Головна » 2014 » Січень » 4 » Модернізована «Північна» знову в дії
14:14
Модернізована «Північна» знову в дії
У Нових Петрівцях 27 грудня за участі заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергія Чеха, заступника голови Київської облдержадміністрації Володимира Максименка, заступника голови районної ради Олександра Глущенка та Новопетрівського сільського голови Радіона Старенького відбулося введення в дію реконструйованої підстанції «Північна» Центральної енергосистеми потужністю 330 кВ. 
 
У зв’язку зі зростанням споживання електроенергії у регіоні, що пов’язано з інтенсивною житловою забудовою, розвитком інфраструктури, споживання електроенергії підстанцією 330 кВ «Північна» у період з 2003 до 2009 рік зросло майже на 30%. Підстанція потребувала масштабної реконструкції. У рамках проекту запрацював відкритий розподільчий пристрій (ВРП) 330 кВ підстанції «Північна» . На даний час повітряна лінія 330 кВ Чорнобильська АЕС – Північна та повітряна лінія 330 ТЕЦ-6 – Північна ввімкнені на підстанцію 330 кВ «Північна» за новою схемою.
 
– Реконструйований об’єкт обладнаний сучасним релейним захистом, системою діагностики, що дозволяє своєчасно виявляти пошкодження в електричних мережах прилеглої території, – зазначив Сергій Чех.
 
– На даний час виконано реконструкцію з повною заміною застарілого обладнання на сучасне, введено автоматизовану систему керування технологічними процесами, що дозволяє керувати обладнанням підстанції дистанційно з робочого місця чергового персоналу, – зазначив Володимир Максименко. – Підстанція дасть можливість збільшити навантаження на місто Київ та область, унаслідок чого споживачі зможуть отримати більше електроенергії та, відповідно, потужностей.  
 
«Північна» – одна з підстанцій Київського енерговузла, що по трьох лініях з’єднана з енергосистемою. На підстанції електроенергія трансформується у більш нижчий клас напруги, по лініях 110 кВ направляється на підстанції регіонального рівня і доводиться до споживачів.
 
На об’єкті працюють оперативні працівники, робота яких –  у миттєвому реагуванні на певну подію, зокрема, вони з’ясовують на якому приєднанні відбулося відключення електроенергії, причину відключення, а також передають потрібну інформацію відповідним бригадам для усунення пошкодження. До речі, більша частина працівників підстанції – мешканці Нових Петрівців.
 
Реконструкція на «Північній» тривала трохи більше року, на реконструкцію об’єкту було залучено майже 600 мільйонів гривень інвестицій.
 
За словами голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка, сьогодні на Київщині реалізація програми економічних реформ надала можливість втілити у життя ряд інвестиційних проектів для розбудови інфраструктури регіону.
 
Фото Володимира ПОТАПОВА, «Слово»
Категорія: Новопетрівська громада | Переглядів: 475 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus