Головна » Статті » Вишгородський край

Новопетрівська громада

Код АМТС: 04596; Телефон: 4-66-10; Факс: 4-66-10; Адреса ради: 07354, Київська обл., Вишгородський р-н, с.Нові Петрівці, вул.Леніна,171; E-mailnpetrivtsi@gmail.com

Нові́ Петрі́вці — село у Вишгородському районі Київської області. На території села розташована історична місцевість Межигір'я, нині — екс резиденція Віктора Януковича.

Історія села

Відповідно до книги Лаврентія Похилевича «Сказання про населені місцевості Київської губернії» час заснування села слід відносити до періоду найбільшого процвітанняМежигірського монастиря. У ті часи було вирішено створити село неподалік, щоб мати робочу силу поблизу і не звертатися за селянами до навколишніх сіл. Село назване Новими Петрівцями через свою близькість до Старих Петрівець, які у ті часи в літописних згадках іменувалися Петрівцями.

Культурне життя села

Нові Петрвіці — село, яке має кілька культурно-історичних пам'яток. Найперше — це нещодавно реставрована громадою села Дзвінкова криниця, згадувана у поемі Тараса Шевченка «Чернець» за час його перебування в Межигірському монастирі. Сама територія Межигірського монастиря наразі недоступна пересічному громадянинові через розташування на ній урядового маєтку.

Другою особливістю села є етнографічний музей «Хутір Савки». Через свою діяльність у царині розповсюдження української культури знаний далеко за межами України. Для відвідувачів музею проводяться автентичні календарно-обрядові дійства, показ ремесел та куштування страв з печі.

Також у селі розташований Державний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році». Культурні заходи зазвичай проводяться на 9 травня з нагоди вшанування ветеранів Великої Вітчизняної Війни.

Столітній ювілей відзначив у жовтні 2010 року місцевий православний Свято-Покровський храм (УПЦ КП).

Дзвінкова криниця

Дзвінкова криниця» — пам'ятка природи місцевого значення, відреставрована громадою села у 1998 р. до 155-річчя перебування Тараса Шевченкау Межгір'ї, про що він згадував у своїй поемі «Чернець» та на своїх малюнках. Монахи Києво-Межигірського монастиря, пізніше підірваного більшовиками, на місці джерела побудували каплицю із встановленими дзвіночками — коли вода сильним струменем вдаряла по них, то лунав мелодійний дзвін, звідки й пішла назва криниці. Сама територія Межигірського монастиря наразі недоступна пересічному громадянинові через розташування на ній урядового маєтку.

 

«…Іде чернець дзвонковую
У яр воду пити
Та згадує, як то тяжко
Було жити в світі…»

Т.Г.Шевченко поема «Чернець» (уривок)

Персоналії

Категорія: Вишгородський край | Додав: komashkov (24.03.2014)
Переглядів: 775