Головна » Вишгородщина

Вишгородські «Гайдамаки» – у Сорочинцях

Вишгородські «Гайдамаки» – у Сорочинцях

Ще з гоголівських часів у Сорочинці, що на Полтавщині, з’їжджалися поярмаркувати, на людей подивитися і себе показати. От і цього року Сорочинське ярмаркування традиційно розпочалося 19 серпня і тривало до 25 серпня. 
 
Але у наш тривожний час, коли йдуть бойові дії у зоні проведення АТО, Сорочинський ярмарок не був велелюдним. Приїхало більше торгівців аніж покупців. На ярмарку були широко представлені народні промисли: від глиняних виробів і до вишиванок. Повсюди у витворах майстрів переважала національна символіка – синьо-жовті кольори.  У національних строях були навіть продавці товару. На всіх сценічних майданчинках відбувалися концерти, в основному художніх самодіяльних колек ... Читати далі »

Зроби подарунок Межигірському Спасу

Зроби подарунок Межигірському Спасу

До 30-х років ХХ ст. козацький Межигірський монастир був улюбленим місцем відпочинку та паломництва киян і гостей столиці. 
 
Після знищення монастирського комплексу у 1935 році зараз Межигір’я поступово одужує. Знову на галявинах, у прохолодній тіні з’являються люди, розстелюють ряденця, дістають з торбинок нехитрі харчі і, як колись багато століть тому, набираються тут сили від намоленої землі.
 
Продовжуємо писати історію Межигір’я – ось 22 серпня 2014 року можна вважати святковим днем для старої козацької святині. У цей день знову відновився паломницький та туристичний маршрут: Поділ ( ... Читати далі »

Роз’яснювальна робота з населенням

Роз’яснювальна робота з населенням

Рятувальники продовжують проводити роз’яснювальну роботу з населенням, щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

27 серпня інспекторським складом Вишгородського районного відділу ДСНС України у Київській області проведено комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання житлового сектору, розташованого на території Вищедубечанської сільської ради. В ході заходів рятувальники провели протипожежний інструктаж з депутатським корпусом, де провели роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті.

... Читати далі »

Розквіта «Поліський віночок»

Розквіта «Поліський віночок»

Можна багато говорити, планувати якусь справу роками, виношувати ідею і ніколи її не здійснити. А можна й так, як це робить голова Богданівської сільської ради Тетяна Савиченко та депутат цієї ради Ігор Зубенко: задумали, озвучили і, перехрестившись, сказали: «Поїхали!»
 
І ось вже у Пиляві відбувся другий етап фестивалю народної творчості «Поліський віночок». Цього разу на території музею виступали аматори з Катюжанки та Козаровичів.
 
... Читати далі »

Хто силу має – до вершин зійде

Хто силу має – до вершин зійде

Жителі Вишгородщини у різний спосіб намагаються надавати допомогу військовослужбовцям-землякам, які воюють у зоні проведення АТО задля скорішого мирного життя. У день великого релігійного свята Спаса, 19 серпня, у Вишгородському районному центрі дитячої творчості «Дивосвіт» відбувся благодійний концерт, який організували Народна рада міста Вишгорода і Вишгородського району та благодійний фонд «З відкритим серцем у майбутнє». 
 
Щоб зібрати кошти для військових, організатори запросили народну арти ... Читати далі »

Не соромтесь звернутись за порадою…

Не соромтесь звернутись за порадою…

У житті кожної людини можуть трапитись ситуації, з якими важко, а іноді й просто неможливо справитись самостійно.  Найбільш ефективним способом розв’язати  проблему є звернення за послугами психолога.  Подіб­ні послуги віднедавна надає і Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
 
«Хоча й побутує думка, що консультації психолога – це, швидше,  медична галузь, ніж соціальна, – говорить директор територіального центру Наталія Рудько, – однак насправді, вони нерозривні. І саме тому ми ввели  посаду ... Читати далі »

Амброзія – злісний бур’ян

Амброзія – злісний бур’ян

Амброзія полинолиста – злісний бур’ян, що розвиває могутню кореневу систему і надземну масу, зовнішнім виглядом нагадує полин звичайний. 
 
Амброзія полинолиста засмічує польові культури. Росте на узбіччях залізничних колій, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків, на пустирях та інших необроблюваних землях, на вулицях, присадибних ділянках населених пунктів. Утворюючи велику наземну масу і кореневу систему, амброзія виносить з ґрунту дуже велику кількість поживних речовин і вологу. Це різко знижує врожайність сільськогосподарських культур.
 
... Читати далі »

Пожежі в місцяхзалягання торфу

Пожежі в місцяхзалягання торфу

В зв’язку з настаннямспекотної погоди на території Вишгородського району ускладнилась ситуація з пожежами в місцях залягання торфу. Зметою проведення моніторингу ситуації, що склалася на території області працівниками Вишгородського РВ ГУ ДСНС України у Київській області було здійснено об’їзд територій, де на даний час зафіксовані загоранняторф’яників.

В ході заходу було оцінено масштаби пожежі та визначено шляхи їх ефективної ліквідації. Адже торф має здатність залягати на глибині до десяти метрів від поверхн іземлі, а отже, горіння може тривати, не привертаючи до себе уваги, впродовж тривалого часу. Зміни температурних режимів не впливають на процес горіння, так само як і атмосферні опади. В процесі вигорання утворюються пустоти ... Читати далі »

«Поліський віночок» звучить у Пиляві

«Поліський віночок» звучить у Пиляві

Погожого літнього дня, 27 липня, з Демидова вирушив автобус – 17 співаків-аматорів ансамблю «Любисток» та до двох десятків мешканців села. Довідавшись, що в селі Пилява вже декілька місяців працює меморіальний музей Великої Вітчизняної війни, артисти захотіли ознайомитись з новим музеєм у нашому районі.
 
Незвичайно Пилява зустрічала гостей. Як тільки наш автобус зупинився у березовому гайку біля церкви, з її дзвіниці урочисто полинув у небо і душі екскурсантів чистий передзвін.
 

Легальна зарплата: упевненість у завтрашньому дні

Легальна зарплата: упевненість у завтрашньому дні

Вагомим джерелом збільшення дохідної частини місцевого бюджету є легалізація зайнятості населення, детінізація заробітної плати та її підвищення. Тому працівники Вишгородської ОДПІ  приділяють велику увагу  детінізації трудових відносин, здійснюють упереджувальні заходи серед суб’єктів господарювання, які затримують виплату заробітної плати або виплачують її нижче встановленого законодавством мінімуму. 
 
Спільно з представниками районної адміністрації цього року проведено сім засідань робочих комісій, на які були запрошені керівники підприємств та підприємці, де відстежуються причини, що ... Читати далі »

« 1 2 ... 50 51 52 53 54 ... 59 60 »