Головна » Вишгородщина

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Спогади. Роздуми. Публіцистика

І все ж у березні 1950 року ми таки вирушили додому. Подробиць переїзду я не пам’ятаю. Знаю тільки, що їхали довго поїздами з кількома пересадками, аж поки не добралися до своєї станції «Павлиш», від якої до Омельника залишалося сім кілометрів. 
 
Так чи інакше, але без даху над головою ми не залишилися. Кілька днів пожили в одній хаті з дядьком Іваном, у якого на той час родина складалася з шести ... Читати далі »

Отримали новий досвід

Отримали новий досвід

Нещодавно на базі навчально-виховного комплексу допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді, що у Києві, відбулися обласні змагання із судномодельного спорту серед учнівської молоді. 
 
У змаганнях взяли участь 12 команд позашкільних навчальних закладів Київської області, серед яких була і команда Вишгородського районного Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт»  на ... Читати далі »

Паливо під ногами

Паливо під ногами

Використання альтернативних джерел палива у зв’язку із загальним погіршенням економічного становища країни в цілому змушує державних чиновників будь-якого рівня задумуватися над залученням місцевих, а відтак, набагато дешевших  ресурсів.  Мова йде не лише про залучення енергії сонця, віт­ру та води, що потребують високих технологій та налагодження і впровадження технологічно складних процесів, а про застосування природного палива, яке не просто лежить під ногами, а ще й нагадує про себе  неабиякими лихами через стихійні загорання, забруднення атмосфери, примусовими заводненнями територій і тому подібне.
 

Горять браконьєрські сітки

Горять браконьєрські сітки

Акція з утилізації кілометрів конфіскованих браконьєрських сіток та інших знарядь незаконного вилову риби відбулася 28 листопада на березі Київського водосховища поблизу Київської ГЕС. 
 
Масштаби браконьєрства вражають. Якщо у 1991 році було затримано 19000 водних браконьєрів, то в 2013 році їх кількість зросла до 123000. Таке зростання правопорушень на воді пов’язане з двома факторами: почуттям безкарності і вседозволеності.
 

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Спогади. Роздуми. Публіцистика

У 1946 році мама, можливо, порадившись із нашими омельницькими родичами, прийняла рішення продати хату у Камбурліївці, а натомість купити хату у селі Омельник. Аби бути ближче до рідні. У кінці літа ми вже з мамою й перевезли до Омельника у наше нове помешкання свої убогі пожитки.
 
Пізніше виявилося, що це рішення мог­ло стати для нашої родини фатальним.
 

Знищили браконьєрські сітки

Вишгородські рибінспектори разом із асоціацією рибалок району 28 листопада знищили браконьєрські сітки, що були вилучені під час чергового спільного рейду. 
 

Вимагаємо ротації для бійців!

Вимагаємо ротації для бійців!

21 листопада біля Міністерства оборони України відбулась акція на захист прав військовослужбовців 25-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь», які більше трьох місяців знаходяться у зоні АТО на передовій в м. Дебальцеве. Велику частину батальйону складають вишгородці. Хлопці виснажені від постійних обстрілів і потребують проведення ротації для відпочинку.
 
Організацію акції взяла на себе громадська організація  «Народна рада міста Вишгород і Вишгородського району». В акції брали учас ... Читати далі »

Координація спільних дій та інформування суспільства

Координація спільних дій та інформування суспільства

На останньому засіданні районного оперативного штабу з вирішення питань, пов’язаних з наданням допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, їх сім’ям та іншим громадянам України, які перебувають в районі проведення антитерористичної операції, головним питанням була організація координованих дій волонтерських та благодійних організацій та інформування суспільства про витрачання благодійних внесків. 
 
Як зазначив в.о. голови райдержадміністрації В’ячеслав Савенок, завдан ... Читати далі »

Шрам у душі народу

Шрам у душі народу

 50 років тому розпочалося переселення мешканців с. Старосілля та інших сіл, затоплених Київським  морем. Тисячоліттями понад Дніпром тулилися села з вибіленими хатками в обрамленні квітучих лугів та розкішних лісів. Риби, звірини, пасовищ вистачало на всіх з лишком. Тож недарма на цей слов’янський Едем накочувалися орди завойовників, інформує сайт Новопетрівської сільської ради.
 
Але як не нищили села чужинці, як не гнітили, вони відроджувалися знову і знову. Тут пережили голодомори і репресії, німецьку оку ... Читати далі »

Вогонь «з’їдає» мільярди

Вогонь «з’їдає» мільярди

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. У дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. 
 
Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся високої температури, задимленості й загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де знаходяться засоби пожежегасіння, та вмійте ними користуватися.
« 1 2 ... 50 51 52 53 54 ... 64 65 »