Головна » Архів матеріалів

Милосердя і добро: два крила, на яких тримається людство

Милосердя і добро: два крила, на яких тримається людство

Теплого літнього дня у Вишгороді відбувся фестиваль «Зіроньки досяжні». 21 червня за ініціативи Вишгородської міської ради, Вишгородського історико-культурного заповідника та собору Вишгородської Богородиці УГКЦ, а також партнерів фонду «Жовто-блакитні крила», «SOS» та центру розвитку «Вінні» організували день залучення до активного способу життя та інтеграції дітей з обмеженими можливостями у суспільство. 
У заході взяли участь голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, Вишгородський міський голова Олексій Момот, секретар Вишгородської міськради Тетяна Бражнікова, працівники Вишгородського історико-культурного заповідника та собору Вишгородської Богородиці, педагогічний колектив та учні Вишгородської районної загальноо ... Читати далі »

Чарівний куточок у центрі Європи

Чарівний куточок у центрі Європи

Виховання любові до рідної землі починається з відкриття незвіданого, подорожей до місць, які зберегли свою первозданність, особливий, яскравий національний колорит.
Учні 10-б класу НВК «Гімназії «Інтелект» ЗОШ І-III ступеня» тривалий час плекали заповітну мрію побувати у казковому краї, що зветься Карпатами. Передувала ретельна підготовка – від вибору готелю до маршрутів та цікавих об’єктів, вивчення карт регіону, кошторис, щоб з мінімальними витратами отримати максимальне задоволення від поїздки. І ось ми вже в Івано-Франківську, який недарма називають «Воротами Карпат». Екскурсоводи Юлія Валько, Оля Полоннікова ознайомили нас з унікальним Франківськом (місцева назва міста), яке з’єднало Карпати і Покуття, Прикарпаття і Закарпатт ... Читати далі »

«Клерико»: танцюємо для вас!

«Клерико»: танцюємо для вас!

Уже котре літо поспіль вишгородський танцювальний колектив «Клерико» вдало поєднує літній відпочинок із запеклими змаганнями. Цьогоріч молодша та середня групи колективу на березі Чорного моря у місті Албена (Болгарія) підкоряли сцену четвертого Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірки Албени». Без перемог не обійшлося і цього разу.
Юні таланти під егідою талановитих керівників Ольги Пінчук та Аліни Кульбаби продемонстрували танцювальні композиції, над якими наполегливо працювали,  полонили серця організаторів й журі фестивалю своєю артистичністю та неординарністю. І це не дивно, адже учасники колективу тренувались щодня до поїздки, відпрацьовували кожний хореографічний елемент, щоб не залишити конкурентам жодних шансів, а чудові костюми та цікаві з ... Читати далі »

Тваринний світ Поліського заповідника

Тваринний світ Поліського заповідника

Безкраї поліські ліси є одним з останніх притулків диких тварин в Україні. Лише в Карпатах їх мешкає більше, ніж на Поліссі. Основу фауни Поліського природного заповідника становлять види бореального, або тайгового комплексу, такі як рись, лось, заєць білий, вухань, глухар, бородата сова та інші. Разом з людиною до Полісся проникли види, що раніше вважались степовими – вовк, сіра куріпка. Заплавна фауна представлена деркачем, видрою, норкою американською, єнотоподібним собакою та багатьма іншими видами.
Ліси, болота, луки Поліського природного заповідника дають притулок величезній кількості тварин, птахів, комах. Блукаючи хащами резервату можна зустріти представників тайгових, широколистяних лісів, лісостепової зони і навіть степу.
Черепахи болотні. Хоча ці плазуни в запов ... Читати далі »

Не спитавши броду, не сунься у воду

Не спитавши броду, не сунься у воду

Літо – пора відпочинку та оздоровлення школярів. На жаль, статистика свідчить, що саме під час літніх канікул із дітьми найчастіше трапляються нещасні випадки, особливо на водних об’єктах. Педагоги роблять усе можливе, щоб запобігти трагедіям, проте лише уроків та теоретичних бесід, як правило, недостатньо. У період літніх пришкільних таборів до профілактичної роботи з дітьми активно долучаються і рятувальники. 
Нещодавно працівники ДСНС провели для школярів Вишгородського району  своєрідний урок правильного поводження на берегах водойм, ознайомили дітлахів із роботою водолазів та їх спеціальним спорядженням, продемонструвати навички надання першої медичної допомоги. Своєрідний тематичний урок для малечі з гімназії «Інтелект», школи «Сузір&rsquo ... Читати далі »

Розширюються культурні та бізнесові зв’язки

Розширюються культурні та бізнесові зв’язки

Цього тижня Вишгородщина приймала поважну делегацію із Стамбульського університету. 20 червня для студентів літньої школи у приміщенні адмінбудинку провели виїзне заняття. Участь у заході взяли голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок, заступник голови РДА Марина Мельник, представники Національної академії державного управління при Президентові України, керівники структурних підрозділів райдерж­адміністрації, працівники Вишгородського історико-культурного заповідника
 «Радий вітати на Вишгородщині наших друзів із Республіки Туреччина. Нас пов’язують культурні та бізнесові зв’язки. Ваш приїзд – це підтвердження нашої дружби. Протягом останніх півроку Вишгородська райдержадміністрація разом із турецькими партнерами обговорюють можливіст ... Читати далі »

«Всі дороги ведуть у Козаровичі»

«Всі дороги ведуть у Козаровичі»

Невдячна то справа – писати про книгу, від якої неможливо відірватися. Бо не вистачить ніяких меж жодної рецензії, щоб поділитись усіма враженнями, вихлюпнути всі емоції від прочитаного і кожного, буквально всотаного, слова.
Це видання – другий том книги Валентина Тимошенка «Всі дороги ведуть у Козаровичі» (редактор – Іван Іваницький) про село з більш як тисячолітньою історією, хоча скільки саме селу років – ніхто достеменно й не знає.
Чим вражає і захоплює ця солідна книга, що включає майже 600 сторінок спогадів, мемуарів, мемуарчиків, виписок з архівів і свідчень очевидців? Так саме цим і вражає - багатоплановістю і різнобічністю матеріалу, який на сторінки книги потрапив не тільки з мертвого пласту архівів, а й з живих свідчень очевидців, к ... Читати далі »

Бджола летить на всякий цвіт

Бджола летить на всякий цвіт

Київське Полісся здавна було краєм бортників, а пізніше – й бджолярів. Вишгородський історико-культурний заповідник (ВІКЗ) прагне зберігати й підтримувати давні традиції. Нещодавно у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ було презентовано експозицію «Від бортництва – до вуликового бджолярства», яку ініціювала директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. А наступним етапом стало відкриття 12 червня школи юного бджоляра, до якої запрошують дітей віком від 7 до 15 років.
Про те, що бджолярська справа цікава дітям, свідчить те, що записатися до цієї школи в перший день її роботи прийшло до десятка юних вишгородців. Діти приходили і самі, і в супроводі батьків – і хлопчики, й дівчатка. Серед них немало тих, чиї батьки чи дідусі займаються бджільниц ... Читати далі »

Дорога плата за курятину

Дорога плата за курятину

У пресі та інших ЗМІ неодноразово повідомляли про мітинги та протести мешканців Вишгородщини у зв’язку із забрудненням довкілля підприємством, що розташоване на території району. Жителів сіл Гаврилівка, Синяк, Червоне, Раківка, Вороньківка, Демидів, Тарасівщина, Димер та інших після багатьох років боротьби нарешті почули. 
Минулого тижня Генеральна прокуратура України та Національна поліція України провели 14 санкціонованих судом обшуків приміщень, що належать ТОВ «Комплекс-Агромарс», та затримали власника холдингу Євгена Сігала, співвласника Марину Сігал та керівника структурного підрозділу Івана Зазулю. Їм інкримінують підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: створення злочинної організації (ч. 1 ст. 255), порушення правил екологічної безпек ... Читати далі »

Волейбольний турнір «Кубок-2018»

Волейбольний турнір «Кубок-2018»

9 червня за ініціативи голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка відбувся турнір з волейболу між командами районних рад Київської області «Кубок-2018».
Змагання відбулися у залі районної дитячо-юнацької спортивної школи. Мета – популяризація спорту та здорового способу життя, піднесення командного духу та утвердження дружніх стосунків. Тож символічно Міжнародний день  друзів відзначили змаганнями уміння і витривалості.
Участь у турнірі взяли команди Вишгородської, Яготинської, Іванківської, Бородянської районних рад.  За результатами жеребкування вони були розділені на дві підгрупи. Гра була напруженою, хвилюючою та цікавою. Головний суддя змагань Анатолій Філіпович фахово оцінював прагнення волейболістів здобути перемогу.
Почесне ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 228 229 »