Головна » Архів матеріалів

Енергія добра – у кожній пісні

Енергія добра – у кожній пісні

П’ять років тому вишгородчанки поважного віку об’єднались у фольклорний колектив «Золотий вік», що нині працює при Вишгородському територіальному центрі соціального  обслуговування на базі районного Будинку культури «Енергетик».
Підсумовуючи невеличкий творчий шлях, без перебільшення можна сказати, що фольклорний колектив виріс на кілька порядків. Бо неодноразово ставав лауреатом міжнародних та обласних конкурсів, «засвітився»  і на телебаченні, виступав у програмі  «Фольк-мюзік» Першого національного каналу. Їх виступи завжди прикрашають міські та районні заходи, а глядачі з нетерпінням чекають нових зустрічей з цим самобутнім і талановитим колективом.
Наталія Рудько, директор Вишгородського районно ... Читати далі »

Гран-прі і путівка в світ

Гран-прі і путівка в світ

П’ятого травня у Вишгородському районному будинку культури «Енергетик» відбувся районний етап відбору національного конкурсу дитячої творчості «Яскраві діти України», засновником якого є народний депутат України Ярослав Москаленко.  Було визначено учасника, який представлятиме Вишгородський район на обласному етапі й матиме шанс поборотися за головний приз – участь у світовому фестивалі «Sanremo Junior» в Італії.
За рішенням незалежного журі гран-прі здобула десятирічна Владислава Мосьондз, учениця Вишгородської дитячої музичної школи, яка виконувала пісні «Зозуля» (Михайло Некрасов) і  «Taki Rari» (Moises Vivanco). 1 червня вона виступить на першому гала-концерті у Києві. 
У конкурсі взяло уч ... Читати далі »

«Step» символізує крок уперед

«Step» символізує крок уперед

Кожен із нас унікальний, кожен несе у цей світ своє неповторне.  Подумай про себе як про окрему особистість без рамок сприйняття інших. Ким би ти хотів бути, яку роль відігравати у житті інших, який внесок робити у суспільство, які цінності нести? Розібратися і надихнутися вам допоможе інтерв’ю з людиною, яка не втрачає віри у власні сили і щоразу використовує найменшу можливість спробувати щось нове. Ігор Курилець за своє життя спробував багато професій, щоб зрозуміти себе і знайти справу свого життя. Мотивуюче інтерв’ю з засновником шкіряної майстерні «Step».
– Добридень, Ігорю! Дякую, що погодились на інтерв’ю. Розкажіть, чим Ви займалися до того, як розпочати свою справу?

– Ніколи не мріяв про те, що зараз маю. Я п ... Читати далі »

10.05.2018

То чия ж вона – Перемога?

То чия ж вона – Перемога?

Комуністичною пропагандою в СРСР під час Другої світової війни, а пізніше, у радянській, і нині — в російській, історіографії термін «Другий фронт» прив’язувався до запропонованої керівництвом СРСР висадки значних військових сил союзників у Північній Франції. Бойові ж дії Великої Британії та Франції від вересня 1939 року, а США — від грудня 1941 року проти Третього Рейху, а саме дії союзників в Італії, Північній Африці, битва за Британію і взагалі — у районі Атлантики та Середземного моря — радянською стороною не вважалися «Другим фронтом». Уперше пропозицію про відкриття бойових дій проти Німеччини на півночі Франції висунув Й. Сталін у своєму листі до У. Черчілля 18 липня 1941 року[1]. Перевага сил була на боці союзників антигітлерівської коалі ... Читати далі »

Магія трьох стихій у творчості

Магія трьох стихій у творчості

У музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилася виставка робіт талановитої майстрині Лесі Колосенко під назвою «Всесвіт – Україна». Леся Колосенко за освітою журналіст і ніколи не думала, що буде майстром трансформаційної скульптури. 
Її вироби – це тварини і птахи, створені із трави, квітів та підручних матеріалів, але мають глибокий філософський зміст. Зв’язок майстрині з міфологією дуже тісний і органічний, тому у її роботах криється могутність давнього сакрального мистецтва. 
Під час відкриття виставки Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, зазначила: «Це унікальна, особлива виставка майстрині з широкою душею, з великим серцем справжньої патріотки У ... Читати далі »

Лицарі середньовічного бою

Лицарі середньовічного бою

Чи хотіли б ви одягнути лицарський обладунок? А пережити один із середньовічних боїв? Якщо так, то вам не потрібна машина часу. У Вишгороді ініціативний Дмитро Тупіченко відкрив секцію історичного середньовічного бою. Він уже має за плечима чималий досвід і зможе навчити й вас майстерності володіння середньовічною зброєю та техніками бою лицарів. Ми «піймали» Дмитра між тренуваннями і він розповів, як можна переміститися у часі та чи посильна ноша лицарів сучасним тінейджерам.
– Дмитре, раді, що Ви погодилися на інтерв’ю. Розкажіть, чим Ви займалися до того, як пов’язали своє життя із середньовічними боями?

– Я з дитинства займався різними видами спорту. З тринадцяти років тривалий час відвідував секцію з бойового гопака. Збагнувши, щ ... Читати далі »

50 літ – у гавані великої любові

50 літ – у гавані великої любові

Юнак з Чернігівської області та дівчина з Миколаївщини більше 50 років тому приїхали у Вишгород на будівництво Київської ГЕС, щоб зустрітись і навік поєднати свої серця, створити родину Гавриленків, котра міцним корінням вросте у Вишгородську землю, обросте дітьми, внуками, правнуками і стане уособленням ідеалу  для близьких і рідних.
Олена Григорівна, приїхавши в 1963-му році на будівництво Київської ГЕС, працювала кранівницею. І хоча робота та була більш чоловічою, як вважали подруги, та дівчина на те не зважала і не раз доводила, що і тендітним дівочим рукам під силу підкорити складну техніку, зробити її слухняною. 
Олексій Іванович на будівництві з 1964-го року, працював бригадиром будівельників. Його бригада завжди відзначалась якістю робіт і високими виробничими ... Читати далі »

Щоб нерест пройшов вдало

Щоб нерест пройшов вдало

З 1 квітня на водоймах Київської області встановлено заборону на вилов водних біоресурсів у зв’язку з періодом нересту. Під час нерестової кампанії ГО «Асоціація рибалок-промисловиків» спільно з органами рибоохорони та науковими установами традиційно здійснює заходи із рибогосподарської меліорації. 
Із 1 квітня на Київському водосховищі здійснено заходи із встановлення штучних нерестовищ. Доцільність цього заходу зумовлена недостатньою кількістю нерестових площ у нижній частині Київського водосховища. Завдяки таким рибницько-меліоративним заходам збільшується площа нерестовищ і рибопродуктивність водосховища. Роботи по встановленню штучних нерестовищ здійснені відповідно до науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства УААН.
До заходу д ... Читати далі »

Завзятими були бігові перегони

Завзятими були бігові перегони

Стало доброю традицією  щорічно зустрічати   учасників  легкоатлетичного кросу пам’яті  Героїв  Чорнобиля на гостинній лебедівській землі. Адже в ці останні квітневі дні 32 роки тому «мирний атом» став загрозою людству внаслідок найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.  Свої спортивні звитяги юні спортсмени присвятили пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
 Справжньою феєрією емоцій виявився виступ учнів Лебедівської школи, які  подарували щиру радість життя, виконуючи хореографічну композицію «Добрий ранок, Україно!».  20 квітня на бігових доріжках стартувало  близько  двохсот юних спортсменів  – школярів  Вишгородщини.   Сонячна весняна ... Читати далі »

Краще зрозуміти своє історичне коріння

Краще зрозуміти своє історичне коріння

Тринадцятого квітня відбулося відкриття проекту «Переяславщина у світлі новітніх археологічних досліджень» у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. Це перший дзвіночок програми співробітництва між музеями Київської області у царині збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя від створення Національної академії наук України. 
Школярі завітали до Музею давньоруського гончарства, щоб доторкнутися до артефактів. Майстриня Леся Колосенко продемонструвала присутнім свої дивовижні вироби, створені із трави, та розповіла про важливість віри у свої сили. «У кожному із вас живе великий геній», – зазначила майстриня. ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 ... 226 227 »