пальцях порахувати, майже кожна оселя маленького села залишилася без господаря. 
Батько мав поранення, нагороди, які не збереглися, та й село внаслідок грандіозного будівництва чергової ГЕС – Канівської – назавжди зникло.  По світу рознесли за ... Читати далі »

Страстотерпці потерплять?

Страстотерпці потерплять?

Гарну площу зробили у Вишгороді. Красивий адмінбудинок, мов білий корабель, висотні новобудови, пам’ятник святим страстотерпцям Борису і Глібу, який з двох боків «обступили» скульптури, красиві велетенські ялини, куди навіть білки забігають з навколишніх лісків. Стоять паркові лави, до яких у тихе надвечір’я сходяться посидіти-погомоніти про життя татусі та мами з діточками. Словом, не гірше, ніж у Європі. 
Люди, яким пощастило подорожувати іншими країнами, повертаючись додому, часто підкреслюють одне з найкращих вражень: «Там дуже чисто!» Навіть не виїжджаючи за кордон, наші співвітчизники помічають, що на вулицях великих міст дуже багато сміття, у передмісті купи мотлоху на узбіччях, на берегах річок та в лісах. Зрештою, проблема чистоти є ду ... Читати далі »

Медицина на селі є

Медицина на селі є

У первинній ланці охорони здоров’я відбулася реформа, і дільничні лікарі, педіатри й терапевти перекваліфікувалися на сімейних лікарів. А у невеликих селищах і селах з’явились амбулаторії та фельдшерські пункти (ФАПи). На території нашого району  функціонує тридцять ФАПів і ФЕПів та 16 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які підпорядковані КЗ «Вишгородський районний центр медико-санітарної допомоги». 
 Минулого тижня   голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок та головний лікар КЗ «Вишгородський районний центр медико-санітарної допомоги» Оксана Морозова відвідали Лютізьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
 Вячеслав Савенок передав лікувальному закладу офталь ... Читати далі »

Флешмоб і квест – новий формат 1 вересня

Флешмоб і квест – новий формат 1 вересня

Цьогорічний День знань у Новопетрівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 запам’ятався усім. І насамперед – дітям. Танцювальний флешмоб першокласників, що став кульмінацією першовересневої лінійки, підхопили й інші класи. А після першого уроку всі учні стали учасниками загальношкільного квесту «У пошуках 12 балів».

На традиційній урочистій лінійці лунали слова вітань, пісні та вірші. Зворушили серця й першокласники, які святково вийшли разом із матусями. Майбутні випускники – учні 11 класу – приготували для першачків не лише вітальні слова, а й символічні «пиріжки знань», якими малюки радо поласували.
Були й поважні гості на святі – Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький, директор Національного музе ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 215 216 »