Головна » Архів матеріалів

Як оформити спадщину через суд?

Як оформити спадщину через суд?

«Я все життя прожила у хаті, яку будували батьки. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту? Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може».

Тамара СЛАЙКО.

 

Консультує міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО.
Спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти ї ... Читати далі »

Урочистий старт у доросле життя

Урочистий старт у доросле життя

Останній дзвоник. Це урочисте шкільне свято ставить крапку у здобутті середньої освіти для випускників і оголошує початок літніх канікул для інших школярів. 25 травня у школах Вишгородщини учні, батьки та родичі, вчителі урочистим дзвоником закінчили навчальний рік. 
На Вишгородщині вже давно по-особливому відзначають останній дзвоник. Важко було сказати, у кого було більше свято – в учнів чи в учителів. Що важче – навчатися чи навчати? Мабуть, і те, й інше потребує чималих зусиль. Раділи закінченню навчального року не лише школярі, які йдуть на літні канікули, та випускники, перед якими відкриваються двері нового дорослого життя, а й вчителі. 
Цікавий сюрприз у вигляді танцювального номера підготував викладацький склад Лютізької ЗОШ І-ІІІ ст. Приємно здиву ... Читати далі »

Школі необхідні сучасні технології

Школі необхідні сучасні технології

Добігає кінця 2017-2018 навчальний рік, в якому 100 шкіл по всій Україні навчали своїх першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти. Не залишились осторонь і педагоги Вишгородщини і сміливо та натхненно взялися пілотувати цей проект в рамках регіонального експерименту. У трьох школах району наймолодші школярі почали навчання за програмою Нової української школи (НУШ). Активно включилися в навчальний процес по-новому і учні 1-г класу Вишгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 зі своїм учителем Наталею Григорівною Іванцовою. Впродовж навчального року учні навчалися не лише читати, писати, рахувати, а й конструктивно виражати свої емоції, керувати ними, співпрацювати в парах і в групі, висловлювати свої думки, критично мислити, шукати рішення, мирно вирішув ... Читати далі »

Медобори Київського Полісся

Медобори Київського Полісся

Свято Трійці у Вишгородському історико-культурному заповіднику було означене низкою цікавих дійств. Тут водили Куста, заплітали Шума, танцювали кривий танець, куштували мед та медовий квас, а ще знайомились з автентичними українськими звичаями.
Знавець української етнографії Яніна Омельченко розповіла, що водити Куста на Зелені свята – це було досить поширено в минулі століття в Україні, і це дещо нагадувало різдвяні віншування. Адже у «троїцьких» піснях також є звертання до господаря, якому бажають добра і багатства, і в кінці -- про те, щоб «Кусту дали хоч півзолотого» – все це дещо нагадує колядки. Цікаво, що «водіння Куста» характерне для Полісся, а в інших регіонах також були подібні обряди, але на Полтавщині «водили Тополю&ra ... Читати далі »

Дорога плата за курятину

Дорога плата за курятину

Двадцятого травня у Гаврилівці люди вийшли на мітинг проти систематичного забруднення територій довкола населених пунктів ТОВ «Комплекс-Агромарс».
 Претензії до цієї фірми, яка розташована неподалік, були неодноразово, але всі попередні випадки захоронення відходів керівництво підприємства спростовувало або посилалося на одиничний випадок (які з часом стали систематичними). Про неналежну утилізацію відходів птахофабрикою зазначали мешканці прилеглих територій на сторінках у соціальній мережі Facebook, а українські ЗМІ неодноразово висвітлювали ці події та  свавілля керівництва. Але це породило лише новий метод захоронення дохлятини. ТОВ «Комплекс-Агромарс» засипає мертві тушки, змішані із тирсою, у траншеї та зрівнює їх із землею. «Взи ... Читати далі »

Об’єднують любов до книжки й слова

Об’єднують любов до книжки й слова

Усіх об’єднала любов до красного слова та книги.  Письменники і поети Вишгородщини, старшокласники місцевих шкіл та всі небайдужі минулого понеділка у великому залі адмінбудинку поспілкувалися із відомим українським прозаїком, критиком, літературознавцем, публіцистом Михайлом Слабошпицьким, поетесою та журналісткою Світланою Короненко та письменником Анатолієм Сахном. Із знаними майстрами слова спілкувалися заступник голови райдерж-адміністрації Марина Мельник та заступник голови районної ради Марина Ганіцька.  Зустріч відбулася за підтримки голови рай-держадміністрації Вячеслава Савенка.
Під час зустрічі Михайло Слобошпицький зазначив: «Ми живемо у страшний час, коли суспільство перестало читати. Це страшний період, який зараз переживає наша нація. Ми не йдемо у ... Читати далі »

Щоб свічка пам’яті не гасла...

Щоб свічка пам’яті не гасла...

Різні життєві ситуації спонукають іноді замислитися над сенсом існування і виокремити найголовнішу мрію. А потім наполегливо досягати її здійснення. Часто-густо виколисувати її у серці протягом багатьох років пошуків, сподівань і непохитної віри у правильності обраного шляху для втілення омріяного.
Саме таке випробування духу пройшов Ярослав Прокопів із Нових Петрівець. Тут його нинішнє родинне гніздо. Народився у мальовничому селі Рунгури Коломийського району на Івано-Франківщині. Певно, ніколи не сподівався, що мрію свого життя втілюватиме далеко від рідного дому.
У далекі роки (1984-1986) йому випала  нелегка військова доля служити водієм БТР-70 на кривавих дорогах Афганістану. Жахи пережитого назавжди залишились незагойною раною і болем за втрачених друзів на чужій земл ... Читати далі »

Піонер перетворень у сільській медицині

Піонер перетворень у сільській медицині

Президент України Петро Порошенко взяв участь у відкритті нового фельдшерсько-акушерського пункту в селі Боденьки Вишгородського району Київської області. У відкритті ФАПу взяли участь віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, член комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Сергій Березенко, народний депутат України Ярослав Москаленко, голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко. ... Читати далі »

Історію творять особистості

Історію творять особистості

Уже третій рік поспіль Вишгородським історико-культурним заповідником опікується кандидат історичних наук, доцент Міжнародного університету України, красива, харизматична жінка Влада Литовченко. Напередодні професійного свята – Міжнародного дня музеїв, пані Влада люб’язно погодилася дати інтерв’ю «Слову». 
– Владо Володимирівно, Ви успішна бізнес-леді, знана красуня, діяч культури і… кандидат історичних наук, доцент Міжнародного університету «Україна». Чому саме дипломатія та історія?

– У свідомому віці у мене виникло бажання отримати другу вищу освіту. Серед багатьох навчальних закладів обрала дипломатичну академію при Міністерстві закордонних справ. Я дуже щаслива людина, тому що не тільки з 2007 по 200 ... Читати далі »

МАН – це гордість і престиж

МАН – це гордість і престиж

Цьогорічним освітнім апогеєм стала перемога Тетяни Кацімон, учениці 10 класу Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, у всеукраїнському етапі Малої академії наук. Це несподіване й довгоочікуване перше місце стало підсумком для попередніх напрацювань у сфері МАН.
Життя в сучасному інформаційному суспільстві потребує соціально активної, компетентної особистості, здатної орієнтуватися і діяти в розмаїтті життєвих ситуацій та духовно творити особисте «Я», максимально використовуючи свій розумовий потенціал.
Дослідницька робота школярів у Малій академії наук (МАН) – важливий компонент такого розвитку, а організація науково-дослідницької діяльності учнів у межах МАН має свої особливості.
 Учні Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 беруть активну участь у роботі М ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 226 227 »