Головна » 2013 » Грудень » 4 » Shell у пошуках газу почала гідророзриви на Харківщині
13:52
Shell у пошуках газу почала гідророзриви на Харківщині
Нафтогазова компанія Shell почала гідравлічні розриви пласта на пошуковій свердловині «Біляївська-400» у Харківської області. Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в прес-службі компанії. 

«Компанія Shell почала гідравлічний розрив пласта на своїй єдиній на сьогодні пошуковій свердловині в Первомайському районі Харківської області. Інформація про наявність газу та в якому обсязі він може надходити в свердловину, стане відомою не раніше лютого 2014 року», - зазначили у компанії. 

Свердловину бурили із жовтня минулого по жовтень поточного року. У грудні компанія планує провести до 10 гідророзривів. Після чого на 6 місяців свердловину законсервують для відновлення тиску. 

«У Радянському Союзі гідророзриви застосовували на виснажених родовищах, аби поліпшити віддачу газу або нафти з давно розроблених свердловин. Закачували велику кількість води у свердловину під великим тиском, робили мікротріщини в пласті. «Затиснутий» газ вивільнявся через ці тріщини і надходив на поверхню стовбуром свердловини», - розповів начальник відділу по випробуванню свердловин компанії Shell в Україні Герт-Ян Беннекерс. 

За його словами, зараз гідророзрив застосовується в Росії, Україні, США та Європі досить часто, оскільки метод довів свою ефективність під час видобутку газу з дуже щільних порід. 

Довідка.
«Біляївська-400» - це перша пошукова свердловина в рамках договору про спільну діяльність між компанією «Shell та ПАТ «Укргазвидобування». Свердловину, розташовану на Павловсько-Світловській ліцензійній ділянці (Харківська область), пробурено для пошуку природного газу ущільнених пісковиків. Власник спецдозволу на користування надрами - ПАТ «Укргазвидобування», оператор проекту – компанія Shell. Свердловина вертикально-направлена й має глибину 4655 метрів.
Переглядів: 374 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus