Головна » 2015 » Березень » 4 » На Київщині викрито «конвертаційний центр»
12:08
На Київщині викрито «конвертаційний центр»

Підрозділами податкової міліції ГУ ДФС у Київській області ліквідовано «конвертаційний центр», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Київської області та м. Києва з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено злочинну групу в кількості 3-х осіб, які використовуючи підконтрольні їм підприємства, організували роботу «конвертаційного центру» з метою прикриття незаконної діяльності «живих» суб’єктів господарювання шляхом проведення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів у готівку та штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей.

Безготівкові кошти діючих суб’єктів господарювання надходили на рахунки транзитно – конвертаційних суб’єктів господарської діяльності у вигляді оплати за товари (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались за допомогою чекових книжок у готівку за винагороду у розмірі  6 – 10 %. Податковий кредит транзитно – конвертаційних суб’єктів господарської діяльності формувався від виробників вітчизняних товарів, які мали надлишок податкового кредиту за рахунок реалізації товарів через роздрібну мережу за готівку.

За 2013 - 2014 роки, підприємствами, які входили до складу «конвертаційного центру» незаконно сформовано податковий кредит з податку на додану вартість реально діючим підприємствам на  12,5 млн. гривень.

В ході ліквідації «конвертаційного центру» проведено 6 обшуків, за результатами яких вилучено готівкових коштів на суму 398 тис. грн., печатки підприємств, оргтехніка, первинні документи та банківські картки, які використовувалися для здійснення незаконної діяльності.

На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.

ГУ ДФС у  Київській області

Категорія: Київщина | Переглядів: 400 | Додав: komashkov
comments powered by Disqus