Головна » 2013 » Травень » 28 » Партнерство. Інтеграція. Інвестиції
11:09
Партнерство. Інтеграція. Інвестиції
Делегації 25 регіонів-партнерів Київської області з 9 країн світу - Росії, Білорусі, Китаю, В'єтнаму, Польщі, Німеччини, Греції, Хорватії та Туркменістану - прибули на Київщину для участі у дводенному міжнародному форумі «Партнерство. Інтеграція. Інвестиції». Захід такого рівня відбувається в області вперше і є яскравим свідченням демократичних процесів, які нині відбуваються в Україні, а також широких можливостей співпраці представників влади та бізнесу в пошуку оптимальних рішень соціально-економічних проблем. В рамках Форуму відбудеться низка заходів, під час яких обговорюватимуться питання економічного та інвестиційного співробітництва.

Співпраця влади та бізнесу.

Офіційну частину Форуму відкрив віце-прем'єр міністр України Юрій Бойко, який звернувся до учасників у з вітальним словом від Президента України Віктора Януковича. «Проведення цього заходу є свідченням співпраці влади та бізнесу. Переконаний, що це сприятиме налагодженню плідних двосторонніх відносин» - підкреслив Глава держави.

Юрій Бойко подякував іноземним представникам за зацікавленість та безпосередню участь у цьому заході. А також зазначив, що Уряд робитиме все можливе для поліпшення умов ведення бізнесу.

У роботі Форуму також взяли участь міністр закордонних справ України Леонід Кожара, голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, директор з розвитку бізнесу PwC Україна Енді Кузіч, представники бізнес-кіл.

- Переконаний, що цей діалог стане прекрасною можливістю для обміну досвідом та ідеями, налагодженням контактів, початку нових взаємовигідних проектів, - наголосив голова облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк. - Ми повинні відчувати плече один одного, допомагати один одному, адже об'єднавши зусилля нам вдасться досягти вагомих результатів в соціально-економічному розвитку наших регіонів та країн.

На цьому, до речі, наголосив і міністр закордонних справ України Леонід Кожара. За його словами, регіональні та транснаціональні зв'язки є надійним важелем міждержавного співробітництва.

У своєму виступі губернатор Анатолій Присяжнюк підкреслив, що Київська область є лідером в Україні із залучення інвестицій, які сягнули за останні три роки 30 мільярдів гривень. Завдяки цьому в області відкрито понад 500 сучасних промислових та сільськогосподарських підприємств, створено 100 тисяч робочих місць. На території Київщини побудовано найбільші в Україні заводи дитячого харчування, а також один із найпотужніших у Європі хлібокомбінатів у місті Васильків. Також варто зазначити, що за останні роки суттєво зріс експортний потенціал області, - майже вдвічі. Київщина започаткувала тісну регіональну співпрацю більш, ніж з 30 регіонами країн світу в торговельно-економічній, науково-технічній та культурній сферах. На території області працюють майже 110 провідних іноземних компаній.

- Протягом 2010-2013 років, завдяки реформам Президента Віктора Януковича, спільній праці влади, аграріїв, підприємців, працівників бюджетної сфери на Київщині спостерігається стабільний економічний ріст. І як результат - нині область серед лідерів за соціально-економічними показниками в Україні, - зазначив Анатолій Присяжнюк. - Глава держави ініціював масштабні соціально-економічні перетворення, які стали новою політикою країни. Він акцентує увагу на посиленні та поглибленні міжрегіональних форм співпраці, які дадуть поштовх розвитку регіонів України.

Цікаво, що представлені на форумі регіони Московська область (Росія), провінції Гуандун (Китай) і БіньТхуан (В'єтнам) стали лідерами економічного розвитку в своїх країнах завдяки наполегливій роботі у поліпшенні інвестиційного клімату. Так, за словами заступника генерального секретаря китайської провінції Гуандун Цзян Хайюань, вони вийшли на перше місце в Піднебесній за показником ВВП - 904 млрд. дол., середньорічний дохід на душу населення провінції складає 8500 дол.

Не хілобом єдиним

Приваблива Київщина для інвесторів і з огляду туризму. Кліматичні умови, вигідне географічне розташування, численні культурно-історичні пам'ятки регіону сприяють розвитку цієї галузі. Тож губернатор Анатолій Присяжнюк запрошує іноземних партнерів до співпраці і в цьому напрямку.

- Нам надзвичайно цікава тема розвитку туризму. Це дуже важливий фактор в економічній співпраці між регіонами та державами, - зазначив губернатор грецького острова Крит Ставрос Арнаутакіс.

Він нагадав про співпрацю з облдержадміністрацією щодо оздоровлення українських дітей на Криті. Торік на грецькому острові відпочили понад 500 обдарованих дітей - переможці олімпіад, творчих конкурсів та спортивних змагань. Цього літа школярі Київщини знову відпочиватимуть на батьківщині міфічного Зевса.

Відкрита Київщина і до співпраці в галузях культури та освіти. Це може бути обмін студентами, а також навчання та відпочинок учнівської молоді.

Дружба - найцінніший скарб

Кульмінаційним акордом офіційної частини Форуму стало підписання численних угод про міжрегіональне співробітництво, зокрема між Київською облдержадміністрацією та Мазовецьким воєводством (Польща), з провінцією БіньТхуан (В'єтнам), Калузьською областю (Росія) та іншими. Також було укладено угоду про співпрацю між Білоцерківським районом Київщини з Азовським районом Ростовської області (Росія).

- Київщина має серйозні наміри щодо налагодження довготривалих партнерських відносин з кожним регіоном. Ми відкриті для залучення іноземних компаній до участі в реалізації першочергових інвестиційних проектів, у галузях промисловості, сільського господарства, транспорту, охорони здоров'я, освіти та науки, а також у створенні інвестиційних і лізингових компаній, - наголосив Анатолій Присяжнюк.

У відповідь керівники регіонів - партнерів запевняють: Київщина приваблива для нас і в сільському господарстві, і енергетиці, і транспорті, і промисловій та гуманітарній сферах та висловлюють надію на розширення міжрегіональної співпраці.

Вікторія ЛАРІНА

Переглядів: 447 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus