Головна » 2013 » Червень » 29 » Допомогти знайти роботу
11:17
Допомогти знайти роботу
Влада Київщини активно працює над виконанням цільових, комплексних програм та соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича щодо подолання негативних наслідків безробіття, зниження його рівня шляхом створення нових робочих місць, підтримки ринкоутворюючих та новостворених підприємств області, малого та середнього бізнесу, повідомляє сайт КОДА. 

Обласний центр зайнятості за підтримки КОДА постійно організовує та проводить міжрайонні ярмарки вакансій та професій «Будуємо кар’єру разом». Такі заходи, за словами заступниці голови облдержадміністрації Тетяни Подашевської, є важливим кроком у вирішенні питань стабілізації ситуації на ринку праці: 

– І Президент, і Уряд, і влада на місцях опікуються проблемами зайнятості населення, адже зайнятість – це одна з найважливіших соціальноекономічних проблем країни, особливо зайнятість молоді та недостатньо конкурентних на ринку праці громадян, – зазначає Тетяна Подашевська. – Наша діяльність зосереджена на тому, щоб допомогти кожному жителю області знайти роботу за фахом. Першочерговим завданням є створення таких умов, щоб безробіття зводилося до мінімуму. 

– На яку категорію громадян розраховані подібні міжрайонні ярмарки вакансій та професій? 

– Надзвичайно корисними та пізнавальними ярмарки вакансій та професій є для випускників шкіл. Адже молоді люди мають можливість поспілкуватися безпосередньо з роботодавцями, а також з представниками навчальних закладів щодо можливостей професійного навчання за тими професіями, які вони хочуть опанувати. Також вони мають змогу ознайомитись з інформацією про професії та спеціальності, які є актуальними на ринку праці, отримати профорієнтаційні послуги з метою визначення схильності особи до певних видів професійної діяльності та проходження профдіагностичного обстеження. Натомість випускники вузів мають шанс працевлаштуватись, знайти для себе підходящу роботу, а також отримати консультації з питань чинного законодавства України про зайнятість, соціальний захист та пенсійне забезпечення. Ярмарки вакансій та професій намагаємося проводити в містах і районах області якнайчастіше. 

– Якими законодавчими актами керуєтесь при організації та проведенні подібних заходів? 

– Розвитку регіонального ринку праці, його стабілізації сприяє Закон України «Про зайнятість населення», нова редакція якого набрала чинності 1 січня 2013 року. Документ містить низку важливих інновацій, що стосуються і роботодавців, і найманих працівників, і молоді, яка розпочинає трудову діяльність, і громадян старшого віку. 

Так, у Законі заборонено обмежувати вік кандидатів на вакансію. Оголошення про вакансії на кшталт «потрібен спеціаліст віком до 35 років» – нині поза законом. Також заборонено пропонувати роботу тільки чоловікам, або тільки жінкам (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися винятково особами певної статі), висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя. 

Значну увагу в Законі приділено молоді. Студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів відтепер мають право на стажування у роботодавців строком до шести місяців. До їхньої трудової книжки буде внесено запис про проходження стажування. Це свідчитиме про набуття ними певного досвіду роботи. Це дуже важливий аспект. Адже основною проблемою доступу молоді до робочих місць є відсутність досвіду роботи. Саме тому, в новій редакції Закону «Про зайнятість населення» передбачено стажування студентів. 

Стимулюватиме закон і молодих спеціалістів, які вирішили працювати у сільській місцевості. Тим молодим фахівцям, які укладуть трудовий договір на строк не менш, ніж три роки з підприємством, установою чи організацією, які розташовані в селі, надаватиметься житло на строк його роботи та одноразова адресна допомога в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України. Якщо ж молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті не менше, ніж десять років, житло передається йому у власність. 

Крім того, при наданні молодій людині першого робочого місця роботодавцю компенсуються витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Така компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості упродовж двох років. Це стосується також стимулювання суб’єктів малого підприємництва, які проводять діяльність у пріоритетних галузях економіки. 

– Які очікування у організаторів від проведення цих ярмарок? 

– Завдяки таким заходам молодь отримує не лише кваліфіковану консультацію спеціалістів з працевлаштування, проф навчання, профконсультантів, а й має можливість пройти індивідуальні та психодіагностичні консультації з експрес-діагностикою. Приміром, учні старших класів загальноосвітніх шкіл можуть пройти експрес-тестування та дізнатися про власні можливості самореалізації на сучасному ринку праці. Спеціалісти служби зайнятості знайомлять учнівську молодь з особливостями ринку праці, правилами та помилками вибору професії, потребою провідних підприємств у кадрах, актуальними професіями, можливостями отримання професії за допомогою служби зайнятості. 

Вирішення проблем зайнятості населення Київщини потребує системного характеру. Це в першу чергу стосується нового якісного рівня співпраці органів влади з усіма структурами, які причетні до цих питань. 

Спільними зусиллями потрібно вирішувати проблему дисбалансу ринку праці, думати про стабілізацію роботи підприємств, розвиток їх потужностей, підготовку кваліфікованих кадрів.
Переглядів: 405 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus