Головна » Статті » Вишгородський край

Богданівська громада

Код АМТС: 04596; Телефон: 3-81-41; Адреса ради: 07310, Київська обл., Вишгородський р-н, с.Богдани, вул.Київська,30

Богдани́ — село в Україні Вишгородському районі Київської області. Орган місцевого самоврядування — Богданівська сільська рада.

Розташоване при впадінні річки Тетерів у Київське водосховище.

Богданівська сільська рада – це п’ять сіл у зеленому віночку лісів – Пилява, Богдани, Овдієва Нива, Рихта та Ритні. На 9 травня мешканці всіх сіл зібралися у Пиляві, щоб взяти участь в урочистому мітингу до Дня Перемоги та стати свідками значної для територіальної громади події – поповнення музею Великої Вітчизняної війни новими експонатам. 

На урочистості зібралось більше двохсот мешканців сіл. Під час урочистого мітингу було сказано чимало теплих слів вдячності на адресу живих учасників буремних воєнних літ, згадали і всіх загиблих односельчан, котрі не повернулись з фронту, і тих, хто віддав своє життя за визволення сіл територіальної громади, по них відслужили і поминальний молебень. У цей день квіти вдячності були покладені не тільки до пам’ятника воїнам у Пиляві, а й до всіх братських могил, що розташовані на території сільської ради, а також і в межах Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства (тут знаходяться захоронення чотирьох танкістів). 
 
Учасники урочистостей з великим інтересом ознайомились з новими експонатами музею Великої Вітчизняної війни, висловлювали своє захоплення і тим, з якою любов’ю все облаштоване, і тим, як ініціаторам створення цього музею вдалося створити його за такий короткий термін і наповнити експонатами, які цікаві і для старшого покоління, і для молоді. 
 
Втім, святкування не було обмежене лише мітингом та ознайомленням з новими експонатами музею – тепла затишна і святкова атмосфера панувала в Пиляві впродовж усього дня. Духовий оркестр дарував учасникам свята прекрасні щемкі мелодії воєнних років і тих пісень, які вже у післявоєнні роки стали улюбленими і які не можна слухати без сліз. Були тут і танці, і повітряні кулі, і, звичайно, ж солдатська каша і незмінні фронтові «сто грамів». «Мене радує, що наші люди (а багато хто з них вже поважного віку) завжди дуже організовано приходять на святкування, які проводить сільвиконком, – розповідає Богданівський сільський голова Тетяна Савиченко. – Ідуть з квітами, з добрим настроєм, налаштовані на спільну справу. Такою спільною справою у нас на сьогодні стало облаштування братських могил, створення музею Великої Вітчизняної війни. Дякуємо усім небайдужим людям, хто допомагав нам організовувати святкування, облаштовувати музей». 
 
А кому саме треба дякувати, у селах Богданівської сільської ради добре знають. Насамперед, голові райдержадміністрації Олександру Приходьку за сприяння в організації музею Великої Вітчизняної війни. За організацію святкування Дня Перемоги самій Тетяні Савиченко та активу села, зокрема, депутатам сільвиконкому Ігорю Зубенку, Віктору Туруну, Петру Савиченку, Ользі Мороз, Ніні Маштар, Вікторії Чорненькій, Олександру Ігнатенку. Висловлюють мешканці села і подяку головному спонсору святкування Наталі Фоміній, а також жителю Пиляви Володимиру Тарану за активну участь у проведенні свята. Безсумнівно, що облаштувати музей у такому форматі, яким він є зараз, було б неможливо без допомоги Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України та Міністерства культури України (у рамках державної програми), а також генерального директора історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Павла Довгошиї, котрий взяв найактивнішу участь у започаткуванні музею Великої Вітчизняної в Пиляві. 
 
«Наші люди, молодше покоління дуже трепетно ставляться до вшанування полеглих і живих воїнів, адже саме їм завдячуємо мирним небом сьогодення. Такі заходи і такі акції – це ще один внесок у це вшанування від імені вдячних нащадків», - говорить Тетяна Савиченко.
Категорія: Вишгородський край | Додав: komashkov (24.03.2014)
Переглядів: 1420