Головна » Архів матеріалів

Комерціалізоване Різдво

Комерціалізоване Різдво

Уже другий рік поспіль наші громадяни мають офіційний вихідний на католицьке Різдво. 25 грудня католикам не потрібно відпрошуватися з роботи, брати відпустку за власний рахунок чи активно працювати до, щоб святкувати після. Святкування Різдва за григоріанським календарем дехто сприймає як наближення до Європи. Дехто радіє ще одному вихідному. Проте чи не підлаштовуємося ми, українці, під рамки масової культури?
Різдво, безсумнівно, одне із найвеличніших християнських свят. Важко зрозуміти, чому українці користуються григоріанським календарем, а у деякі дні послуговуються юліанським. Так, 25 грудня Ісус Христос народився для католиків і через два тижні – у християн східного обряду. Попри це, Різдво має традиції, які об’єднують усіх християн.  Це свято стає масовим. Люд ... Читати далі »

У всякого своя доля і свій шлях широкий...

У всякого своя доля і свій шлях широкий...

П’ятнадцятого грудня  сталася подія величезної історичної ваги – Українська церква після понад трьох століть знову повернула собі незалежність. Упродовж цього часу було кілька спроб зробити цей доленосний крок, але лише зараз усе зійшлося – була згода Вселенського патріарха, українського духовенства, української влади  і воля народу до об’єднання. Попри побоювання, об’єднавчий Собор відбувся, обрано главу нової церкви, який незабаром отримає очікуваний Томос про незалежність Православної церкви України. 
Момент справді історичний. Україна боролася за свою духовну незалежність з 1686 року. Саме в ці знакові дні треба сказати про патріарха Філарета – людину, яка пронесла ідею Української помісної церкви майже через три десятиліття борот ... Читати далі »

Гори, гори, новорічна красуне!

Гори, гори, новорічна красуне!

У день Святого Миколая Чудотворця на площі біля Будинку культури «Енергетик» у Вишгороді відбулося урочисте театралізоване свято запалення головної новорічної ялинки.  На урочистості завітали жителі не лише міста, а й району. До заходу також приєдналися: народний депутат України Ярослав Москаленко, голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок, Вишгородський міський голова Олексій Момот. Керівники привітали жителів міста та гостей Вишгородщини із наступаючими новорічно-різдвяними святами. 
Відкрив захід ансамбль «Drum station», який привернув увагу багатьох мешканців міста своїм гучним виступом. Підготовлений флешмоб Вишгородським танцювальним колективом «Клерико» об’єднав усіх у ритмічному танці та змусив битися швидше кожне серце. Е ... Читати далі »

«Перехідний» вік погоди

«Перехідний» вік погоди

Організація Об’єднаних Націй називає зміну клімату найбільшою загрозою для природи та людства у ХХІ столітті.  Вже сьогодні в багатьох куточках земної кулі стають помітними наслідки зміни клімату —  зменшується площа льодовиків, підвищується рівень моря, почастішали сильні шторми, торнадо та рясні повені. Ці зміни торкаються не тільки природи, а й значною мірою впливають на життя, здоров’я та добробут людей по всьому світу. 2015 рік побив усі рекорди високих температур, і ця тенденція продовжується у 2016 році. Ще більше занепокоєння викликає той факт, що 10 найбільш спекотних років у світовій історії, починаючи з 1856 року, були зафіксовані за останні 15 років. Концентрації парникових газів (вуглекислого газу, метану і окису азоту) в атмосфері досягли рівнів, які є безпр ... Читати далі »

У Литву – за досвідом реформ

У Литву – за досвідом реформ

Із метою налагодження міжнародних зв’язків та обміну діловими контактами, для більш повного розкриття економічного, науково-технічного та культурного потенціалу України та Литви 7 грудня  у місті Варена (Литва) голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко та Варенський міський голова Алгіс Кашета підписали протокол про співробітництво та дружні взаємовідносини муніципалітету Варенського та Вишгородського районів.
Варенський район – муніципальне утворення в Алітуському повіті в південній частині Литви. Найбільший за площею і найбільший лісовий район у цій прибалтійській країні. Площа 2218 кв.км – з них 67% займають ліси, 22,6% – сільськогосподарські угіддя, 2,4% – промислові підприємства та дороги, 2,2% – водойми, 1,2% – міста та ... Читати далі »

Промінчик у непростих буднях сьогодення

Промінчик у непростих буднях сьогодення

Традиційно у Міжнародний день людей з інвалідністю у вишгородському храмі Церкви Бога Живого зібрались мешканці Вишгородщини з обмеженими можливостями та члени ветеранських організацій району.
За оцінками Світового банку 20 відсотків найбідніших верств жителів Землі – це люди з обмеженими можливостями, і вони потребують до себе особливої уваги. «Цей день ми не вважаємо святом, але це нагода звернути особливу увагу на людей цієї категорії, подарувати їм добрий настрій, підтримати теплим словом»,  – зауважує директор Вишгородського територіального центру соціального обслуговування Наталія Рудько.  
Разом із територіальним центром серед організаторів заходу – районна рада та райдержадміністрація, міська рада, міська та районна ради ветеранів, ... Читати далі »

Міцніє футбольна Київщина

Міцніє футбольна Київщина

Київська обласна федерація футболу (КОФФ) урочисто підбила підсумки 2018 року.   Захід, який провели у Все­світній день футболу, зібрав гравців, тренерів, меценатів, організаторів, почесних гостей та всіх причетних до футболу Київщини. Атмосфера футбольного свята відчувалась завдяки позитивним емоціям від зустрічей та спілкування, а також нагородам і привітанням.
На правах господаря відкрив вечір голова Київської обласної федерації футболу (КОФФ), народний депутат України Ярослав Москаленко, який привітав гостей та розповів про основні досягнення 2018 року. 
«Кращої національної ідеї для українців, ніж футбол, не знайдеш. Футбол – це більше, ніж гра. Це наше з вами життя. Свій 21-й рік реєстрації КОФФ ми почали з оздоровлення нашого футбольного господар ... Читати далі »

Хмаринкове диво із вовни

Хмаринкове диво із вовни

Все почалося із зустрічі двох жінок. Одна – цілеспрямована та рішуча, інша – сором’язлива та роботяща, об’єднали свої сили у творчості. Так виникла ідея майстерні «Хмаринкові панночки». У гармонії вони створюють із вовни неймовірні іграшки, вироби декору та одяг. Автентичні роботи привертають увагу і зупиняють погляди. Як створити хмаринкове диво із вовни, ми розпитали у ініціаторок створення майстерні Тетяни Швидкої та Світлани Новицької.
– Чи завжди ви працювали із вовною? Коли відбулося ваше перше знайомство?
Тетяна:
«Перебуваючи у декретній відпустці спробувала себе у різних техніках. Перше знайомство з валянням було, напевне, років вісім тому. Іграшки для моєї доньки – бегемотик та зайчик. Ця перша спроба у техн ... Читати далі »

Якість обслуговування громадян – на першому місці

Якість обслуговування громадян – на першому місці

Введення воєнного стану не вплине на пенсійні виплати. На цьому наголосив голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус під час робочої поїздки у Вишгородському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України. До поїздки також долучились заступник голови Київської ОДА  В’ячеслав Кучер, директор департаменту пенсійного забезпечення ПФУ Олена  Охріменко,  начальник головуправління ПФУ у Київській області Василь Фатхутдінов.
Начальник Вишгородського об’єднаного управління  ПФУ Оксана Тарасенко, розповідаючи про роботу управління, наголосила, що вся діяльність спрямована на те, щоб максимально наблизити послуги до пенсіонерів. Це робиться вже починаючи від «кнопки виклику», передбаченої для людей з обмеженими можливостями перед ... Читати далі »

Життя достойно прожити – не поле перейти

Життя достойно прожити – не поле перейти

Третього грудня мешканець Лютежа Григорій Хижняк відзначив своє 95-річчя. Народився Григорій Васильович 3 грудня 1923 року в селі Дягова Менського району Чернігівської області. Семирічну школу закінчив на відмінно у 1939 році і вступив до Город­нянського педучилища, бо мав заповітну мрію – навчати дітей. 
І хоча спіткало родину найбільше горе – під час грози загинули батьки – проте ніщо не заважало крокувати до омріяної мети. Ніщо, окрім Другої світової війни. Про навчання треба було забути. Було лихоліття окупації, після визволення України пішов до лав армії зв’язківцем. Пройшов фронтами, звільняючи Україну, Білорусію, Прибалтику, Польщу, аж до Німеччини, де у складі спецгрупи брав участь у складних бойових операціях у тилу фашистів. Під час одного бо ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 236 237 »