Головна » 2013 » Грудень » 10 » На Київщині навчальні заклади опалюються без газу
11:10
На Київщині навчальні заклади опалюються без газу
Голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк ознайомився з другим пілотним проектом із застосуванням енергозберігаючих технологій в загальноосвітній школі села Яблуневе Баришівського району. 

Спільно з Академією наук України у ЗОШ було встановлено та впроваджено електричні батареї. На виконання доручення Президента України щодо зменшення на 50% використання газу в системах опалення та з метою підвищення ефективності використання енергоносіїв в Київському регіоні проводиться робота щодо скорочення споживання природного газу всіма категоріями споживачів та впровадження енергоефективних заходів у першу чергу на підприємствах житлово-комунального господарства та об’єктах соціальної сфери. 

- Альтернативні методи опалювання в області дають можливість зекономити до 100 млн. грн. у рік. Київщина одна з перших в Україні почала запроваджувати системи енергозбереження, в тому числі – електричне опалення, - наголосив Анатолій Присяжнюк. 

На сьогодні у Київській області працює 1408 котелень, з яких 219 - на альтернативних видах палива. Протягом 9 місяців 2013 року в області було встановлено 89 одиниць твердопаливних котлів та 9 закладів бюджетної сфери переведені на електричне опалення, серед яких і Яблуневська ЗОШ. Як зазначив голова Київської ОДА, - це вже не перший приклад, який показує, що після переходу на альтернативні види опалення затрати зменшилися у 4-10 разів. 

Як виявилося електричне опалення значно економніше навіть за опалення дровами. При належній його експлуатації затрати можуть бути ще значно меншими ніж у пілотному проекті. 

Ця система опалення має забезпечити підвищену безпеку, виключити людський фактор в експлуатації опалювальних мереж та залежність тепла в школі від термінів опалювального сезону. 

Також під час зустрічі з педагогічним колективом голова Київської ОДА зазначив, що реальні справи – це краще за будь які балачки та обіцянки і сьогодні дуже важливо вирішувати соціальні питань. Адже для нас важливо на діях показувати свою роботу та турбота про людей. - За дорученням Президента України сьогодні на території Київської області впроваджується в життя проекти місцевого самоврядування, формуються основи громадянського суспільства, закладаються принципи громадянської участі та ініціативи, створюється ціннісна установка на те, що вирішення ряду завдань знаходяться в руках самих громадян, а також за підтримка органів місцевого самоврядування, покращення життя громад, їх залучення до питань управління та прийняття рішень, - сказав Анатолій Присяжнюк. 

Робота щодо впровадження альтернативних видів палива на Київщині й надалі буде продовжуватись як за рахунок бюджетних коштів, так і з залученням інвесторів.
Переглядів: 397 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus