Повернення Анни Ярославни![]() 22 грудня в адмінбудинку відбулася урочиста передача скульптури «Анна Ярославна. Королева Франції» до колекції Вишгородського історико-культурного заповідника. 28.12.2017
Завершальні штрихи 2017 року![]() У великому залі адмінбудинку 21 грудня відбулася позачергова двадцять п’ята сесія Вишгородської районної ради VII скликання. Провів сесію голова районної ради Ростислав Кириченко. Із 36 депутатів на сесії були присутні 32. 28.12.2017
Цілована вітрами, загублена чоловіками![]() Історія кохання, про яку йтиметься нижче, гідна пера Вільяма самого Шекспіра. Але, на жаль, у XVIII столітті в Україні не знайшлося подібного драматичного велета, і тому ми змушені задовольнятися сухими і скупими історичними хроніками. Всі події розвивалися саме на теренах нашої Вишгородщини, у містечку Димері. У своїх історичних оповідях історик і краєзнавець польського походження Юзеф Роллє розповів про незвичайну долю дівчини-бранки, в яку закохалися до безтями щонайменше два українські гетьмани і один польський полковник. Полонянку звали Гандзею. Захопившись цією історією, у 1902 році Іван Карпенко-Карий написав історичну драму «Гандзя». 28.12.2017
|