Головна » 2014 » Вересень » 6 » "На Донбас потрібно ввести миротворців ООН"
10:16
"На Донбас потрібно ввести миротворців ООН"
«Всупереч власним передвиборчим обіцянкам Президент України Петро Порошенко не зумів забезпечити відновлення миру в Україні. Саме гарантуючи припинення жахів кровопролиття та громадянського протистояння на виборах 25 травня він заручився підтримкою більш ніж 50% виборців, у тому числі й жителів південних і східних регіонів, тих, хто послідовно виступав за мирне вирішення конфлікту на Донбасі. Однак розігрування ура-патріотичної карти завело ситуацію в глухий кут», – зазначив голова виконкому Партії розвитку України Сергій Ларін.
 
Він підкреслив, що протистояння у Донецькій і Луганській областях переросло у повномасштабну війну з тисячами жертв і руйнуванням економіки найбільших регіонів.
 
«Порошенко не зміг провести результативні переговори на міжнародній арені та забезпечити реальний діалог всередині країни. У результаті ми зіштовхнулися із загрозою повномасштабного зовнішнього вторгнення, перед лицем якого влада демонструє повну нездатність до дій. Ситуація «ні війни, ні миру» далі не може продовжуватися», – підкреслив політик.
 
«Ми вимагаємо терміново скликати засідання Верховної Ради за участю представників органів місцевого самоврядування для прийняття рішень, котрі як забезпечать захист від зовнішньої агресії, так і допоможуть прийняти національний план примирення. Цей план має включати в себе, в тому числі, і давно обіцяну реформу місцевого самоврядування з введенням виборності губернаторів, надання значно більших прав територіям та надання на регіональному рівні офіційного статусу російській мові і гарантії врахування думки всіх областей при виробленні зовнішньо-та внутрішньополітичного курсу», – заявив Сергій Ларін.
 
На його думку, Верховна Рада також повинна звернутися до міжнародного співтовариства із закликом ввести на Донбас миротворчі війська і поліцейські сили ООН для запобігання військового конфлікту і забезпечення ефективного контролю українсько-російського кордону.
 
«Криза в Україні загрожує найважчими наслідками Європі і світу. Українська влада з нею не справляється. Настав час включатися іншим силам у боротьбу за мир і збереження України», – зазначив голова виконкому Партії розвитку.
 
«У цих трагічних умовах вважаємо проведення дострокових парламентських виборів небезпечною авантюрою. Організовувати битву за владу, коли йде битва за виживання і єдність країни – безвідповідальне рішення. Але якщо Президент пішов на такий крок і ініціював створення під своїм ім’ям «коаліції війни», ми закликаємо всі опозиційні сили об’єднатися в КОАЛІЦІЮ МИРУ. Разом ми повинні стати виразниками настроїв тих громадян України, які виступають проти кровопролиття і подальшої дестабілізації, які бачать, як корупція і непрофесіоналізм влади, що списуються на війну, призводять до зупинки тисяч підприємств і зубожіння народу», – підсумував Сергій Ларін.
Категорія: Україна | Переглядів: 413 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus