Головна » 2015 » Липень » 27 » Допомога внутрішньо переміщеним особам
19:35
Допомога внутрішньо переміщеним особам

21 - го липня у приміщені Київської ОДА відбулася офіційна презентація проекту ПРООН в Київській області «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» 

Учасниками робочої зустрічі від згаданого вище проекту виступили: заступник Постійного Представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча, старший програмний менеджер ПРООН Катерина Рибальченко, керівник проекту Руслан Федоров, регіональний координатор проекту в Київській області Микола Смірнов, Леся Парно-Кириєнко фахівець з проекту комунікацій.

Київську область представляли голова Київської ОДА Володимир Шандра, заступник голови Дмитро Христюк, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Самолов, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Олександр Винник.

Першим до учасників зустрічі звернувся очільник Київщини, поінформувавши гостей про ситуацію з переселенцями на території області. Зокрема, Володимир Шандра відзначив, що «вцілому ситуація в країні все ще залишається складною через військові дії у східних регіонах, тому перед владою України стоїть завдання допомагати вимушено переміщеним особам з найбільш життєво важливих питань, а також допомогти їм соціально адаптуватися до життя в нових умовах».

Також голова Київської ОДА відзначив, що переселенці, які зараз проживають на території області забезпечені найбільш необхідним. Так вимушено переміщеним особам виплачуються соціальні виплати, діти у нормальному режимі відвідують школи і садочки. Забезпеченням продуктами харчування також на нормальному рівні. Проте все ж актуальним залишається питання працевлаштування переселенців та, у певній мірі, забезпечення їх житлом.

«Дякую вашій організації за турботу про надання допомоги. Приємно, що сьогодні Україна не лишається один на один зі своїми проблемами. У вас є великий досвід по роботі з переселенцями з різних країн. Тому поради та рекомендації як діяти у цій ситуації, для нас дуже важливі. Проблема з працевлаштуванням внутрішньо переміщених осіб, полягає у тому, що люди не хочуть йти працювати на низькооплачувані роботи. Тобто пропозиції, які їм надходять від Центру зайнятості вони часто відкидають. Наступна частина цього питання заключається у тому, що переселенці також часто відмовляються від наданого житла у більш віддалених від столиці районах нашої області. Для допомоги вирішенні проблем переселенців, в області спеціально створено штаб за участі представників всіх соціальних служб. Такі засідання з надання допомоги відбуваються регулярно», - повідомив Володимир Шандра. 

Своє бачення щодо надання допомоги переселенцям висловила заступник Постійного Представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча зазначивши: «Ми розуміємо ситуацію, яка зараз склалася у вашій країні. Чимало переселенців змушені були виїхати зі своїх домівок. Але ми допомагаємо країнам вирішувати після кризисні проблеми. У вирішенні питань переселенців, ми стараємося використовувати такий всезагальний підхід, спрямований на підтримку людей, які змушені були переїжджати або ж все таки залишилися у прифронтовій зоні. Як програма розвитку ООН, наша організація працює з гуманітарною допомогою. Основний напрямок над яким ми зараз працюємо у Київській області -  створення робочих місць та надання допомоги переселенцям у пошуку роботи, а також інших соціально важливих для цих людей питаннях», - поінформувала учасників Ініта Пауловіча.

Старший програмний менеджер ПРООН Катерина Рибальченко вцілому представила програму ПРООН щодо відновлення та примирення, окреслила завдання над якими працюють їх фахівці.

«Ми працюємо над питаннями внутрішньо переселених осіб. Київська область поряд з іншими областями, являється для нас пріоритетом у роботі по наданню допомоги переселенцям. Нашими найближчими партнерами з цього напрямку нашої роботи є уряд Японії. За що ми їм вдячні. Також у нас відбувається тісна співпраця зі Швейцарським урядом. Програма над якою ми працюємо називається «Раннє відновлення та відбудова світу». Зараз у Донецькому та Луганському регіонах, наша організація працює над відновленням в економічній сфері: там ми працюємо над будівництвом доріг та мостів», - розповіла Катерина Рибальченко.

Керівник проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» Руслан Федоров презентував цілі та заходи проекту.    

Зокрема, він повідомив, що проект працює у 8 областях України, серед яких Донецька, Луганська, Полтавська Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, а також Київська області та місто Київ. Відповідно у кожному з регіонів працює координатор. Вся діяльність проекту спрямована у кількох напрямках роботи. Основними серед яких є вирішення проблеми переселенців щодо самостійного заробітку коштів на прожиття.

За словами Руслан Федорова серед пріоритетів у їх роботі також підтримка органів влади, яким надаються рекомендації як діяти у таких випадках з переселенцями.     

«Ми будемо допомагати регіонам у розробці цільових програм для допомоги переселенцям та готові працювати експертно. Наступного тижня у нас розпочинається серія тренінгів по підтримці навчання співробітників органів влади, які працюють з переселенцями над питаннями психологічної підтримки. Також зараз ми проводимо аналіз законодавства по переселенцях та розробимо свої рекомендації з цього напрямку роботи», - зазначив Руслан Федоров.

На завершення керівник проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» додав, що на даний час для вирішення проблеми переселенців, їх організація може підтримати різні види бізнесу та наголосив, що «це відрізняє проект від інших донорів, які можуть працювати у цій сфері». Оскільки з числа переселенців є люди, що мали свій бізнес та за умов військових дій залишили його.

У свою чергу директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Самойлов розповів про стан економічної складової Київщини, перспективу розвитку та окреслив переваги, які можуть реально вплинути на зайнятість переселенців та місцевого населення, а також забезпечити створення нових робочих місць. 

«Зараз на території області працює 210 центрів підтримки бізнесу – це так звані бізнес-інкубатори. Вважаю, що було б все ж таки правильно працювати з цими організаціями, вибудовувати з ними комунікацію за допомогою вашої програми. Також на даний час у нашому регіоні працює 18 тисяч малих та середніх підприємств. Здавалося б їх кількість достатньо велика, але водночас ми маємо великі цифри і по зростання безробіття серед населення. Тому моє бачення ситуації, що зараз необхідно створювати на території області нові робочі місця, але шляхом створення нових видів діяльності», - переконаний Ігор Самойлов.

Окрім того, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Ігор Самойлов додав, що зараз на Київщині активно ведеться робота у напрямку пошуку та реалізації інвестиційних проектів. Адже вони є не лише флагманом економіки області, але й запорукою успіху зайнятості населення.    

«Задля допомоги внутрішньо переміщеним особам, зараз потрібно працювати і над розвитком потужностей економіки, створювати сприятливий інвестиційних клімат та необхідні умови для роботи інвестора. Адже працюючи над покращенням цієї сфери господарства нашої області, позитивний результат, в тому числі, наповнення фонду заробітної плати стане відразу відчутним як для мешканців Київщини, так і для осіб, що змушені були залишити на сході свої домівки», - наголосив Ігор Самойлов.     

Нагадаємо, на даний час на території Київської області проживає більше 43 тисяч переселенців, з яких 28 тисяч сімей та більше 10 тисяч дітей.

На завершення зустрічі було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Київською обласною державною адміністрацією. Підписали документ Ініта Пауловіча та Володимир Шандра.

За матеріалами сайту КОДА

Категорія: Київщина | Переглядів: 1329 | Додав: slovo | Теги: Донбас, донбасс, Київська обласна державна адміністр, російська агресія, допомога переселенцям
comments powered by Disqus