Головна » Архів матеріалів

Як оформити спадщину через суд? Консультує Міністр юстиції

Як оформити спадщину через суд? Консультує Міністр юстиції

«Доброго дня, пане міністр! Я все життя прожила у батьківській хаті. Вони її самі будували. Тоді про всілякі документи не дуже думали. Просто сільська рада виділила землю, там і побудували. Батьки давно померли і жодних документів не залишили. Чи можу я якось оформити цю землю й хату на себе без заповіту. Куди і як мені звернутися? Хочу зазначити, що я єдина дочка, тому жодних конфліктів тут бути не може»

... Читати далі »

Портретне інтерв’ю Олени Сіньової

Портретне інтерв’ю Олени Сіньової

Як часто ви робите те, що вам подобається? Можливо, варто робити це частіше? Не важливо, що це. Зайва цукерка, малювання, танці чи прогулянка. А чи замислювалися, що слабкість може стати вашою силою? Якщо ви полюбляєте смаколики, можете створити власну кондитерську. Якщо захоплюєтесь малюванням –художню майстерню. Наша нова знайома Олена Сіньова завжди крокувала за покликом душі. Їй подобається шити, і вона створює надзвичайно милі іграшки, які ощасливлюють її та інших людей. Про нюанси створення іграшок власноруч – у нашому інтерв’ю.
– Доброго дня, Олено! Розкажіть читачам «Слова» про себе. Як Ви стали майстринею іграшок?

– Скільки себе пам’ятаю – завжди шила. В дитинстві – для ляльок, гардероб у них був велик ... Читати далі »

Жінки Київської Русі

Жінки Київської Русі

Нещодавно світ побачив монументальний фотопроект  – календар на 2018 рік  «Велична епоха української жінки», де в образах княгинь Київської Русі виступили відомі жінки в галузі культури і громадської діяльності. Ініціатором створення календаря стала голова Асоціації тваринників України, співвласник «AVA Group» Ірина Паламар, а стилістом і автором образів виступила дизайнер Катерина Потлова. Фотограф проекту – Дарина Тищенко-Журавель.
Це вже другий фотопроект, створений за ініціативою Ірини Паламар. Минулого року відомі українські жінки сфотографувалися у вишуканому українському одязі для календаря «Агро-2017», покликаного підняти престиж української аграрної галузі. Нинішній фотопроект присвячений українській жінці, її ролі в і ... Читати далі »

В. Щербицький: «А що скажуть люди?»

В. Щербицький: «А що скажуть люди?»

Радянська спадщина в Україні — це не лише пам’ятники Леніну та культурні стереотипи, а й велика і розгалужена  інфраструктура, промисловість. Те, що Україна досі є космічною державою — це теж, щоб дехто знав, радянський спадок. Очевидно, що неоднозначність радянського минулого викликає багато рефлексій на різні теми, пов’язані із СРСР. Наприклад, у дослідженнях «радянського» періоду багато тем залишаються поза увагою дослідників, основна увага акцентується лише на негативному (репресії, голодомори, русифікація). До того ж часто «радянське» оцінюється як щось статичне, нединамічне, суто негативне. Але радянська Україна часів Кагановича і Косіора — це не радянська Україна Шелеста і Щербицького.
На роки перебування В. Щербицького ... Читати далі »

Вже скільки років проминуло, а біль у серці б’є і б’є

Вже скільки років проминуло, а біль у серці б’є і б’є

Все далі відходить в історію далекий лютий 1989 року, коли колони радянських військ пройшли останній раз кам’янистими шляхами Афганістану. Піднялись з аеродромів бойові машини, залишивши під крилами поранений війною суворий край. Радянські солдати вдихали останній ковток афганського повітря, змішаного з гірким пилом втрат бойових товаришів.
Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» до цієї дати підготував виставку «Біль та безсмертя Афганістану». Обійти цю дату ми не могли, бо вона стала частиною історії, змінила долю декількох поколінь. Навіть коли б цю дату вилучили з офіційних календарів, вона б не затерлась в народній пам’яті, бо стала частиною біографій мільйонів людей. Через пекло Афгану пройшло понад 600 тисяч радянських солда ... Читати далі »

Під покровом ночі

Найважливіші рішення чогось приймаються вночі – з 31 грудня на 1 лютого депутати польського сейму більшістю голосів підтримали поправки до закону про «Інститут національної пам’яті». Президент Польщі Анджей Дуда зазначив: «Оскільки необхідно захистити добре ім’я Польщі та поляків, я вирішив підписати поправку до закону про Інститут національної пам’яті. Одночасно я передам його в Конституційний суд, щоб перевірити його конституційність».
Чому цей закон, прийнятий у сусідній країні, зчинив стільки галасу?
Зміни до закону про Інститут національної пам’яті передбачають кримінальну відповідальність тим, хто «приписуватиме» полякам злочини нацистів та застосовуватиме словосполучення «польські табори смерті» ... Читати далі »

Чи був київський князь Ярослав Мудрим?

Чи був київський князь Ярослав Мудрим?

«…Чи не гоже було б нам, браття, почати старими словами ратних повістей про діяній князя Київського (Вишгородського) Ярослава?...» *978-1054+рр.
А мала Батьківщина Ярослава Мудрого – це Вишгород. Генеалогія: Князь Київський Ігор (Рюрикович) з княгинею Ольгою (нашенського походження) дали світу князя Святослава – Завойовника. Князь Святослав з Малушою (рабинею, ключницею княгині Ольги) виплодили байстрюка Володимира (майбутнього хрестителя Київського князівства). Цей князь – багатоженець дав суспільству багатьох синів і дочок, як-то: Бориса і Гліба (від Анни, сестри Візантійського імператора Костянтина Багрянородного), цього ж Ярослава (від Рогніди), Святополка і так далі.
Ярослав (який після своєї природної смерті одержав у літописців пристав ... Читати далі »

Ростислав Крижанівський – кращий у Європі

Ростислав Крижанівський – кращий у Європі

З 25 по 29 cічня відбулися змагання з плавання в Люксембурзі, в яких взяло участь близько 800 учасників із 26 країн Європи. В збірній України був і вихованець Вишгородської РК ДЮСШ Ростислав Крижанівський (2004 р.н.).
Наш талановитий спортсмен був наймолодшим учасником змагань та виступав із суперниками старшими за себе на два роки. Це не завадило йому вибороти три перших місця та встановити два нових рекорди України. В останньому запливі суперником Ростислава був рекордсмен світу, британець Адам Спітті, і наш земляк виступив достойно, посівши почесне третє місце. 
Ростислав Крижанівський став кращим з усіх спортсменів, хто представляв нашу збірну – ми є свідками народження нової зірки не тільки всеукраїнського, а й світового плавання!
Вітаємо Ростислава і його ... Читати далі »

Місто Вишгород і річка Почайна

Місто Вишгород і річка Почайна

Витоки літописної річки Почайни, в якій хрестилася Русь, починаються з Вишгорода. Про це красномовно свідчить план полковника Київського гарнізону Івана Ушакова за 1695 рік. «Річка Почайна згадана в «Описах Київського намісництва» 70-80 рр. XVIII століття, однойменну київську річку там названо Великою Почайною», – згадував у своїх працях відомий місцевий краєзнавець Василь Ростовський. Про вишгородську Почайну згадано у праці М. Стеця «Спогади про Куренівське повстання» тощо. 
У рамках проекту «Легенди Вишгородщини», сумісно з ГО «Почайна» (м. Київ), Вишгородським історико-культурним заповідником здійснено комплекс заходів щодо вивчення матеріалів, згідно з якими підтверджується, що легендарна річка Почайна брала с ... Читати далі »

Життя у техніці петриківського розпису

Життя у техніці петриківського розпису

Не важливо, як склалася ваша доля до. Важливо, що ви робите зараз. Не зациклюватися на минулому, а впевнено іти вперед. Видатний письменник Еріх Марія Ремарк на спогадах з минулого залишив вагомий спадок у світовій літературі, але головне, що спогади із минулого рухали його вперед. Ольга Палій, талановита майстриня з Лютежа Вишгородського району, вибрала інший шлях, але він також рухає її вперед. Ольга довгий час була берегинею домашнього вогника, але діти, як пташки, підросли і почали відлітати з домашнього гнізда. Вільний час можна заповнити спогадами, а можна спробувати щось нове. Ольга Палій вибрала другий варіант. Що у неї вийшло, дізнайтесь із нашої розмови.
– Доброго дня! Дякую Вам за те, що погодились зустрітися. Розкажіть нашим читачам про Ваше життя до.

... Читати далі »

« 1 2 3 4 5 6 ... 223 224 »