Головна » Архів матеріалів

Через терни – до зірок

Через терни – до зірок

Для когось танець – це видовище, а для «Клерико» – це життя. Танцювальний колектив із Вишгорода відомий далеко за межами міста, його навіть впізнають і за кордоном. За п’ятнадцять років його танцівники неодноразово брали участь у чемпіонатах України, де отримували призові місця, та представляли державу на чемпіонаті Європи. Але за всім цим стоїть непроста історія становлення та втілення мрії у життя Ольги Пінчук, директора КП «Вишгородський танцювальний колектив «Клерико», а для вихованців – мами творчого колективу. 
– Ольго Сергіївно, а як ви пов’язали своє життя з хореографією?

– У шість років я почала займатися у балетній студії при великому колективі «Рось». Після трьох років на ... Читати далі »

Золота мідь «Водограю»

Золота мідь «Водограю»

Минулої неділі в Ірпені відбувся обласний фестиваль-конкурс духових оркестрів «Сурми Київщини». 
У фестивалі-конкурсі взяли участь духові оркестри з двадцяти районів і міст області. Конкурс проводився за такими номінаціями: аматорські духові оркестри незалежно від відомчого підпорядкування; аматорські духові оркестри сільських та районних будинків культури; муніципальні, військові оркестри; аматорські оркестри та ансамблі малих форм; аматорські оркестри та ансамблі змішаних форм; сольні виконавці; професійні оркестри (учасники).
Варто зазначити, що головною метою та завданням фестивалю-конкурсу є збереження і відродження традицій оркестрового виконавства, розвиток духового музичного мистецтва, підтримка аматорських колективів Київщини, підвищення ролі духової ор ... Читати далі »

«Благословенна Київщино моя»

«Благословенна Київщино моя»

24 вересня в Ірпені відбулися урочистості з нагоди відзначення 85-річчя утворення Київської області «Благословенна Київщино моя».
У День Київщини голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган разом з Ірпінським міським головою Володимиром Карплюком урочисто відкрили комплекс спортивних майданчиків на території Ірпінської ЗОШ №3 та новозбудований комунальний дошкільний навчальний заклад комбінованого типу (ясла-садочок) «Колібрі».
Зокрема, під час урочистого відкриття дитячого садка «Колібрі» очільник Київщини наголосив, що відкриття дошкільного закладу відбулось завдяки новим принципам розподілу коштів обласного бюджету, «коли їх використовують не ефемерні обласні структури, а безпосередньо в містах та селах області», що д ... Читати далі »

Український Єрусалим

Ознайомившись із останніми трагічними сторінками історії Києво-Межигірського Спасо-Преображенського козацького монастиря, вникнувши в багатовимірність тисячолітньої діяльності цієї унікальної обителі, нам залишається зробити висновок, що Вишгородщина з її Межигір’ям була одним із найважливіших духовних місць в Україні. Вишгородська земля завжди поєднувала в собі такі основи, як християнство, державність, військо, культура...
Межигірський монастир в усі часи мав благотворний вплив на територіально близькі села і людей, що тут жили. Ці святі місця завжди притягували до себе увагу як видатних людей усіх історичних епох, так і душі тисяч простих людей, які жили в навколишніх селах, згуртовуючи тут масу духовних особистостей, укріплюючи в людях найкращі риси української ментальності. ... Читати далі »

Майстер-клас популярного оберега

Майстер-клас популярного оберега

У  рамках реалізації обласної програми патріотичного виховання молоді депутат Київської обласної ради Роман Буковський започаткував традицію подорожуючих майстер-класів у Вишгородському районі. Нещодавно у Вищедубечанській школі для учнів початкових класів пройшов майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки. 
У національному вбранні, усміхнені, привітні діти і вчителі зустріли гостей. Майстриня народного мистецтва Олена Кольвах розповіла про історію появи ляльки-мотанки, яка тисячу років тому увійшла у життя наших предків. Ще у сиву давнину матері загортали у тканину шматочок м’якого хліба і давали немовляті. Називали це «куклою». Нею дитину заспокоювали до того часу, доки не винайшли соски-пустушки. Згодом, коли дитя підростало, йому потрібно було чимось б ... Читати далі »

Для села клуб – це його душа

Для села клуб – це його душа

Українське село – територія щирості і щедрості, колиска української пісні і народних традицій. Саме тут – справжні почуття, емоції, вчинки, бо все на виду, і про кожного знають, який він господар і яка людина. Для мешканців села, занурених у повсякденні господарські турботи, місцем відпочинку, зустрічей, святкувань завжди був сільський клуб. Тут уперше виходили на сцену місцеві вокалісти, самобутні актори сільських театрів, тут народжувалися сільські співочі і танцювальні колективи. Для села клуб – це його душа. 
Тож минув певний час будівельних робіт, і вже 16 вересня у мальовничому Сувиді відбулося відкриття клубу після капітального ремонту. Із захопленням громада оглядала  оновлений клуб ззовні та зсередини, мешканці села пригадували, якою була старенька ... Читати далі »

Гарних оцінок в оновленій школі!

Гарних оцінок в оновленій школі!

Минулого вівторка відбулося урочисте відкриття після капітального ремонту Вищедубечанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селі Пірнове. У гості до учнів, батьківської громади та педагогічного колективу розділити радість приємної події завітали голова райдержадміністрації Вячеслав Савенок, голова районної ради Ростислав Кириченко, начальник відділу освіти Тетяна Фороща, депутатський корпус районної ради, громада села.
Вячеслав Савенок привітав школярів, вчителів, батьків із знаковою подією для громади та зауважив, що сьогодні для жителів села справді непересічний день, адже завдяки спільним зусиллями влади району та місцевого самоврядування здійснилася мрія багатьох батьків, діти яких зможуть навчатися у нових, комфортабельних класах, де всебічно розвиватимуться та будуватиму ... Читати далі »

Одна у нас Батьківщина

Одна у нас Батьківщина

У  Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» зберігаються анкети фронтовиків, що відвідували музей ще за радянських часів. Тих, хто пройшов крізь горнило війни, тягнуло на місця боїв, де пройшла їх молодість. Свої спогади про фронтові будні, друзів-однополчан, горе втрат та радість Перемоги фронтовики залишали на папері – в анкетах, що ретельно збирали співробітники тоді ще Державного музею.
Зараз ми часто перечитуємо ці анкети, бо в них справжня історія війни, часто без прикрас та пропаганди. Мене, як співробітника музею, колись здивувало, що чимала кількість анкет належить ветеранам Першої окремої Чехословацької бригади, що в складі 51-го стрілецького корпусу 38-ї армії Першого Українського фронту звільнювала Київ восени 1943 року. Але написа ... Читати далі »

Кошти «ідуть» прямо в «Барвінок»

Кошти «ідуть» прямо в «Барвінок»

Наступ на корупційні схеми, який Київська облдержадміністрація розгорнула спільно із правоохоронними  органами, викликав шалену реакцію корупціонерів, які кидають усі ресурси на те, щоб «захистити» себе від закону. Корупція довела область до межі: жахливий стан доріг, відсутність гідних лікарень, шкіл та дитячих садочків.
Голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, закінчивши перевірку всіх об’єктів області, на ремонт та будівництво яких витрачалися бюджетні кошти, зазначив: «Результати перевірки виявили колосальні розкрадання сотень мільйонів гривень. Люди не отримали важливих об’єктів інфраструктури тому, що хтось захотів на цьому нажитися. Більше такого не повинно бути».
Враховуючи такий стан подій Олександр Горган за ... Читати далі »

Минуле озвалося болем

Минуле озвалося болем

Нещодавно серед паперів знайшла пожовклі сторінки спогадів про трагічні події на Букринському плацдармі у вересні 1943 року. Їх написав мій батько, Андрій Михайлович Дяченко, безпосередній учасник кривавих боїв на підступах до столиці. Вогненний рубіж вирував якраз біля мого рідного села – Зарубенців Переяслав-Хмельницького району.
На жаль, батько ніколи не розповідав про страхіття минулої війни, коли село було вщент спалено, а з пекельних доріг війни не повернулося шістдесят односельців. Чоловіків можна було на пальцях порахувати, майже кожна оселя маленького села залишилася без господаря. 
Батько мав поранення, нагороди, які не збереглися, та й село внаслідок грандіозного будівництва чергової ГЕС – Канівської – назавжди зникло.  По світу рознесли за ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 6 ... 217 218 »