Головна » 2018 » Червень » 22 » Не спитавши броду, не сунься у воду
09:24
Не спитавши броду, не сунься у воду

Літо – пора відпочинку та оздоровлення школярів. На жаль, статистика свідчить, що саме під час літніх канікул із дітьми найчастіше трапляються нещасні випадки, особливо на водних об’єктах. Педагоги роблять усе можливе, щоб запобігти трагедіям, проте лише уроків та теоретичних бесід, як правило, недостатньо. У період літніх пришкільних таборів до профілактичної роботи з дітьми активно долучаються і рятувальники. 
Нещодавно працівники ДСНС провели для школярів Вишгородського району  своєрідний урок правильного поводження на берегах водойм, ознайомили дітлахів із роботою водолазів та їх спеціальним спорядженням, продемонструвати навички надання першої медичної допомоги. Своєрідний тематичний урок для малечі з гімназії «Інтелект», школи «Сузір’я» та Вишгородської ЗОШ №1 провели на Вишгородській набережній, щоб усе почуте на ньому запам’яталося дітям особливо чітко.
Перш за все, рятувальники ДСНС нагадали дітям правила безпечної поведінки під час перебування на водних об’єктах: для молодших школярів – не ходити на річку без батьків та не пустувати у воді, для старших – не купатися у незнайомих місцях, у річках зі швидкою течією, плаваючи – не влаштовувати різні ігри у воді. Не варто, зазначили рятувальники, відпочивати та купатися наодинці, адже у випадку непередбачуваної ситуації може знадобитися допомога сторонньої людини. Під руками завжди бажано мати якийсь підручний засіб – мотузку, ремінь, на крайній випадок – звичайну гілку дерева, які можна було б використати для рятування потопаючого. Хто ще невпевнено тримається на воді, застерегли водолази, нехай одягають рятувальні жилети. Одразу ж і продемонстрували, як правильно це робити.
Під час навчання діти могли побувати на трьох різних  локаціях. На першій – фахівці водолазно-рятувального відділення продемонстрували послідовність та техніку з рятування людини на воді, доставляючи потерпілого на берег, після чого  до справи долучився фахівець Вишгородської центральної районної лікарні. 
На другому робочому місці відбувалось гасіння умовної пожежі. Дітлахи в ігровій формі на швидкість навчились одягати спорядження рятувальників та працювати з пожежним стволом, імітуючи гасіння умовної пожежі. 
Ще одна територія була відведена для пожежно-рятувальної техніки та автомобіля швидкої  медичної допомоги.  У цій локації дітям продемонстрували спеціальну техніку, а також обладнання водолазно-рятувального відділення.
Вишгородський РВ ГУ ДСНС України у Київській області попереджає, що правилами  поведінки на воді забороняється купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої  влади та не обладнані для купання людей.  Не можна запливати  за  попереджувальні знаки, буї, бакени та стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього, а також пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів. Підпливати близько до плавзасобів, які пропливають неподалік від місць купання. Не можна використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, непередбачене для плавання. Категорично забороняється вживати спиртні напої під час купання.
У спілкуванні з рятувальниками педагоги зазначили, що такі зустрічі є корисними та повчальними для школярів, адже під час своєрідних тематичних уроків у дітей особливо підвищується відповідальність за себе та за оточуючих. 
 

Фото Олександра КОВАЛЕНКА

Категорія: Вишгородщина | Переглядів: 363 | Додав: slovo
comments powered by Disqus