Головна » Архів матеріалів

Згадали предків на правічних землях

Згадали предків на правічних землях

Двадцять дев’ятого червня, у тихе надвечір’я, до церкви Усіх Святих землі Української з’їжджалися гості з навколишніх сіл – Демидова, Гути Межигірської, Лютежа, Старих Петрівців – сходився місцевий люд, щоб уже втретє відсвяткувати храмове свято в нещодавно освяченій церкві, яка будувалась із задумом втілення в ній всіх церков тих сіл, які вже ось 55 років як стерті з лиця землі «беспощадными  строителями коммунизма», що й досі ще гордяться своїми «подвигами», а насправді варварством по відношенню до України.
Ось витяг з документа, який свідчить про нещасну  долю мого рідного села Бірки, про смертельний вирок ще 15 селам Київщини, винесений ЦК КПРС у 1957 році і остаточно приведений в дію в 1964 році: «Виконавчий ко ... Читати далі »

Чотири топ-міфи про вакцину

Чотири топ-міфи про вакцину

Одна з найбільш міфологізованих тем щодо вакцинації – реакції після щеплень.
Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від вакцинації взагалі. В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть.
Йдеться про такі поствакцинальні реакції, як підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції. Здебільшого вони тривають протягом одного-двох днів та є абсолютно очікуваними реакціями на вакцини. 
Такі реакції організму пов’язані з механізмом дії певних вакцин. Щоб сформувати оптимальну імунну відповідь на введені антигени (компоненти вакцини, до яких, власне, і формується імунітет), до вакци ... Читати далі »

Поема про море? Ні – про горе

Поема про море? Ні – про горе

Щодо доцільності будівництва Каховської ГЕС-2, варто зазначити, що Каховська ГЕС потужністю 335 МВт та пропускною спроможністю води через агрегати 2880 куб.м/с експлуатується з 1955 р. і будувалася другою після ДніпроГЕС.
Сталося так, що станції, які будувалися на Дніпрі в подальшому (зокрема й ДніпроГЕС-2), мали значно більшу потужність і пропускну спроможність води, ніж Каховська ГЕС, яка є останньою сходинкою каскаду і не може швидко спрацьовувати той величезний об’єм води, який приходить у Каховське водосховище. Як наслідок, станція змушена працювати довший промі­жок часу, тож і графік роботи з пікового переходить в напівпіковий і напівбазисний.
У періоди водопілля, через відсутність резервних потужностей на Каховській ГЕС, складається ситуація, при якій ГЕС цілодо ... Читати далі »

Розглянуто нагальні проблеми

Розглянуто нагальні проблеми

Наприкінці минулого тижня голова Вишгородської РДА Вячеслав Савенок провів засідання колегії райдерж­адміністрації. Крім членів колегії, на засіданні були присутні громадські активісти, депутати, представники установ і організацій району.
Першим питанням розглянуто результати засідання робочої групи щодо опрацювання пропозицій директора Вишгородського районного комунального підприємства  «Вишгородтепломережа», що стосується нових тарифів. 
Члени колегії підтримали  проекти програм фінансової підтримки Вишгородського районного комунального підприємства «Вишгородтепломережа» на придбання екскаватора в 2019-2020 роках та на встановлення модульних котелень в селах Воропаїв та Новосілки в 2019-2020 роках; проект програми підтримки діяльності ... Читати далі »

Поема про море? Ні – про горе

Поема про море? Ні – про горе

Найголовніший етап – будівництво міста Нова Каховка розпочався зі спорудження Каховського гідровузла у 1951 році. За короткий термін виросло селище енергетиків, яке згодом перетворилося на місто. Виникнення Нової Каховки обумовлено необхідністю зведення містечка гідробудівельників, що працювали на спорудженні Каховської ГЕС, яке було доручено колективу спеціального будівельно-монтажного управління «Дніпробуд» під керівництвом С. Андріанова. 28 лютого 1952 року робітничому селищу будівельників Каховського гідровузла Указом Президії Верховної Ради Української РСР було присвоєно назву «Нова Каховка». Спочатку передбачалося, що це буде невелике місто енергетиків з населенням до 20 тисяч. Але, зважаючи на вдале географічне розташування, наявність дешевої електроенергії, залізничної та автомобільної магістралей ... Читати далі »

Єлизавета Щербакова – чемпіонка України

Єлизавета Щербакова – чемпіонка України

Із 4 по 7 червня у Броварах про­йшов літній   чемпіонат України з плавання серед юнаків (дівчата 2006-2007, юнаки 2005-2006 років народження). 
Команду Київської області представляли вихованці Вишгородської РКДЮСШ Ліза Щербакова, Єгор Непокритов, Олександр  Степанов, тренери Ганна Бортнік, Андрій Шипілов. Літний старт для  Лізи Щербакової став найуспішнішим на чемпіонаті України. Три золоті  медалі на дистанції 50, 100, 200 метрів (на спині). Два срібла на дистанції  50 м (батерфляй) і 400 м (комплексне плавання). Три бронзові  медалі  на дистанції 200 м (комплексне плавання) і  в естафетному плаванні 4 на 100 м у вільномі стилі і  4 на 100 м у комбіновано-змішаному. 
Ліза Щербакова стала найкращою спортсменкою чемпіонат ... Читати далі »

Водолази завжди напоготові

Водолази завжди напоготові

 Їх стихія — вода, а метою є не лише підкорення підводних течій, а й допомога людям. Мова йде про водолазів, для кого водний світ став рідним, а робота — справою життя. 
До району виїзду Групи водолазно-рятувальних робіт Вишгородського району Київської області входить вісім районів: Вишгородський, Києво-Святошинський, Іванківський, Броварський, Макарівський, Фастівський, Васильківський, Чорнобильський, що займає велику територію та охоплює акваторію: Київського водосховища, Дніпра, Десни, Тетерева.
Обов’язки працівників Групи водолазно-рятувальних робіт Вишгородського району Київської області поділяються на рятувальні роботи і підводно-пошукові заходи. Окрім цього, водолазами було проведено обстеження 12 об’єктів  місць масового відпочинку ... Читати далі »

Вишгород – свідок сивої давнини

Вишгород – свідок сивої давнини

За ініціативи Вишгородського клубу інтелігенції, в суботу, в приміщенні Вишгородської районної бібліотеки, науковець та краєзнавець Вадим Перегуда прочитав лекцію для громади міста «Історія походження міста Вишгород».
Перша згадка про існування Вишгорода датується 946 роком. Під цією датою у літописі «Повість минулих літ» він згадується як град княгині Ольги, є така думка, що місто Вишгород батьки подарували Ользі як посаг, а тому він часто згадується як Ольжин град.
 Вишгород був найближчою до столиці резиденцією великих київських князів. За часів Ярослава Мудрого стає значним духовним центром Русі. Із 1020 року в ньому перебували останки перших святих мучеників – князів Бориса і Гліба. Роль Вишгорода, як значного духовного, релігійного центру ... Читати далі »

Б’ють пороги, місяць сходить...

Б’ють пороги, місяць сходить...

Кількість дніпровських порогів протягом століть визначалася по-різному. Візантійський імператор Костянтин VII Багрянородний у середині Х ст. згадував сім порогів. На карті «Точний опис Великого Князівства Литовського…», виданій Миколаєм-Христофором Радивілом у 1613 р., позначено 9 порогів. 13 порогів названі в поемі Самуїла Шимановського «Марс савроматський…» 1642 р. та показані на карті Г. де Боплана «Частина ріки Борисфена від фортеці Кодак аж до острова Хортиці…» 1652 р. В той же час на «Карті течії рік Дніпра та Бугу…» 1775 р., «Генеральній карті Новоросійської губернії…» 1779 р. та «Плані ріки Дніпра з розділенням островів…» 1780 р. бачимо 10 порогів. Академік В. Зуєв у 1781 р. пові ... Читати далі »

Вишгородщина пишається гідними результатами учнів

Вишгородщина пишається гідними результатами учнів

Наприкінці минулого тижня у більшості навчальних закладів Вишгородського району пролунали останні дзвоники. Цього року 262 випускники залишать стіни рідних шкіл. Привітати учнів зі святом та відзначити тих, хто протягом року наполегливо працював і захищав честь школи на різного рівня конкурсах та олімпіадах, вирушили керівники Вишгородської РДА.
Зокрема, голова райдерж­адміністрації Вячеслав Савенок та начальник відділу освіти Тетяна Фороща були на святі у Димерській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Справжнім подарунком для дітей в цей день стало відкриття спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям. Об’єкт побудували за кілька місяців. 
Перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Данчин відвідав ОЗНЗ «Катюжанська ЗОШ І-ІІІ ступенів», д ... Читати далі »

1 2 3 ... 241 242 »