Головна » Архів матеріалів

Градоначальниці присвячується

Градоначальниці присвячується

Княгиня Ольга – непересічна київська княгиня, правителька Київського князівства, володарка Вишгорода і навколишньої місцевості… Селянка, дніпровська поромниця, жона князя Київського Ігоря (із варягів), мати славетного нашого полководця князя Святослава Ігоровича (Хороброго), перша і остання княгиня-мореплавка, яка у 957 році на козацькій чайці-лодії прибула до Стамбула (Цареграда-Константинополя) і з всілякими почестями була прийнята в імператорському палаці. І це не здогадки чи фантазії монаха-літописця Нестора, які відображені в «Повісті минулих літ» через 200-300 чи більше років після цих подій (в ті часи письменства у нас ще не існувало), а документи імператорської канцелярії.
 Уже у вісімнадцятий раз на честь княгині Ольги флотилія «Вільні Вітр ... Читати далі »

«Відділення біля дому»: головне – якість надання послуг

«Відділення біля дому»: головне – якість надання послуг

ПАТ «Укрпошта» оновлює свій бренд згідно з вимогами ХХІ століття. Сучасні зручні відділення, привітний персонал, автоматизований швидкий процес, мобільний додаток, розрахунок карткою і навіть кредитування. Тепер це можливо і доступно кожному. «Укрпошта» розширює не лише спектр послуг, а й відкриває нові відділення. Одне із них 18 липня відкрилося у Вишгороді на вулиці Шолуденка, 6-в.
Святкову стрічку урочисто перерізали в.о. генерального директора ПАТ «Укр­пошта» Ігор Смілянський та директор Київської міської дирекції ПАТ «Укрпошта» Валентин Олещенко. 
 «Ми прагнемо бути ближче для мешканців нових житлових мікрорайонів Києва та міст-супутників. Тому відкриваємо нові відділення. Це так звані «відділенн ... Читати далі »

Скорочуй, використовуй повторно, сортуй

Скорочуй, використовуй повторно, сортуй

Чи замислюєтесь ви про шкоду поліетилену, пластику, коли кидаєте пляшку на тротуар, у водойму? Чи є ви свідомим громадянином, який прагне зберегти планету чистою? У сучасному суспільстві важко відповідати всім викликам і не взяти пакет у супермаркеті. Але ЕКОрух набирає обертів в Україні, і тут Вишгородщина не пасе задніх. Однією із активних організацій, яка влаштовує суботники, пропагує сортування сміття, відмову від пластику та поліетилену, проводить екоуроки для школярів, руйнує стереотипи, що у селах не будуть сортувати сміття, та має на меті зберегти Вишгородський район чистим – це «ЧИСТО.Вишгород». Ми поспілкувалися із натхненницею створеної організації Валерією Гончаренко та розпитали про всі новомодні екотренди, які допоможуть жити людині у гармонії з природою. 
... Читати далі »

Борисфен, Данапріс, Славутич, Дніпро…

Борисфен, Данапріс, Славутич, Дніпро…

 Дніпро недарма вважається головною водною артерією України, виконуючи безліч функцій – судноплавство, вилов риби, відпочинок і, безсумнівно, забезпечення питною водою. Зараз воду з річки і дніпровських водосховищ використовують в якості питної близько 70% українців. Не дивно, що в даній ситуації особливо важливе значення повинно належати її якості. Чим нижче за течією Дніпра, тим вода гірша. 
Українські вчені сходяться на думці, що якість води з Дніпра погіршується, хоча і раніше її не використовували без попереднього очищення і вже звичного всім хлорування. Однак за останні десятиліття її якість значно впала. Водопровідні очисні споруди не завжди можуть запобігти потраплянню в питну воду значної кількості неорганічних та органічних забруднюючих речовин, спільна дія я ... Читати далі »

Інтерактивна система локалізації проблем – у дії

Інтерактивна система локалізації проблем – у дії

На Київщині запустили інтерактивну систему локалізації проблем «UVAGA.UA». Презентували її і у Вишгородському районі у рамках розширеної наради за участі народного депутата України Ярослава Москаленка, голови Київської обл­держадміністрації Олександра Горгана, голови Вишгородської райдерж­адміністрації Вячеслава Савенка, голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка, депутата Київської обласної ради Андрія Пещеріна, керівників структурних підрозділів обл­держадміністрації та райдержадміністрації, керівників підприємств, установ та організацій району, депутатів районної ради, сільських голів Вишгородського району. 
Під час наради обговорено важливість впровадження інноваційної методики управління публічного урядування. «UVAGA. ... Читати далі »

Досвід «Джури»: від співпраці до гри

Досвід «Джури»: від співпраці до гри

18-20 червня відбувcя обласний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)». Найкращі 36 команд Київської області з’їхалися до Володарки, щоб випробувати себе в різних конкурсах. Вишгородський район презентував рій «Петрівські джури» Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Перший млинець – не нанівець
Гра «Сокіл» («Джура») є поширеним напрямом патріотичного виховання у багатьох регіонах України. Активного розвитку вона набуває і в Київській області, щороку збираючи найзавзятіших джур із різних районів та міст.
Першопрохідцями від Вишгородщини довелося стати роям Димерської гімназії та Литвинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Саме вони в попе ... Читати далі »

Отримали теоретичні знання та практичні навички

Отримали теоретичні знання та практичні навички

Із 2 по 6 липня   на території Вишгородського району, на березі Київського моря, відбулась літня наметова таборівка «Студмістечко»   для лідерів та активістів студентського самоврядування ВНЗ I-ІV рівнів акредитації.
Організатори заходу –  управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської облдержадміністрації спільно з комунальним закладом Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр». Ініціатором «Студмістечка» виступили представники Київської обласної студентської ради, партнерами ж стали –  Українська асоціація студентів і тренінговий центр «Yes».
Учасники таборівки отримали теоретичні знання та практичні навички для самореалізації i роз ... Читати далі »

Феофанія – насолода для душі

Феофанія – насолода для душі

Нещодавно члени клубу «Золота осінь» при районній організації  ветеранів під керівництвом Таміли Орел відвідали чарівну перлину – парк-пам’ятку загально­державного значення «Феофанія». Початкова назва цієї мальовничої місцевості з рівнинами, пагорбами, ярами – Лазарівщина (від імені благочестивого ченця-пасічника Лазаря) вперше була згадана у 1471 році. А вже з 1802 року, коли настоятелю Михайлівського монастиря Феофану Шиянову було відведено угіддя та землі в урочищі Лазарівщина, це місце мало назву «Феофанія» на честь нового власника, який побудував для своєї літньої резиденції архієрейський будинок і викопав два ставки. Вони і зараз прикрашають парк.
Наймолодший та найперспективніший парк «Феофанія» входить ... Читати далі »

Олімпійський тріатлон набирає обертів

Олімпійський тріатлон набирає обертів

У Вишгороді пройшов відкритий чемпіонат України з тріатлону на олімпійській дистанції «VR – Olympic Triathlon», що включає в себе плавання – 1,5 км, велоетап – 40 км та біг – 10 км. Вишгород приймає такий чемпіонат вже втретє (2016, 2017 роки). 
Рельєф та географічне розташування нашого славного міста ідеально підходять для такого виду змагань, тому спортсменам цікаво проходити відповідну дистанцію, і кількість учасників щоразу збільшується. Цього року участь у змаганнях взяли 215 спортсменів, професіонали та аматори різних вікових категорій, і 16 команд. Більше 300 найсильніших тріатлоністів з’їхалися на всеукраїнську першість. І це доволі значна цифра. З кожним роком учасників стає дедалі більше, а це свідчить про те, що тріатлон набира ... Читати далі »

Долучайтесь до нашої доброї справи

Долучайтесь до нашої доброї справи

Нещодавно колектив ансамблю ліричної пісні, який діє при Вишгородській міській громадській організації спілки офіцерів, з благодійним концертом відвідав шпиталь для бійців АТО в Ірпені.  
Творчий колектив, створений Зінаїдою Ступак рік тому, об’єднав небайдужих людей з нестаріючою душею, неспокійною вдачею, ентузіастів, які закохані в мелодію рідного краю, люблять і вміють співати. Хоча історія колективу тільки започаткувалася, вони вже побували з концертом-реквіємом у Пиляві, виступали на святі Покрови в Музеї гончарного мистецтва Вишгородського історико-культурного заповідника, неодноразово радували ветеранів міської організації.
А концерт перед бійцями реабілітаційного центру був хвилюючим і для виконавців, і для слухачів. Нікого не залишила байдужим пісня «С ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 228 229 »