Головна » 2013 » Листопад » 28 » Зустріч з активом району
13:35
Зустріч з активом району
27 листопада відбулась зустріч голови адміністрації О.О. Приходька, голови районної ради О.Ю.Носаля та Вишгородського міського голови В.О.Решетняка з громадським активом району, людьми, небайдужими до розвитку Вишгородського краю, які готові працювати на благо району та всіх його мешканців. 

- Разом з Вами я б хотів обговорити досить актуальне питання на сьогодні: реалізація завдань, доручень Президента України щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку як усієї держави, так і Вишгородщини. Ми всі працюємо щоб забезпечити втілення ініціатив Президента України у рамках реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" та Національного плану дій щодо виконання Програми на відповідний рік. Проведена робота в напрямку реалізації реформ дала змогу забезпечити позитивні зрушення в економіці району, як основи для зростання добробуту та підвищення якості життя населення, – зауважив голова адміністрації Олександр Приходько. 

Першочерговим завданням, яке стоїть на сьогодні є наповнення бюджету, адже це не просто державна чи районна скарбниця – це заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати. 

- Соціальні ініціативи, проголошені Президентом України Януковичем В.Ф., орієнтовані в цілому на нову якість державної соціальної політики. Насамперед, вони спрямовані на допомогу тим категоріям громадян, які не можуть обійтися без сторонньої підтримки та є найбільш соціально вразливими і незахищеними. Основна їх мета – підвищення та забезпечення надання державних соціальних гарантій сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, ветеранам війни і праці, жертвам нацистських переслідувань, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи тощо. Та найголовнішим, на мою думку, є створення належних умов для повноцінного розвитку дитини, – зазначив Олександр Приходько. 

За підтримки міжнародної благодійної організації "Партнерство „Кожній дитині” у 2013 році в районі продовжувалася реалізація соціального проекту „Впевнений старт”, завданням якого є підтримка випускників інтернатних закладів у період переходу до самостійного життя. У ході реалізації цього проекту у районі створено соціальний гуртожиток для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у с. Жукин, придбані додаткові приміщення у с. Нові Петрівці. У приміщенні гуртожитку у с. Нові Петрівці, де за фінансової підтримки Партнерства «Кожній дитині» розпочато облаштування кімнат, 8 осіб з числа дітей-сиріт обрали собі кімнати та готові взяти участь у їх облаштуванні. 

- Приємно, що спільними зусиллями вдалося віднайти можливість придбати для цих дітей приміщення у новому будинку, розташованому досить близько до місця потенційних можливостей – нашої столиці. Та ще більше радує те, що ці молоді люди відчують на собі державну підтримку і розпочнуть самостійне життя з вірою на краще майбутнє. Звичайно ж цього не досить, і нам необхідно працювати над тим, щоб створити такі гуртожитки і в інших населених пунктах, - відзначив О.Приходько. 

Діти – наше майбутнє, і нам необхідно докласти максимум зусиль, аби вони зростали у нормальних умовах. У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України, з метою вчасного виявлення та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у районі працюють 27 фахівців із соціальної роботи. 

Впроваджується Програма «Кожій дитині – родину», за якою у цьому році влаштовано у сімейні форми виховання 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. В цілому сімейними формами виховання охоплено 82% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 4% більше, ніж у відповідному періоді 2012 року. Продовжує функціонувати дитячий будинок «Любисток», який неодноразово відвідував і всіляко підтримує Президент України Янукович В.Ф. 

На оздоровчу кампанію в районі направлено 8 мільйонів 764 тисячі гривень, що на 44% більше, ніж у минулому році і оздоровлено 5331 дитина. Міською, селищною та 17 сільськими радами, які прийняли програми по оздоровленню дітей, на придбання путівок використано 672 тисячі гривень. З районного бюджету використано 286 тисяч гривень. Голова адміністрації подякував усім місцевим радам, які долучилися до цього процесу і потурбувалися про дітей, які проживають на їх території. 

Ще одне важливе завдання, яке сьогодні стоїть перед нами – забезпечення у повному обсязі прав населення на дошкільну освіту. Мережа дошкільних навчальних закладів району все ще не повною мірою задовольняє потреби наших мешканців. Охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою становить майже 78%, а отже 12% дітей району не мають можливості відвідувати дитячий садок. Так, відсутні дошкільні навчальні заклади у селах: Нові Петрівці – 510 дітей дошкільного віку, Лебедівка – 67, Синяк – 119, Козаровичі – 80, Нижча Дубечня – 95 дітей дошкільного віку. На сьогодні проведено експертизу проектно- кошторисної документації на будівництво дошкільних навчальних закладів у: 

- с.Козаровичі (75 місць), 
- с.Синяк (75 місць), 
- с.Нижча Дубечня (75 місць), 
- с.Нові Петрівці (240 місць). 

- Та все ж, найбільші надії ми покладаємо на будівництво нових дошкільних закладів, і в першу чергу у Нових Петрівцях. Для досягнення цієї мети проводиться велика і кропітка робота не тільки райдержадміністрації, а й Народного Депутата Москаленка Я.М. І я вірю – завдяки нашим спільним зусиллям дитячий садок у Нових Петрівцях буде, - сказав Олександр Приходько. 

Як завжди, чи не найбільше коштів вкладається в розвиток освітньої галузі, зокрема на поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладів. Так, протягом січня-вересня 2013 року за рахунок коштів бюджету розвитку, загального фонду, коштів, отриманих від реалізації платних послуг, інших джерел власних надходжень, не заборонених чинним законодавством відбулось оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти на загальну суму 6 мільйонів 560 тисяч гривень. 

Не менш важливими є соціальні проекти, які впроваджуються у галузі охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, тощо. Звичайно, цього всього не було б, якби Вишгородщина не мала потужний промисловий комплекс. Лише за 9 місяців 2013 року промислові підприємства району реалізували продукцію на суму 1 мільярд 498 мільйонів гривень і перевищили минулорічні показники на 14%. 

Суттєвий поштовх розвитку економіки району дало відновлення у 2012 році роботи хлібозаводу. У цей інвестиційний проект вкладено 15 мільйонів доларів і створено 170 робочих місць. У цьому році "Перший столичний хлібозавод” запустив нову лінію з виробництва батона "Нива” і хліба "Родинний”. Вартість лінії складає 1 мільйон Євро. Завдяки даному інвестиційному проекту додатково створено 20 робочих місць. 

Та підприємство не зупиняється на досягнутому і активно працює над розповсюдженням власної продукції через мережу фірмової торгівлі на території Києва та області. На території району працює 20 фірмових пересувних магазинів у 14 населених пунктах. 

Не можна не згадати і за ТОВ "Чіпси ЛЮКС”, яке у 2013 році впровадило інвестиційний проект з розширення потужності фабрики з виробництва чіпсів. Вартість проекту – 53,2 млн. гривень. Завдяки цьому інвестиційному проекту на фабриці додатково створено 60 робочих місць. 

Крім того, в рамках даного інвестиційного проекту ТОВ "Чіпси ЛЮКС” профінансувало для громади Вишгородського району будівництво нової гілки газопроводу- перемички високого тиску довжиною 8,5 км від с. Демидів до с. Лютіж. 

Швидкими темпами розбудовується Вишгородщина. За 9 місяців цього року будівельники району виконали робіт на загальну суму 377 мільйонів гривень і перевищили минулорічні показники у 1,6 рази. До речі, саме у багатоквартирному будинку Буковського Романа Володимировича вдалося утворити соціальний гуртожиток. 

Всі є свідками того, що ремонтуються дороги практично у всіх населених пунктах району. На ці роботи за 9 місяців поточного року направлено 8 мільйонів 270 тисяч гривень. - Я твердо знаю, що досягти цього вдалося завдяки підтримці Президента України, голови Київської обласної державної адміністрації, а ще, завдяки тому, що ми об’єднались – керівники усіх рівнів, великі та малі підприємства, підприємці, громада. А ще, я знаю і хочу, аби це розуміли всі, що той рівень розвитку Вишгородщини, якого ми досягли на сьогоднішній день, став можливим завдяки щоденній, рутинній і наполегливій праці кожного з нас. 

На шляху до європейської держави ми змушені долати безліч великих і дрібних перешкод, з деякими справляємось, а деякі, поки що, так і залишаються нездоланними. Реалізуючи такі масштабні, трудомісткі та далеко не дешеві проекти як реконструкції та капітальні ремонти доріг, об’єктів соціальної та гуманітарної сфери, ми ніяк не можемо вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ, або ж погашення боргів за житлово-комунальні послуги. Мені прикро про це говорити, але весь той величезний обсяг робіт, які робляться по благоустрою – практично не видно. Щойно скошена трава знову виростає, щойно прибране сміття знову накидається, і так далі… Тому я закликаю всіх, і закликатиму при кожній зустрічі: давайте разом працювати на благо нашого рідного краю, - підрезюмував голова адміністрації Олександр Приходько. 

Курс на реформи дає нам Президент України, Уряд, а впроваджувати реформи в життя – наше з вами щоденне спільне завдання. 

Наша з вами творчість, наполегливість, ініціативність, небайдужість до тієї справи, яку робимо, - це шлях до створення добробуту громадян та утвердження України як європейської держави.
Переглядів: 474 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus