Головна » Архів матеріалів

Українська Богемія – Білий вир

Українська Богемія – Білий вир

А ви ніколи не були у Демидові? Це княже, дуже давнє місто. Згідно легенд, ще до татарської навали тут діяло понад шістдесят церков. Нащадки давніх князівських родів і досі живуть у цьому містечку. Один із храмів стояв за могутнім земляним валом, який зберігся і до сьогодні. Коли жахливі нападники обступили місто, настоятель храму, щоб не давати на поталу церковні мідні дзвони, заховав їх десь у глибинах Ірпеня, якраз навпроти Білого виру. Розповідають, що на великі релігійні свята звучання тих дзвонів можна почути над Ірпенем, але для цього необхідно спуститися до самої води і низенько вклонитися. Ось він – Білий вир... найкращий курорт Київщини. Так і хочеться кинутися вниз, до Білого виру, до джерельного Ірпеня.
Старожили розповідають, що до татаро-монгольського нашесття у 12 ... Читати далі »

Наші діти під парасолькою права

Наші діти під парасолькою права

У Вишгородській райдержадміністрації відбувся соціально-правовий захід «Під парасолькою права», організований службою у справах дітей та сім’ї. 19 квітня учасниками станційного експресу стали 120 учнів та вчителів із двадцяти чотирьох шкіл району. 
Точкою відліку стала «Станція творчості». Відповідно до ст. 29 Конвенції про права дитини учасники представили малюнковий калейдоскоп на тему: «Я маю право».
Наступною була «Станція дружби» (ст. 37-39 Конвенції про права дитини). Учні мали змогу ознайомитись із роботою органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, взяли участь в екскурсії «Коридорами влади». Вони завітали до кабінетів голови райдержадміністрації Вячеслава Савенка, голови районної ра ... Читати далі »

Революція бюлетенями

Революція бюлетенями

У неділю, 21 квітня, пройшов другий тур виборів Президента України. Із 08:00 до 20:00 виборці мали змогу віддати свої голоси за одного з двох кандидатів. 
Після закриття виборчих дільниць було оприлюднено дані Національного екзит-полу, за якими Володимир Зеленський набрав 73% голосів, чинний Президент Петро Порошенко – 25,5%. Наразі Центральна  виборча комісія опрацювала 100% протоколів, і дані екзит-полу підтвердилися. Шоумен та бізнесмен отримав 73,22% голосів виборців. За чинного Президента Петра Порошенка проголосували 24,45% українців. Ще 2,31% виборців свої бюлетені зіпсували, адже у них вже немає графи «проти всіх».
Найбільше підтримали Володимира Зеленського у Луганській (89,36%), Дніпропетровській (87,25%) і Одеській (87,21%) областях. Хоча у всіх, окрім Львівської, Зеле ... Читати далі »

Налагоджуємо взаємовигідні зв’язки

Налагоджуємо взаємовигідні зв’язки

У рамках V Європейського конгресу місцевого самоврядування  голова Вишгородської районної ради Ростислав Кириченко підписав угоду про співпрацю із головою міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» Сергієм Татусяком.
Метою угоди є реалізація спільних проектів, спрямованих для членів МГО «Україна-Польща-Німеччина» та жителів Вишгородського району, а саме: підтримки підприємництва, туризму, освітніх програм тощо. 
Угода передбачає організацію та реалізацію спільних Міжнародних культурно-масових, пізнавальних та інформаційних заходів, спільних грантових програм, налагодження дружніх зв’язків з міжнародними громадськими (неурядовими) організаціями та іншими організаціями по обміну досвідом і проведенню спільних заходів та і ... Читати далі »

«Із варягів у греки» – через Вишгород

«Із варягів у греки» – через Вишгород

У Коростені Житомирської  області відбулась непересічна подія – тринадцятого квітня на річці Уж, в парку «Древлянський», було спущено на воду човни-репліки «Добриня» і «Фрам».
У рамках міжнародного наукового проекту «Середньовічні Балтія та Чорномор’я: матеріальна реконструкція торговельних зв’язків» та першої науково-дослідницької експедиції «Від «із варягів у греки» княжих часів до сучасної морської України», за підтримкою історико-культурного фестивалю «Добриня Фест» відбувся  перехід човнів-реплік річками Уж, Прип’ять та Дніпро від Коростеня до Вишгорода. Це шлях, яким князь Мал плив з Іскоростеня у столицю до княгині Ольги. Очільник переходу – старший науков ... Читати далі »

18.04.2019

«Царський» міст у Вишгороді

«Царський» міст у Вишгороді

Чи перебував офіційно у Вишгороді цар Микола ІІ, чи відвідував майбутній святий мученик і страстотерпець храм, побудований на честь святих князів Бориса і Гліба, не відомо, але... Сьогодні зображення царської родини мучеників-страстотерпців Миколи ІІ, як і фрески житія та зображення одних із найперших та найшанованіших у світі святих страстотерпців – князів Бориса і Гліба знаходяться поруч – на стінах храму на горі, побудованого на їх честь. 
У 1914 році розпочалася одна з найжахливіших катастроф людства – Перша світова війна, яка забрала життя понад 15  мільйонів людей.  
У 2014 році людство теж стояло на межі третьої світової війни, загрозу якої і до сьогодні не ліквідовано. Глибока світова економічна криза XXI століття триває... Розумні люди г ... Читати далі »

Звіт голови Вишгородської райдержадміністрації

Звіт голови Вишгородської райдержадміністрації

Наприкінці минулого тижня за участі голів місцевих рад району, депутатів, керівників установ, організацій, підприємств району, громадськості, місцевих ЗМІ у великому залі адмінбудинку заслухано публічний звіт голови Вишгородської райдержадміністрації Вячеслава Савенка про результати роботи у 2018 році.
На початку виступу Вячеслав Савенок наголосив, що кожен мешканець району відчув ефективне реформування – децентралізацію владних і фінансових повноважень. 
 «У 2018 році практично всі місцеві ради стали мільйонерами. Надходження зведеного місцевого бюджету району перевищили минулорічні на 23% і становлять 1 млрд 245 млн грн. Щодо збільшення бюджетної складової та розбудови об’єктів соціальної сфери Вишгородський район посідає одне з перших місць не тіль ... Читати далі »

Обладнано два сучасних стоматологічних кабінети

Обладнано два сучасних стоматологічних кабінети

У зв’язку з численними зверненнями громадян голова Київської облдержадміністрації Олександр Терещук дав доручення обладнати в новозбудованих амбулаторіях Вишгородського району стоматологічні кабінети. 
У селах Старі Петрівці та Ясногородка в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини обладнано стоматологічні кабінети з новим сучасним обладнанням, де вже працюють кваліфіковані медики.
 Завдяки ініціативі Президента України щодо розвитку первинної медичної допомоги у сільській місцевості якісні медичні послуги стали доступнішими для жителів сіл. Це значить, що більше немає необхідності долати великі відстані до лікарень і нарешті можна отримати необхідну медичну допомогу на місці, зокрема пройти обстеження у лікаря-стоматолога.
За попередній місяць на ... Читати далі »

Вишивані крила Лебедії

Вишивані крила Лебедії

«Господи, благослови тих, хто входить в цей дім. Окрили всіх, хто з нього виходить, і дай, Боже, мир навіки всім, хто в ньому залишається», – такі теплі, по-справжньому щирі та мудрі слова, що вишиті на полотні, зустрічають кожного, хто завітає на гостини до Валентини Казимирівни Осипової, людини, знаної не тільки на теренах Вишгородщини. 
Вони, неначе білі лебеді, що розкинули на дубовій лаві свої широкі, вишиті червоно-білими нитками, руки-крила. Із якої такої чарівної країни вони потрапили до нас, до науковців Вишгородського історико-культурного заповідника, що повернулися із чергової етнографічної експедиції втомленими, але із загадковими вогниками у очах? 
– Так це ж із Лебедії, із затоплених сіл, – залунало у вечірньому просторі музе ... Читати далі »

Інформаційна довідка по декларуванню

Інформаційна довідка по декларуванню

За результатами проведення кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018року, до Вишгородського управління ГУ ДФС у Київській області платниками податків станом на 04.04.2019р. подано 247 декларацій про майновий стан і доходи за 2018р.
 Згідно поданих декларацій 118 громадянами задекларовано 150377,6 тис.грн.  одержаних доходів  та нараховано до сплати до місцевого бюджету податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) 1513,7 тис.грн. та 165,5 тис.грн. військового збору, в т.ч.:  
-  за отримання інвестиційного прибутку задекларовано суму доходу 1796,6 тис.грн.,
- за отримання успадкованого чи отриманого в дарунок майна  задекларовано суму доходу 3138,0 тис.грн.,
-   по інших доходах  задек ... Читати далі »

« 1 2 3 4 ... 240 241 »