Головна » Архів матеріалів

Співпраця та консолідована позиція приносять вагомі результати

Співпраця та консолідована позиція приносять вагомі результати

Ось і минули перші 100 днів роботи Вячеслава Володимировича Савенка на посаді голови Вишгородської районної державної адміністрації. Для багатьох людей, як і для нього самого, цей період пройшов швидко і непомітно. Починаючи з 2010 року, працюючи на посаді першого заступника голови досить часто Вячеслав Володимирович виконував обов’язки голови райдержадміністрації, набув достатньо досвіду та знань, щоб розв’язувати проблемні питання району. Їх він знає досконало, повністю володіє ситуацією в районі, має відповідний авторитет та взаєморозуміння з громадами, депутатським корпусом та бізнесом. А головне – сили та бажання їх вирішити. Більше того, має досить амбітні плани щодо розвитку Вишгородщини.
Першими кроками в офіційному статусі голови райдержадміністрації стало у ... Читати далі »

Лунала пісня над древнім Вишгородом

Лунала пісня над древнім Вишгородом

Вечорниці з княгинею Ольгою – під таким девізом ансамбль «Вівтар Вітчизни» (Гайдамаки) відзначив  день народження  Блаженної Ольги, Великої княгині Київської (Вишгородської). 
У затишному куточку алеї Решетняка у повному складі зібрався наш легендарний ансамбль – у  вбранні за  фасонами  VIII-ІX століття. Ось наші самодіяльні виконавці: Ольга Удодова, солістка (роль княгині Ольги), солістка Тамара Горобець – свита княгині, Тетяна Шведун – морський дублер княгині Ольги, солістка, Лідія Мельникова – солістка, капітан лодії княгині, Галина Хижа (солістка) – ключниця Малуша, Світлана Євсеєва  – почесний  меченосець, Світлана Хилько, барабанниця (челядь). Керівник ансамблю –  Анатолій М ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Очам архімандрита Іони постала страшна картина повного запустіння Межигірської обителі. Всюди сміття, на дахах – багаторічне пріле листя, порожні вікна, забиті де дошками, а де – затулені картоном, під дахами – кубла птахів, куниць, білок, всюди купи глини, цегли, битого посуду.
З Троїцького монастиря архімандрит Іона привів до сорока монахів. Відслуживши молебень, братія взялась воскрешати будівлі і упорядковувати територію святого місця. Велику частину робіт Іона доручив виконувати ієромонаху Серафиму, призначивши його головним. 
В одній із споруд фабрики ченці розібрали горнові печі, нижній поверх розділили на кімнати, розширили другий поверх – і вийшов ошатний двоповерховий будинок, де було облаштовано житло для митрополита Платона. Пристосували ... Читати далі »

Щоб шаблі не брали, щоб кулі минали…

Щоб шаблі не брали, щоб кулі минали…

У Вишгороді, на вулиці Никифора Шолуденка, № 6-г, де мали відкривати пам’ятну дошку співаку і бандуристу, композитору Віктору Лісоволу, зібралась, воістину, справжня культурно-мистецька еліта України – професори, академіки, народні і заслужені артисти, поети і прозаїки. А ще – меценати, які в усі часи підтримують культуру і мистецтво, докладають рук до збереження та розвитку історичної спадщини, керівники районної та міської влади, громадськість.
На фоні поп- та рок-музики складно пробитися на велику сцену українській народній пісні. Але є сподвижники, які не переймаються цими складнощами, а пропагують українську пісню, продукують нові проекти, щоб зацікавити народною творчістю молодь, відмежувати її від непритаманних українському народу вивертів сучасного шоу-бізнес ... Читати далі »

Княгиня Ольга - історичний бренд сучасного Вишгорода

Княгиня Ольга - історичний бренд сучасного Вишгорода

24 липня відзначається День рівноапостольної Великої княгині Київської (Вишгородської) Ольги. Чим знаменита наша княгиня? Із величезної кількості різних  інформаційних нашарувань про неї за минулі століття найбільш вірогідне і оптимістично близьке до реальності таке. Ніяких автентичних (справжніх) документів того часу натепер не виявлено. 
Виклад історії княгині Ольги творився на базі літописних фантазій із народних переказів ченцем Нестором, бо свій (чи не свій?) твір «Повісті минулих літ» він (чи не він?) складав не менше як 170 років після подій, про які він писав. Натепер відомо, що творіння Нестора в тому вигляді, яке було знайдене, у ХVIII ст. сховано за наказом Катерини ІІ і до цього дня не виявлено – мабуть, і там писалось про те, чого не хоче знати ... Читати далі »

Під вітрилами – нащадки княгині Ольги

Під вітрилами – нащадки княгині Ольги

  Яхтсмени Вишгородщини, нащадки славних мореходів Київської Русі, 15 липня регатою «Кубок княгині Ольги» відзначили 1060-ту річницю морського походу княгині Київської (Вишгородської) Ольги до Константинополя (Царгорода, Стамбула). Того далекого часу лодії (довбанки) вийшли з Вишгорода і прийшли до Царгорода у 957 році. Це був державний візит Київського князівства.
На акваторії аванпорту Київського шлюзу о 12.00 стартував дивізіон яхт класу «Кадет», а за ними крейсерська група вітрильників. Перед цим, користуючись динамічним вітром, провів свої перегони дивізіон вітрильників «Вінсерфер» (вітрильна дошка). Серед дівчат  дивізіону «Кадет» перше місце виборов екіпаж Вероніка Пущинська – Єлизавета Карпенко, вишгородчанки, чем ... Читати далі »

Нові горизонти із 3G

Нові горизонти із 3G

Нещодавно стала свідком досить цікавої сцени. Подружжя пенсіонерів у аптеці побилося об заклад із провізором, що вони знайдуть ліки, які були їм потрібні, за більш помірну ціну. Сіли в куточку, дістали смартфон і без поспіху роздивлялися цінові пропозиції. Через 10 хвилин працівник фармації був змушений розрахуватися валідолом, який він програв. А задоволене подружжя вирушило на пошуки аптеки. Причому, судячи з усього, попередньо з’ясували оптимальний маршрут на мапі.   
Усе це викликало справжній шок. Ще рік тому здавалося, що мобільний інтернет – це винятково для молоді, яка не уявляє себе без цілодобового доступу до музики, відео та популярних соціальних мереж. Та ще для бізнесу, якому важливо постійно бути в курсі всього, що відбувається на ринку: від новин т ... Читати далі »

Довіра – головне у війську

Довіра – головне у війську

Згідно з методичними рекомендаціями з професійно-психологічної підготовки особового складу Національної гвардії у військовій частині 3077 відбулося практичне тренінгове заняття з військовослужбовцями, що проходять службу за контрактом в управлінні частини. 
Було проведено практичні заняття з таких вправ, як: «Присідушки», «Павутина», «Падіння на довіру», які ефективно активізують пошук нестандартних рішень і часто дають учасникам можливість знайти правильне оригінальне рішення, подивитись на завдання по-новому, де основною метою тренінгу є  формування і згуртування військового колективу для більш якісного та ефективного виконання службово-бойових завдань.
 У котрий раз військовослужбовці показали злагодженість дій та порозуміння ... Читати далі »

Феномен «Вишгородів — Вишеградів – Велеградів»

Феномен «Вишгородів — Вишеградів – Велеградів»

(Продовження. Початок у №27 за 8 липня 2017 року)
Оголошуючи конкурс «Легенди Вишгородщини», метою якого є збір легенд, переказів, бувальщин, цікавих оповідань про Вишгородський край, неможливо не запросити до участі краєзнавців, вчених істориків, допитливих активістів з громад інших «Вишгородів – Вишеградів – Велеградів», які знаходяться у Польщі, Чехії, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Сербії, Естонії, Росії тощо. Усі ці міста, у переважній більшості, мають спільні сторінки історії, етимологію (трактування щодо походження назви). Їх необхідно об’єднати у єдину «Золоту корону королівсько-князівських резиденцій Європи» на противагу «Золотому кільцю Росії».

1. ПОЛЬЩА. Відомий польський Вишгород над Віслою зг ... Читати далі »

«Кадри» запалюють зірки

«Кадри» запалюють зірки

   Все колись буває вперше… Отак вперше в Гаврилівці виступила з дебютним концертом молодіжна скетч-група «Кадри».
Прем’єра «Гаврилівка запалює зірки» відбулася на День молоді. Цього вечора з нетерпінням і хвилюванням  чекали всі учасники концерту, бо ж для більшості це був перший в житті вихід на сцену. Репетиції забирали немало часу, необхідність знати тексти напам’ять, вміння втілюватися в образ і артистично працювати.  Все це було непросто, бо повірити в себе, в колектив, в якому зібралися однодумці, і чи потрібна така творчість глядачу. Були моменти, коли здавалося, що нічого не виходить і що дебют може потерпіти фіаско, але все ж таки віра в свої сили перемогла. Того прем’єрного вечора в Гаврилівському будинку ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 212 213 »