Головна » Архів матеріалів

Відбитки на плінфі, які пережили віки...

Відбитки на плінфі, які пережили віки...

Плінфа – перший будівельний матеріал, тобто ­– звичайна цегла, яка відрізняється від сучасної не тільки за розмірами, а й за якістю матеріалу, з якого зводили перші монументальні споруди давньої Русі. Відомо, що величний храм-усипальниця Святих Бориса і Гліба у Вишгороді, що будувався понад 36 років — з 1074 по 1112 рік – саме із таких цеглин-плінф. 
Досліджуючи фундаменти, залишки стін давнього храму, проводячи археологічні розкопки,  вчені звернули увагу (розкопки Руслана Орлова 1990-1996 рр.), що на поверхні деяких фрагментів плінфи збереглися чіткі відбитки лап різних свійських та диких тварин. Що це — випадковість чи закономірність, судячи із досить численної кількості подібних знахідок? 
Багатьом знайоме чудове університетсь ... Читати далі »

Спека. Час їсти «правильне» морозиво

Спека. Час їсти «правильне» морозиво

Різноманітність морозива на вітринах будь-кому закрутить голову: біле і шоколадне, в глазурі і без, фруктове і зі згущеним молоком, пломбір та фітнес-морозиво... Як вибрати справжнє морозиво, що ховається за ДСТУ і довгим списком інгредієнтів і чи є альтернатива цьому калорійному десерту? Морозиво – продукт з молочних або фруктово-ягідних сумішей, які збивають з цукром, а потім заморожують. Залежно від основи розрізняють біле морозиво і плодово-ягідне.
Біле морозиво. Є три види білого морозива, тобто приготовленого на основі молочних продуктів – це молочне, вершкове і пломбір. Відрізняються вони тільки за жирністю, і в їх складі не повинно бути рослинних жирів (!) – тільки молочні (наприклад, вершки, цільне або сухе молоко і т.д.). Молочне морозиво – найменш жи ... Читати далі »

Масштабні навчання із гасіння лісових пожеж

Масштабні навчання із гасіння лісових пожеж

26 травня на території Вишгородського району (с. Жукин) у ДП «Вищедубечанське лісове господарство» під керівництвом першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Савченка, заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, начальника Головного управління ДСНС у Київській області Василя Слободяника, першого заступника начальника Київського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслана Гузенка відбулися спільні з лісниками тактико-спеціальні навчання щодо ліквідації умовної надзвичайної ситуації, спричиненої лісовими пожежами.
У заході взяли участь голова Вишгородської районної державної адміністрації Вячеслав Савенок, перший заступник голови адміністрації Олександр Устименко, начальник відділу ... Читати далі »

На Вишгородщині стартувала міжнародна велогонка

На Вишгородщині стартувала міжнародна велогонка

Найшвидша в Україні траса вдруге стала місцем історичної події. 28 травня у Вишгородському районі в рамках серії велогонок «Race Horizon Park 2017» відбулися міжнародні професійні жіночі велоперегони на індивідуальний час «VR WOMEN ITT».
 Учасниці велоперегонів із України, Білорусі, Великобританії, Чехії, Ізраїлю, Литви та Польщі подолали дистанцію 28,8 км за маршрутом: Сухолуччя – Толокунь – Ясногородка, що вважається найшвидшою в Україні трасою. На деяких ділянках швидкість велосипедисток сягала 50 км/год. В індивідуальній гонці професійні спортсменки із різних країн світу змагалися на час, тому вирушали зі старту з часовим інтервалом у хвилину. Усі призові місця вибороли українські велосипедистки: Анна Соловей (Lviv Region Team) виборола пер ... Читати далі »

Небезпечні ігри підлітків

Небезпечні ігри підлітків

У підлітків є два головних «страхи»: бути такими, як усі, та невже я не такий, як усі. На цій межі й формується особистість. Прояви агресії на шляху в доросле життя помилково вважають передумовою майбутнього успіху. Але ж ми говоримо не про тварин, які борються за виживання, а про людей. Юне майбутнє нашої країни агресивною поведінкою займає четверте місце після жорстокіших однолітків з Росії, Албанії та Білорусі.
Про підліткову жорстокість знято сотні фільмів та написано безліч книг, цією проблемою переймаються і вчителі, і психологи, і соціологи, і правоохоронці у всьому світі. Майже щодня в Україні констатують вбивства, зґвалтування, нанесення тілесних ушкоджень, скоєних неповнолітніми. Справа не лише у психологічних і соціологічних особливостях підлітків, а в оточенні, ... Читати далі »

01.06.2017

Молоде поповнення

Молоде поповнення

До військової частини 3077 Національної гвардії України прибуло молоде поповнення, їх зустрічав командир військової частини підполковник Петро Михайлович Горбатюк та його заступники. 
Командир частини навів майбутнім гвардійцям яскраві приклади мужності, патріотизму та вірності військовій присязі військовослужбовцями військової частини 3077 Національної гвардії України. Командування військової частини привітало майбутніх захисників, офіцери розповіли історію військової частини, завдання, які на неї покладені, порядок проходження строкової служби та перспективи служби за контрактом, а також охоче відповіли на всі запитання. В свою чергу юнаків переповнювали яскраві емоції від перспектив, які відкриває їм служба в Національній гвардії України. Один з новоприбулих, О.Коломієць, сказ ... Читати далі »

Український Єрусалим

Український Єрусалим

Історики стверджують, що після розбійницького нападу на Київ Андрія Боголюбського Київська держава дещо похитнулася, розпавшись на кілька удільних князівств: Чернігівщину, Київщину, Переяславщину, Тмутаракань, Волинь, Галичину, Турово-Пінськ. 
Доречно згадати, що ще в 1026 році Ярослав Мудрий і його брат Мстислав вели міжусобну боротьбу між багатьма синами Володимира Хрестителя, що точилась не один десяток років, призупинили після зустрічі і переговорів у Демидові, в урочищі Городець. Ця дата вважається датою заснування Демидова, бо перша письмова згадка про село – 1026 рік. Місце Городця збереглося, але не в первісному вигляді. У 1960-их роках цей курган на півночі Демидова, за яким починається пойма річечки Кізка між селами Демидів і Козаровичі, був бездумно і безжально з ... Читати далі »

Олександр Валентинович УСТИМЕНКО

Олександр Валентинович УСТИМЕНКО

19 травня голова Вишгородської райдержадміністрації Вячеслав Савенок на оперативному засіданні представив першого заступника голови Вишгородської райдержадміністрації. Ним став Олександр Устименко, який до цього працював на посаді першого заступника голови Василівської райдержадміністрації Запорізької області. Вячеслав Савенок побажав Олександру Устименку плідної роботи, сумлінного виконання службових обов’язків та досягнення високих результатів у своїй діяльності.
Олександр Валентинович Устименко – перший заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації Київської області. Народився 14 вересня 1963 року в с. Ставище Попільнянського району Житомирської області. Має вищу освіту – у 1991 році закінчив Українську  юридичну академію (м. Харкі ... Читати далі »

У Пиляву, за враженнями

У Пиляву, за враженнями

Минулої п’ятниці учні та учителі Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відвідали музей військової техніки, розташований у Пиляві. Сухолуцький край – це розлогі ліси і зариблені водойми. У цій місцевості дихається легше і вільніше, а око тішать гарні краєвиди. 
Донедавна частина цих земель, як і Межигір’я, була закритою територією, загарбаною Віктором Януковичем задля власних захоплень – мисливства, рибальства та відпочинку. Із 2014 року ця територія стала відкритою для людей, а разом із нею – і музей військової техніки часів Другої світової війни, що розташований у Пиляві.  
Автобусом і трьома маршрутками учні Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 дісталися до Пиляви. Під відкритим небом, посеред лісу й неподалік берега річки експонуються зразки вій ... Читати далі »

Змагалися майстри швидкої води

Змагалися майстри швидкої води

Закінчується перша третина спортивного сезону для вихованців Вишгородської районної  ДЮСШ з водних видів спорту, і ми хочемо розповісти про її результати.
Незважаючи на примхи погоди – зимову хурделицю в квітні, 12-20 квітня в м. Дніпро відбулися змагання на кубок України з академічного веслування. Наш вихованець Євген Калін в двійці розпашній зайняв третє місце, а Дмитро Калін виступав у четвірці розпашній.
13-14 травня веслярі-академісти привезли з відкритого чемпіонату ДЮСШ з академічного веслування «Буревісник» (м. Київ) три нагороди – два золота і бронзу. Максим Кузнецов та Іван Язенок в двійці парній були першими серед дев’яти екіпажів. До речі, усі їхні суперники були старшими від наших спортсменів. Анатолій Дубницький в одиночці на дист ... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 6 ... 211 212 »