Головна » 2014 » Березень » 13 » Звернення громади села Нові Петрівці
11:13
Звернення громади села Нові Петрівці
Нині в суспільстві активно обговорюється питання щодо подальшої долі резиденції «Межигір'я». Ми, громада села Нові Петрівці, на території якого вона знаходиться, закликаємо при прийнятті відповідних управлінських рішень урахувати багатобарвну історію розвитку цієї землі. 
 
Наприкінці першого тисячоліття у Межигір'ї поселився архімандрит Михаїл із грецькими ченцями. Нашим предкам ці місця слугували своєрідним Єрусалимом. Межигірський монастир у різні періоди історії став і духовним центром для запорізьких козаків, і пантеоном для гетьманів, і місцем київського літописання. Також із цією обителлю пов'язані імена таких визначних діячів українського козацтва, як Богдан Хмельницький, Іван Мазепа. Іван Сірко, Павло Тетеря, Петро Дорошенко та багато інших. 
 
Під кам'яними плитами межигірського Білого Спаса знайшли останній притулок понад 1500 духовних пастирів, запорізьких козаків і мирян. 
 
До тридцятих років минулого століття тут можна було відшукати місця поховань, які було бездумно й жорстоко зрівняно з землею тодішніми комуністами. 
 
Про те, що в Межигірській бібліотеці зберігалося чимало книг і документів, відомо достеменно. Але досі не спростовано й не підтверджено відомості, що під цією землею сховано рукописні фоліанти та старовинні книги, які знаходились у книгозбірні Ярослава Мудрого. Так само всі дослідники Межигір'я з XIX століття обов'язково згадують Дзвінкову криницю і багатовікові дуби, які називали Володимировими. Сьогодні там розташована каплиця парафії «Преображеніє Господнє» Київського патріархату. 
 
Ми цінуємо Межигір'я і як місце перебування великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, який зобразив Києво-Межигірський монастир на своєму офорті. У поемі «Чернець» та низці інших творів Шевченко згадує про Межигірського Спаса (тобто Свято-Преображенський монастир), Вишгород та Дзвінкову криницю в с. Нові Петрівці. Тарас Шевченко відтворив краєвиди Межигір'я на живописних полотнах «Білий Спас», «Судна рада», «Вишгородська набережна». 
 
Зважаючи на таку багату історичну складову, від імені громади с. Нові Петрівці на території резиденції «Межигір'я» пропонуємо: 
 
  • відновити Свято-Межигірську лавру; 
  • створити історичний релігійно-культурний меморіальний комплекс, до якого увійдуть музей Тараса Шевченка та музей «Межигір'я» – як центр вивчення не лише історії Межигір'я, а й давніх книг та літописів; 
  • забезпечити функціонування унікального дендропарку, у якому неймовірна краса місцевості з лісами та водами Київського водосховища сприятиме чудовому відпочинку громадян, а окремі елементи розкоші нагадуватимуть про одну з причин людського гніву сьогодення. 
 
Загальна площа резиденції «Межигір'я», що складає 142 га, дозволяє розташувати також інші загальнонаціональні, духовні, історичні та мистецькі об'єкти. 
 
Просимо врахувати пропозиції нашої громади стосовно подальшої долі резиденції «Межигір'я» та висловлюємо готовність долучитися як до формування відповідної громадської думки з цього питання, так і до безпосередньо роботи над створенням комплексу, який може стати цікавою візитівкою України. 
 
Громада села Нові Петрівці
Категорія: Новопетрівська громада | Переглядів: 834 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus