Головна » 2013 » Липень » 13 » Не допустіть пожеж у лісах!
11:24
Не допустіть пожеж у лісах!
Сонячна погода приваблює чимало відпочивальників до лісу. Практика засвідчує: щороку в країні вогонь знищує сотні гектарів зелених насаджень. Основними причинами пожеж у лісах залишається порушення населенням вимог пожежної безпеки, а працівниками агрогосподарств – заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт. Торік у державі трапилося більше тисячі пожеж у лісах. 

Громадяни повинні знати, що спалювання сухої трави, листя чи сміття спричиняє більшість пожеж на торфовищах, а іноді призводить до лісових пожеж. Через зумисний підпал чи самовільне випалювання сухої рослинності на присадибних ділянках, територіях, угіддях виникає загроза перекидання вогню на природні зони. За такі дії громадяни несуть адміністративну відповідальність. 

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил поведінки у лісі! Утримуйтесь від розведення вогнища. 

Якщо розпалити вогнище вкрай необхідно, то розпалюйте його, по можливості, на місці попереднього. Місце розпалювання вогню розчищайте від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкладіть це місце камінням або обсипте землею (піском) та не залишайте вогнище без нагляду. 

Коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте багаття водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загасили. Покинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі. 

Категорично забороняється підпалювати ліс, аби подати сигнал про порятунок, підпалювати суху траву на галявинах у лісі та на землях, що межують з лісами. 

Якщо ви опинилися в осередку пожежі, то не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний бік. Рухайтесь проти вітру, закривши голову і обличчя одягом. З небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню. Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини. 

Гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. 

Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас. Особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів. Після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі. 

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить вас від біди і страждань, що приносять пожежі. 

Олександр ПАХОМЕНКО, 
провідний інспектор Вишгородського 
РВ ГУ ДСНС України в Київській області
Переглядів: 403 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus