Головна » 2015 » Травень » 30 » Накопичувальна система – необхідність сьогодення
11:27
Накопичувальна система – необхідність сьогодення
Українці, які перебувають на заслуженому відпочинку, мають великий стаж, але свого часу отримували невелику зарплату, нині й пенсію отримують невелику. І це не додає оптимізму на день завтрашній, з огляду на те, як стрімко дорожчає фактично все: комунальні послуги, продукти харчування, проїзд у транспорті тощо. Саме тому уряд ставить за мету провести комплекс реформ, де один із пріоритетів – реформа системи пенсійного забезпечення.
 
30 квітня 2015 року у Верховній Раді було зареєстровано пакет змін до законодавства України щодо запровадження накопичувальної системи державного пенсійного страхування та єдиних приниципів нарахування пенсій.
 
Передбачається призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону, а також скасування спеціальних пенсій, крім спеціальних пенсій для військовослужбовців.
 
Пропонується пенсію державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, податківцям, митникам, прокурорам, суддям та науковим і науково-технічним працівникам призначати на загальних підставах з 1 січня 2016 року.
 
Призначені до 1 січня 2016 року спеціальні пенсії виплачуватимуться у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до вказаної дати.
 
За сплату державними службовцями підвищеної ставки внеску передбачається виплачувати при виході на пенсію за віком разову компенсацію за стаж державної служби не менше 10 років, наявний в особи на 1 січня 2016 року, у таких розмірах: від 10 до 15 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, від 15 до 20 років – 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, понад 20 років – 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
 
Пропонується з 1 січня 2016 року запровадити накопичувальну професійну пенсійну програму для осіб, яким виповнилося не більше 35 років та які зайняті на:
 
роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
 
посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років;
 
незалежно від віку для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, податківців, митників, прокурорів, суддів та наукових і науково-технічних працівників.
 
Джерелом фінансування пенсійних виплат із накопичувальної професійної пенсійної програми для вказаних категорій осіб стануть підвищені розміри страхового внеску, які сплачуватимуться роботодавцем на користь працівників, зайнятих на:
 
роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, у розмірі 15% (вихід на пенсію на 10 років раніше);
 
на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, у розмірі 7% (вихід на пенсію на 5 років раніше).
 
на роботах та посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, у розмірі від 4% до 6,2% (вихід на пенсію незалежно від віку за наявності 30 років вислуги);
 
Підвищений розмір внеску спрямовуватиметься до Накопичувального пенсійного фонду з метою інвестування залучених коштів в економіку держави.
 
З 1 січня 2017 року запроваджується другий рівень системи пенсійного забезпечення.
 
Учасниками накопичувальної системи пенсійного страхування будуть особи, яким на вказану дату виповниться не більше 35 років. Водночас надається право застрахованим особам, яким станом на 1 січня 2017 року виповниться не більше 55 років добровільно прийняти рішення до 1 січня 2018 року щодо добровільної участі у накопичувальній системі пенсійного страхування.
 
Розмір внеску у перший рік становитиме 2 відсотка та щороку збільшуватиметься на один відсоток до досягнення 7 відсотків.
 
По мірі збільшення розміру внеску для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно зменшуватиметься розмір єдиного внеску для роботодавця, тобто відбудеться частковий перерозподіл сплати розміру єдиного внеску від роботодавця до працівника (по 1 відсотку щорічно), і вже у 2022 році ставка єдиного внеску для роботодавця буде зменшена на 5 відсотків.
 
Передбачено звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат шляхом перекладення на Державний бюджет України фінансування: 
 
доплат до мінімального розміру пенсій щодо пенсій, які будуть призначатися після 1 січня 2016 року. При цьому Пенсійний фонд України продовжуватиме фінансувати вказані витрати щодо пенсій, які призначені до 01.01.2016; дострокових пенсій за віком за вислугу років; доплат, обумовлених існуванням пільгових пенсій; втрат за працюючих інвалідів та підприємств УТОГ, УТОС; поліпшення матеріального становища інвалідів війни.
 
Оксана ТАРАСЕНКО,
 начальник управління ПФУ у Вишгородському районі
Категорія: Україна | Переглядів: 479 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus