Головна » 2015 » Липень » 24 » "Турбота" й добре слово
16:00
"Турбота" й добре слово

На Київщині триває реалізація програми «Турбота», що знаходиться на особистому контролі заступника голови Київської обласної державної адміністрації Дмитрія Христюка. За матерільною допомогою згідно Програми "Турбота" потрібно звернутись до Служби у справах дітей та сім’ї Вишгородської районної державної адміністрації або аналогічних служб у інших районах Київщини 

Програма "Турбота" діє для жителів Вишгородського району як обласна так і районна. Заяви на отримання матеріальної допомоги згідно як обласної так і районної програми "Турбота" приймає зазначений вище відділ Вишгородської РДА (http://www.vysh.gov.ua/index.php/raiadmin/pidrozdily/56-ssd/68-ssd-info), зателефонувавши 04596 54-640 ви дізнаєтесь підстави отримання допомоги та перелік  документів, які необхідно додати до заяви. Сума матеріальної допомоги по програмі "Турбота", що діє на території Вишгородського району складає 510 грн. Сума матеріальної допомоги по програмі "Турбота", що діє на території Київської області максимум складає 5 тис. грн: сума допомоги у кожному окремому випадку визначається спеціальною комісією Служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної адміністрації.

Допомога учасникам АТО та їх сім'ям згідно програми "Турбота" 

Спільно з благодійним фондом «Розвитку та захисту Київщини» було проведено моніторинг соціального забезпечення учасників АТО та їх родин, стан допомоги на місцях. Окрім цього, важливим пунктом є інформування про права учасників АТО та телефони «гарячих ліній», куди слід звертатися у разі потреби.

У рамках реалізації програми Дмитро Христюк відвідав ряд районів та міст, де зустрівся з учасниками АТО, керівництвом на місцях. Говорили про наболіле: отримання статусу учасника бойових дій, виділення земельних ділянок, вирішення житлових проблем. До речі, вирішення багатьох питань залежить від того, чи отримано статус учасника бойових дій чи ні. До моменту, поки статус не отримано, досить важко надати матеріальну допомогу, санаторно-курортне лікування чи вирішити інші проблемні питання. Під час таких робочих зустрічей неодноразово наголошувалося, що за стан допомоги на місцях особисту відповідальність несуть міські голови та голови райдержадміністрацій. І це питання перебуває на постійному контролі обласного керівництва.

Нині, за офіційними даними, на Київщині проживає 558 поранених учасників АТО та 156 родин загиблих героїв. Тисячі наших земляків захищають Батьківщину від ворога. Організація соціальної підтримки родин загиблих та поранених, мобілізованих та демобілізованих учасників антитерористичної операції в кожному місті та районі Київщини має проводитись у рамках толерантності та швидкого реагування на їх потреби.

«Зовсім не хочеться спостерігати ситуацію: коли хлопці перебуваютьв зоні АТО – про них пам’ятають, піклуються, як тільки повертаються додому – залишаються віч-на-віч з бюрократичною машиною. Є дуже багато бійців, які не звертаються за допомогою ні до кого, а закриваються у своїх проблемах. Ми не маємо морального права залишати їх напризволяще, а повинні допомагати бійцям. Особливої турботи потребують і родини загиблих. Інколи, навіть не про матеріальну допомогу йде мова. Турбота від громади, добре слово – важать більше для зранених сердець, аніж кошти чи інші матеріальні блага. Люди добре відчувають, що робиться щиро, а що – для галочки», – вважає заступник голови Київської ОДА.

Ще один напрямок в рамках програми – забезпечення оздоровлення та реабілітації. Так, із серпня близько 100 поранених бійців матимуть змогу щомісячно безкоштовно пройти 21-денний реабілітаційний курс в Національному українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни, що у Циблях Переяслав-Хмельницького району. До кінця поточного року тут планується провести реабілітацію більше 500 воïнiв. Направлення на реабілітацію можна отримати у районній чи міській лікарні за місцем проживання. Також звернутися можна в Київську обласну лікарню №2.

У свою чергу, путівку на санаторно-курортне лікування можна отримати звернувшись в управління соціального захисту населення за місцем проживання. Організація видачі таких путівок для учасників АТО, які мають посвідчення учасника бойових дій, налагоджена саме через цей підрозділ у містах та районах Київщини.

Також триває прийом ДОКУМЕНТІВ на виділення одноразової матеріальної допомоги в рамках обласної Програми «Назустріч дітям». Кожен воїн АТО, поранений або сім’я загиблого може отримати допомогу, звернувшись до служби у справах дітей та сім’ї за місцем проживання.

У разі виникнення питань щодо отримання статусу учасника бойових дій, оформлення пільг, отримання земельної ділянки та постановки на квартирний облік чи інших проблемних питань, ви можете звертатися на «гарячі» лінії при райдержадміністраціях та міськвиконкомах Київщини чина обласну «гарячу лінію» за наступними номерами телефонів: (044) 286-87-80, 285-65-70.

Фото: Заступник голови Київської обласної адміністрації Дмитрій Христюк із донькою

 

Категорія: Київщина | Переглядів: 830 | Додав: slovo
comments powered by Disqus