Головна » Архів матеріалів

Головний творець пожеж – людина

Головний творець пожеж – людина

Масштабні пожежі – проблема, яка щорічно постає влітку на теренах України, зокрема і на території Вишгородського району. Особливе занепокоєння викликають пожежі в природних екосистемах та на відкритих територіях. 
Причинами пожежі в лісі та на відкритих місцевостях можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж є необережність людини. 
Здебільшого загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання залишків рослинності на власних присадибних ділянках, адже такі дії призводять до виникнення ... Читати далі »

Збережемо природу для себе і для дітей

Збережемо природу для себе і для дітей

Є в нашій країні така «злоякісна пухлина», як рибне браконьєрство. Є така проблема і в районі, адже маємо власне море і Дніпро. В своїй основі браконьєрство має такі фактори, як деградація, падіння моралі, вседозволеність, безкарність, правовий нігілізм людини, яка вбиває природу, і можливість заробити, не прикладаючи великих зусиль. Браконьєрство грубо порушує права дикої флори і фауни на життя. І якщо більшості дорослим змінити таке ставлення до навколишнього світу важко, то дитячу свідомість можна направити в правильне русло. 
З цією метою Асоціація рибалок промисловиків Київського водосховища, ВГО «Молода країна» та рибоохоронний патруль Київщини на базі Лебедівської ЗОШ I-III ст. організували інтерактивний урок «Про правила любительського рибаль ... Читати далі »

Досягти кращого можна тільки спільними зусиллями

Досягти кращого можна тільки спільними зусиллями

Минулого четверга у великій залі адмінбудинку відбулося засідання круглого столу з метою вивчення та публічного обговорення питання добровільного об’єднання громад у  Вишгородську міську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Вишгороді. Захід ініційовано Вишгородським міським головою Олексієм Момотом, якого уповноважила сесія Вишгородської міської ради. 
Наразі мова йде про територіальне об’єднання громад сіл: Хотянівської, Лебедівської, Новосілківської, Нижчедубечанської, Вищедубечанської, Пірнівської, Воропаївської, Жукинської, Сувидської, Новопетрівської, Старопетрівської, Лютізької сільських рад у Вишгородську об’єднану територіальну громаду. У роботі круглого столу взяли участь народний депутат України Ярослав Москаленко, голова райде ... Читати далі »

Вишгородець Святослав Хоробрий

Вишгородець Святослав Хоробрий

Перші справжні армії на території України-Руси створили київські князі Аскольд і Дір, Олег, Ігор і Святослав – це ті могутні постаті, що нашу історію з тісних закутків вивели у широкий світ, пустили прадавні українські кораблі на Чорне море, повели свої полки на Кавказ і Каспій, досягли Дунаю й Балканських гір. Розгляд воїнства Русі (не Росії) можна почати з косака №1 Х століття Київського князя Святослава Завойовника (козак, косак – захисник роду). «На державних раутах Святослав відрізнявся хіба що чистотою свого одягу, одинокою окрасою у нього була золота сережка у вусі... Був він середнього зросту, кремезний і сильний, мав короткий ніс, сині очі, обголену бороду, довгі вуса і чуб на голові, що означало значний рід...». М. Грушевський, «Історія України», том 1, ... Читати далі »

Концерт для захисників Батьківщини

Концерт для захисників Батьківщини

ДНЗ «Катюжанське вище професійне училище» підготував та провів виїзний благодійний концерт «Від серця до серця» у Головному військовому клінічному госпіталі (Київ). 
Крім учнів училища, у концерті взяли участь танцювальний колектив «Верес»  Іванківської дитячої школи мистецтв імені М. Приймаченко та оркестр духових інструментів відділу культури Іванківської РДА. Написання сценарію, підготовку і ведення концерту організувала  соціальний педагог училища Владислава Кучер. Концертну програму влаштували на відкритому майданчику біля альтанки госпіталю. Серед глядачів були військовослужбовці, ветерани, їхні рідні, медичний персонал.
Віктор Мартиненко, Євгенія та Ірина Комар, Дарина Довгорук, Анастасія Вєтрова виконали патріотичні та л ... Читати далі »

Потрібні нові форми співпраці

Потрібні нові форми співпраці

10 квітня у залі засідань адмінбудинку відбулося засідання виїзних зборів міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина». Нагадаємо, що 7 лютого у Верховній Раді відбулося установче засідання цього об’єднання. До його складу увійшло 18 народних депутатів різних фракцій і груп: Ярослав Москаленко, Сергій Мельничук, Сергій Скуратовський, Юрій Чижмарь, Хвича Мепарішвілі, Вадим Івченко, Ірина Сисоєнко, Ярослав Єдаков, Артур Палатний, Олег Велікін, Ірина Суслова, Ольга Червакова, Марія Іонова, Павло Різаненко, Олександр Черненко, Євген Рибчинський, Тетяна Ричкова та Віталій Гудзенко. Координатором об’єднання обрано Ярослава Москаленка, заступником – Хвичу Мепарішвілі, секретарем – Ірину Суслову.
 Народні обранці обговорили підготовку закон ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

За ігумена Гедеона (до ігуменства він звався Герасим із Галича) продовжується розбудова Межигірського монастиря. На Подолі в Києві у 1615 році межигірські ченці придбали землю, де в додачу до межигірських споруд було зведено міське монастирське подвір’я.
У літописі Густинського монастиря записані незгоди, що виникли в Межигірській обителі у зв’язку з тим, що печерський архімандрит Єлисей Плетенецький, що хотів чинити всій вплив на Межигірський монастир, посадив сюди свого ігумена, паралельного до Гедеона – Ісайю Копинського. Три роки такого двовладдя в Межигір’ї закінчилось видворенням Копинського. З літопису: «Бяше же росколу и зельного мятежу. Воссташа же на блаженного, аки львы, рыкающие от всех сторон».
Мусив Копинський у супроводі 26 ченц ... Читати далі »

Дух здорового азарту

Дух здорового азарту

Любов до спорту й фізичної культури покликала зібратися під час весняних канікул дружну родину педагогів Вишгородщини – 29 березня відбулася щорічна спартакіада освітян, організатором якої виступила Вишгородська районна профспілка працівників освіти. У змаганнях взяли участь 6 чоловічих та 7 жіночих команд з волейболу, 10 – з настільного тенісу та 10 – із шашок, які й розіграли першість району. 
З вітальним словом до учасників змагань звернулась начальник відділу освіти Тетяна Фороща, яка побажала учасникам змагань приємних емоцій, товариської підтримки та чесної боротьби. 
Голова районної профспілки працівників освіти Віктор Кийко побажав спортсменам великих здобутків, наполегливості, наснаги, нових перемог та зазначив, що переможці змагань будуть ві ... Читати далі »

Життя і смерть древнього народу

Життя і смерть древнього народу

Одвічна істина: хто не знає свого минулого – не вартий майбутнього. Минуле України, на жаль, помережане трагічними подіями, полите кров’ю і встелене кістьми. І говорити про це дуже важко… Але і мовчати не можна! 
Однією із сумних, кривавих подій на теренах нашої Батьківщини був Голокост. Цим терміном позначено масове винищення однієї нації – євреїв. Винищення жорстоке, безжальне. І, найгірше, що третина вбитих – діти… Вони не стали музикантами, вченими, художниками… Вони не стали батьками… Вся їхня вина в тому, що народилися євреями.
Цьому була присвячена виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту», яка пройшла з 13 по 24 березня 2017 року на базі Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Матеріали виста ... Читати далі »

Настав час захищати Батьківщину

Настав час захищати Батьківщину

У квiтнi-травнi цього року на строкову вiйськову службу призвуть 14135 громадян України. Це на 2,5 тисячi менше, нiж минулої весни. Такi цифри затвердив Кабінет Міністрів.
Дев’ять тисяч новобранців поповнять лави Збройних сил України, чотири тисячi – лави Нацiональної гвардiї України, 800 призовників направлять до Державної спецiальної служби транспорту. Найбiльше громадян призвуть iз Днiпровської областi – 1,5 тисячi, найменше з Луганської та Закарпатської – 210 i 250 вiдповiдно. 
5 квітня відбулися перші проводи на строкову військову службу 11 мешканців нашого району. Хлопці вишикувались на території військкомату та отримали напутні слова від Вишгородського районного військового комісара Миколи Прибори, вирушили до обласного збірного пункту.
... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 6 ... 209 210 »