Головна » 2018 » Січень » 25 » Підступає біологічна «пожежа»
17:38
Підступає біологічна «пожежа»

Прекрасні ліси прикрашають наш Вишгородський край. Але з кожним роком стає все важче зберегти хвойні лісові насадження, адже у них є підступний ворог, від якого ліс беззахисний. Це шкідники та хвороби лісу.
При заселенні сосен стовбуровими шкідниками синява поширюється згори донизу. Пробні зрізи підтверджують це. Раніше у поліських лісах непросто було знайти цього шкідника, навіть для наукових досліджень. Тепер вони розповсюдилися масово. Спалахи масового розвитку шкідників лісу знищують цілі лісові масиви.
Оскільки сосна є головною лісоутворювальною породою на більш ніж 30 відсотках площі лісового фонду України, а в ДП «Димерське лісове господарство» вона становить 85% від загальної площі лісів, то всихання соснових насаджень є небезпечним з погляду не тільки втрати деревини, а й ефективного виконання всіх екологічних функцій лісу. Під найбільшою загрозою знаходяться насадження, які ростуть поблизу осередків шкідників минулих років. 
Тому лісівники ДП «Димерське лісове господарство» постійно проводять з представниками «Київлісозахисту», Київського обласного управління та громадськістю обстеження насаджень. Проводяться санітарні рубки відразу після виявлення знебарвлення крон, тобто до того, як із дерев вилетять жуки нового покоління. Виявляються зміни кольору крон під час наземного обстеження насаджень. Для цього вибирають характерні ділянки зі свіжими «плямами» всихання та відвідують їх щотижня. Адже є загроза зараження інших лісів, зокрема і так званих недоторканих «дерев майбутнього», які знаходяться у безпосередній близькості з хворими.
Ліс росте, і проблеми накопичуються. Проблеми, які не вирішуються сьогодні –автоматично пролонгуються на десятки років уперед. Найкращими заходами запобігання поширенню стовбурових шкідників і збудників синяви, яких вони переносять, є видалення уражених личинками шкідників дерев санітарними рубками.
На жаль, у боротьбі із всиханням соснових насаджень дієвої альтернативи вирубці хворих дерев немає. І від швидкості виконання цих робіт залежить можливість зупинити поширення хвороби. Тож працівники ДП «Димерське лісове господарство» дуже сподіваються, що у боротьбі зі всиханням, яке у сусідній Білорусі вже назвали біологічною «пожежею» в лісі, знайдуть підтримку в представників влади та громади.
Адже тільки спільними зусиллями ми збережемо «зелені легені» нашого краю.

                         Василь ГЛУЩЕНКО, директор ДП «Димерське лісове господарство»

Категорія: Вишгородщина | Переглядів: 342 | Додав: slovo
comments powered by Disqus