Головна » 2014 » Червень » 27 » ЄС підписав асоціацію з Україною
12:05
ЄС підписав асоціацію з Україною

Президент України Петро Порошенко, глави держав та урядів країн Євросоюзу, а також президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської Ради Герман ван Ромпей підписали Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Підписання відбулося в рамках саміту ЄС, що відбувається 27 червня в Брюсселі.

Керівники Євросоюзу в рамках церемонії зазначили що ЄС може піти на подальше зближення з Україною, а також підкреслили, що знають про європейськиї вибір України.

"Я вважаю, що це (підписання трьох угод с країнами східного партнерства) має велике значення не лише для цих країн, але й для всієї Європи", - заявив перед початком церемонії Жозе Мануель Баррозу.

"Мені здається, що це найбільш важливий історичний день з моменту набуття Україною незалежності", - зазначив Петро Порошенко.

З Україною де-юре буде підписано два документи - саму угоду, а також "заключний" акт, що підтвердить підписання всіх її глав. Така процедура пов'язана з тим, що частина угоди вже була підписана у березні. Під документом від того часу вже стояли підписи всіх сторін, включаючи українського прем’єра Арсенія Яценюка.

Перед українською угодою керівники ЄС підписали також аналогічні документи з Молдовою та Грузією.

Для початку тимчасового застосування угода має бути ратифікована українським парламентом. В ЄС наголошують на потребі швидкої ратифікації, не пізніше літа – інакше Україна може втрати частину торгівельних преференцій у 2013 році.

Європейська Правда готує до публікації текст про вплив Угоди про асоціацію на економічне становище ггромадян, він буде оприлюднений пообіді 27 червня.

Вже опубліковано першу статтю щодо виконання угоди з серії інфографік від Центру UA, а також грунтовний експертний аналіз впливу угоди на економіку країни.

via eurointegration.com.ua

Категорія: Україна | Переглядів: 429 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus