Головна » 2013 » Грудень » 3 » «Кожну хвилину подій на Майдані ретельно розслідують»
11:08
«Кожну хвилину подій на Майдані ретельно розслідують»
На виконання доручення Президента України Генеральною прокуратурою України розпочато перевірку всіх обставин подій на Майдані Незалежності у м. Києві в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. 

Про це, зокрема, йшлося на нараді під головуванням Генерального прокурора Віктора Пшонки та за участі міністра внутрішніх справ, Голови Служби безпеки, заступників Генерального прокурора і керівників окремих структурних підрозділів Генеральної прокуратури України. 

За словами Віктора Пшонки, мирні акції не можуть мати такого завершення. Тому тих, хто і якою мірою винен у нічних подіях, буде обов’язково встановлено. 

«Люди на Майдані перебували законно. Це їх конституційне право, і завдання правоохоронних органів полягало насамперед у тому, щоб забезпечити реалізацію цього права», — сказав він. 

Генеральний прокурор України підкреслив, що кожна хвилина тих подій буде ретельно розслідувана. 

«Якщо відбулися сутички, є постраждалі — значить, було порушено Закон. І в першу чергу я вимагаю розслідування правомірності застосування спецзасобів співробітниками правоохоронних органів та перевірки інформації міліції щодо провокаційних дій окремих груп людей, які перебували за спинами мирних громадян», — зазначив Віктор Пшонка. 

Також Генеральний прокурор України повідомив, що слідчі дії розпочалися 30 листопада. 

«Уже відкрито кримінальні провадження за фактами подій, які призвели до силового протистояння людей на Майдані у ніч з 29 на 30 листопада. Діям усіх учасників буде дано правову оцінку і буде встановлено всіх людей, які постраждали внаслідок сутичок», — сказав Віктор Пшонка. 

Генеральний прокурор України зазначив, що вимагає об’єктивних результатів службових перевірок, які розпочались у МВС за дорученням Генеральної прокуратури України. 

via golos.com.ua
Переглядів: 376 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus