Головна » 2014 » Листопад » 1 » Втрата документів – податкові наслідки
10:18
Втрата документів – податкові наслідки
До Вишгородської ОДПІ неодноразово звертались фізичні особи – підприємці за допомогою пояснити, як діяти у разі втрати документів,  що підтверджують доходи або витрати. Тому  надаємо роз’яснення відповідно до норм Податкового кодексу України.
 
Так відповідно до п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.
 
Згідно з п. 138.2 ст. 138 вищезазначеного розділу витрати, що враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Податкового кодексу.
 
Підпунктом 139.1.9 п. 139.1 ст. 139 Кодексу визначено, що не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
 
У разі втрати, знищення або зіпсування зазначених документів, платник податку має право письмово заявити про це контро­люючому органу та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмову заяву має бути надіслано до/або разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Платник податків зобов’язаний відновити втрачені, знищені або зіпсовані документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження такої заяви до контролюючого органу.
 
Якщо платник податку поновить зазначені документи в наступних податкових періодах, підтверджені витрати включаються до витрат за податковий період, на який припадає таке поновлення.
 
Таким чином, у разі втрати документів, що підтверджують доходи або витрати платника податку, такий платник має право письмово заявити про це контролюючому органу та здійснити необхідні заходи для поновлення цих документів.
 
Оксана НЕДІЛЬКО,
завідувач інформаційно-комунікаційного сектору Вишгородської ОДПІ
Категорія: Вишгородщина | Переглядів: 483 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus