Головна » 2013 » Серпень » 1 » Держінформнауки
10:24
Держінформнауки
У 2013 році Київським національним університетом імені Тараса Шевченка в Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів зареєстровано новий ветеринарний препарат "Мелавіт” зі стрес-протекторною дією. 

Препарат створено на основі меланіну – біологічно активної речовини, виділеної з антарктичних чорних дріжджів Nadsoniela nigra sp. X-1. Авторами розроблено екологічно безпечну технологію промислового отримання меланіну. Виробництво може бути необмежено масштабованим. 

За ефективністю дії "Мелавіт” не поступається вже відомим препаратам. Більше того, він має ряд переваг, зокрема, це більш високий рівень фармакологічної активності, відсутність (IV клас) токсичності та менша собівартість готового препарату. 

Потужну стрес-протекторну дію препарату "Мелавіт” вже перевірено в господарствах низки сільгосппідприємств, що спеціалізуються на вирощуванні свиней. У дослідних групах тварин, до кормів яких додавали препарат, по-перше, зафіксовано повну відсутність загибелі молодняка при відлученні від свиноматок, по-друге, тварини краще набирали вагу. 

Надзвичайно високу активність меланіну, що входить до складу препарату "Мелавіт”, вчені пов’язують з екстремальними умовами існування вихідного штаму продуценту - чорних дріжджів Nadsoniela nigra sp. X-1. Адже останні висіяні із зразків, зібраних на вертикальних скелях о-ва Галіндез (Українська антарктична станція "Академік Вернадський”), над яким знаходиться озонова діра. В результаті еволюції чорні дріжджі даних антарктичних екосистем, перебуваючи постійно під впливом потужної ультрафіолетової радіації, виробили здатність синтезувати меланін у значній кількості з унікальними антиоксидантними, радіо- і фото протекторними властивостями. Тому серед відомих меланінів різноманітного походження найбільш активним є якраз меланін антарктичного походження. 

Сьогодні, завдяки співпраці з НАНЦ українські вчені отримали великий обсяг інформації щодо унікальних властивостей та механізму дії меланіну, продуцентом якого є чорні дріжджі Nadsoniela nigra sp. X-1 (Exophiala nigra). Науковці Інституту біології КНУ імені Тараса Шевченка виявили нові механізми цитопротективної, стрес-протекторної та антипухлинної дії. Вони дійшли висновку, що за ефективністю дії цей меланін не поступається відомим фармацевтичним препаратам з цитопротективною, стрес-адаптогенною, противиразковою та протипухлинною дією. Більше того: він має ряд переваг над вказаними препаратами, що робить його перспективною субстанцією для фармацевтичної промисловості. 

Наявний комплекс результатів експериментальних досліджень (терапевтичні властивості, механізм дії), а також нагальна потреба фармакологічного ринку в ефективних цитопротективних, стрес-адаптогенних та антипухлинних засобах – усі перераховані фактори є мотивами якнайскорішого завершення розпочатих науковцями доклінічних випробувань меланіну з метою реєстрації препарату як лікарського засобу для людей.
Переглядів: 461 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus