Головна » Архів матеріалів

Стелися, доле, рушниками

Стелися, доле, рушниками

Напередодні свята Дня Матері у районній бібліотеці голова районної організації ветеранів Таміла Орел презентувала жіночий клуб «Золота осінь» барвистою виставкою рушників. Веселкове диво створили невтомні руки української жінки.
Споконвіку рушник – оберіг оселі, роду, генетична пам’ять поколінь. Із близьких і далеких доріг материнське серце, її тепло і душевна щедрість повертали дітей у батьківську хату, де хрестики долі огортали ніжністю та спокоєм.
Затишок родинного гнізда завжди створювала жінка-мати, берегиня і хранителька кращих традицій українського народу, якій вишивання «рукам – робота, душі – свято». Тож окрилені слова про найдорожчу людину, які озвучила завідуюча відділом обслуговування Галина Дмитренко, відгукнулися болі ... Читати далі »

Жива пам’ять народу, кожної родини

Жива пам’ять народу, кожної родини

День Перемоги завжди був, є та буде особливим святом. 9 травня вишгородчани, як і мільйони українців, вшанували 72-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цього дня ми вшановуємо тих, хто пройшов палаючими стежками найкривавішої війни, хто кував Перемогу в горнилі жорстоких боїв на фронтах, виніс важкі роки окупації та пекло таборів, тих, хто важко працював у тилу та підіймав з руїн і відбудовував Україну. 
Під супровід оркестру «Водограй» сивочолі ветерани та жителі міста взяли участь в урочистій ході від площі перед адмінбудинком до братської могили воїнів, що полягли під час Другої світової війни, аби вклонитися подвигу героїв. Україна у Другій світовій війні зазнала найбільших втрат. Більшість стратегічних операцій проведено саме на території нашо ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Суспільно-політичні події початку правління Петра І справили значний негативний вплив на становище Межигірського монастиря.
На початку ХVII ст. Петро І вже був «вєлікім» (роки його правління 1682-1725 рр). Аби відповідати слову «вєлікій», Петро вирішує історично обгрунтувати древність своєї Московії і поступає як справжній злодій. До того, як він украде назву нашої країни Русь, його держава і в Європі, і в усьому світі звалась країною Моксель, або просто Московією. Проживали в цій країні люди, яких називали московитами. Всі іноземні вчені, мандрівники, філософи, дипломати, які відвідували Московію в XIII-XVII ст, а це Плано Карпіні, Рубрук, Герберштейн, Дженкінс, Павло Халебський – ніколи і ніхто – не називав територію Ростово-Суздальського і Москов ... Читати далі »

Коли закінчиться війна

Коли закінчиться війна

У Демидівській сільській бібліотеці сталася неординарна для нашого села подія –  27 квітня  відбулось урочисте відкриття фотовиставки Дмитра Муравського, військового фотографа, волонтера, льотчика-спортсмена, автора та ініціатора соціального проекту «Коли закінчиться війна». 
Муравський з перших днів війни на Сході України активно працює як фотограф і волонтер по всій лінії зіткнень: Слов’янськ, Краматорськ, Волноваха, Іловайськ, Комінтернове, Красногорівка, Дебальцеве, Донецький аеропорт, Гранітне, Авдіївка, Мар’їнка…
Підтримку у проведенні фотовиставки надала Демидівська сільська рада. На відкриття зібрались жителі Демидова, школярі місцевої школи, гості із навколишніх сіл – Козаровичів, Гаврилівки, Синяка. На запрошенн ... Читати далі »

Незалежні суди та вільні ЗМІ

Незалежні суди та вільні ЗМІ

22 травня 2017 року відбудеться перший ... Читати далі »

Сплять вічним сном бійці під небом України

Сплять вічним сном бійці під небом України

Далекої осені 1943 року точилися запеклі бої за Пиляву. Протягом кількох місяців радянські солдати намагалися вибити ворога з позицій на дніпровських берегах. Після кривавих боїв місцеві мешканці поховали  двісті сімдесят червоноармійців у селі. Нині біля братської могили братами Олександром та Віктором Таранами створено меморіальний комплекс. Окрім братської могили, на території комплексу знаходиться  24 одиниці військової техніки часів Другої світової війни та повоєнного часу.
Мешканці навколишніх сіл, меценати з Вишгорода та активісти пошукових організацій об’єднали зусилля, щоб увіковічити подвиг воїнів у Пиляві. Вже декілька років поспіль на території меморіалу відбувається перепоховання останків бійців Червоної армії. А 2007 року народною толокою тут звели обеліс ... Читати далі »

Молімося разом за Україну

Молімося разом за Україну

За ініціативною заслуженого артиста України Анатолія Лаврінчука та настоятеля Української православної церкви Різдва Пресвятої Богородиці Київського патріархату отця Андрія (Пришлюка) минулої суботи в  Лютежі відбулося незвичайне духовно-патріотичне дійство, присвячене Дню вшанування жінок-мироносиць.
Звучали пісні та вірші, які прославляли Воскресіння Ісуса Христа, Пречисту Діву Марію, жінку-матір, нашу рідну Україну-неньку.
В цей день до сільської церкви прийшли не тільки лютіжани, а й гості з навколишніх сіл.
З вітальним словом до присутніх звернувся настоятель храму отець Андрій (Пришлюк). З цікавістю слухали всі і виступ заступника директора Лютізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня Олени Кирієнко, яка розповіла легенду про особливості створення Богом жінки ... Читати далі »

До святих місць

До святих місць

До святої землі, до Бога, до матінки-природи з любов’ю доторкнувся творчий колектив Вищедубечанської ЗОШ – 27 квітня величезна заповідна територія парку Феофанія у Києві з розпростертими  обіймами, ласкавими, сонячними, весняними променями зустріла вчителів.
Цей парк – не тільки гарна природа, затишне місце для відпочинку, а й історичний пам’ятник, один з центрів духовного життя українського народу. Нашим екскурсоводом була Любов Юрченко, яка 25 років працювала у нашій школі. Дуже приємно було зустрітися з першою вчителькою, яка вчила нас бути людяними, ввічливими, творчими… 

Любов Петрівна детально розказала про історію сучасного парку. З 1471 року є перша звістка про святу землю Феофанії,  яка ще називалася Лазарівщиною на честь че ... Читати далі »

3G – це доступно і вигідно

3G – це доступно і вигідно

Уже рік як Київстар запустив у Київській області 3G-зв’язок і розробив спеціальні тарифи для мобільного інтернету. Завдяки цьому смартфон перетворився на незамінний інструмент для роботи, навчання, спілкування та розваг. Адже з точки зору споживача 3G робить з телефону повноцінний мобільний медіа-центр, який за продуктивністю нічим не поступається планшетові або ноутбуку. Хіба що розміром екрану. Водночас без мобільного інтернету просто не обійтися, коли потрібно швидко отримати корисну інформацію або оперативно скористатися потрібним сервісом. Наприклад, знайти найближчу аптеку або магазин, дізнатися, як проїхати в столиці на вулицю Турчина, або здійснити терміновий платіж.
Важливо й те, що завдяки новим технологіям і технічній модернізації мережа покриття 3G від Київстар розши ... Читати далі »

Прапороносці: згадаймо всiх поіменно

Прапороносці: згадаймо всiх поіменно

30 квiтня – 65 рокiв тому радянськi бiйцi встановили над рейхстагом Прапор  Перемоги. Цей хвилюючий момент багато хто з нас запам’ятає по кадрах фронтової кiнохронiки: група солдатiв бiжить по сходах нагору, i двоє з них закрiплюють прапор на фронтонi рейхстагу...
Весна 45-го. «На рейхстагу вже майорить червоний прапор. Нiмцi пiдпалюють кiмнати, вони хочуть нас викурити з рейхстагу. Але цього нiколи не станеться. Ми всi стоїмо на смерть, захищаючи честь нашого прапора, честь нашої рiдної Батькiвщини», — повiдомляла одна з бойових листiвок, випущених 30 квiтня у Берлiнi. Тодi здавалося, що завдяки кiнохронiцi легко назвати поiменно учасникiв цiєї операцiї. Але це не так. Рiч у тiм, що згаданi кадри були знятi фронтовими операторами 2 травня 1945 року, ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 209 210 »