Головна » Вишгородщина

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Спогади. Роздуми. Публіцистика

У 1946 році мама, можливо, порадившись із нашими омельницькими родичами, прийняла рішення продати хату у Камбурліївці, а натомість купити хату у селі Омельник. Аби бути ближче до рідні. У кінці літа ми вже з мамою й перевезли до Омельника у наше нове помешкання свої убогі пожитки.
 
Пізніше виявилося, що це рішення мог­ло стати для нашої родини фатальним.
 

Знищили браконьєрські сітки

Вишгородські рибінспектори разом із асоціацією рибалок району 28 листопада знищили браконьєрські сітки, що були вилучені під час чергового спільного рейду. 
 

Вимагаємо ротації для бійців!

Вимагаємо ротації для бійців!

21 листопада біля Міністерства оборони України відбулась акція на захист прав військовослужбовців 25-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь», які більше трьох місяців знаходяться у зоні АТО на передовій в м. Дебальцеве. Велику частину батальйону складають вишгородці. Хлопці виснажені від постійних обстрілів і потребують проведення ротації для відпочинку.
 
Організацію акції взяла на себе громадська організація  «Народна рада міста Вишгород і Вишгородського району». В акції брали учас ... Читати далі »

Координація спільних дій та інформування суспільства

Координація спільних дій та інформування суспільства

На останньому засіданні районного оперативного штабу з вирішення питань, пов’язаних з наданням допомоги військовослужбовцям, які беруть участь в антитерористичній операції, їх сім’ям та іншим громадянам України, які перебувають в районі проведення антитерористичної операції, головним питанням була організація координованих дій волонтерських та благодійних організацій та інформування суспільства про витрачання благодійних внесків. 
 
Як зазначив в.о. голови райдержадміністрації В’ячеслав Савенок, завдан ... Читати далі »

Шрам у душі народу

Шрам у душі народу

 50 років тому розпочалося переселення мешканців с. Старосілля та інших сіл, затоплених Київським  морем. Тисячоліттями понад Дніпром тулилися села з вибіленими хатками в обрамленні квітучих лугів та розкішних лісів. Риби, звірини, пасовищ вистачало на всіх з лишком. Тож недарма на цей слов’янський Едем накочувалися орди завойовників, інформує сайт Новопетрівської сільської ради.
 
Але як не нищили села чужинці, як не гнітили, вони відроджувалися знову і знову. Тут пережили голодомори і репресії, німецьку оку ... Читати далі »

Вогонь «з’їдає» мільярди

Вогонь «з’їдає» мільярди

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. У дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. 
 
Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся високої температури, задимленості й загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте, де знаходяться засоби пожежегасіння, та вмійте ними користуватися.

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Коли до нас прийшла війна у 1941 році, мені йшов уже шостий рік. І навіть тоді, коли ми ще не чули пострілів і не бачили нових наших завойовників, та тривога, яка панувала серед дорослих, частково передавалась і нам, дітям, хоч нам і важко було усвідомлювати усі масштаби небезпек, які несла з собою війна. Були ми занадто малими, аби щось розуміти з того, що відбувалося.
 
Утім окремі картинки тієї пори закарбувалися у пам’яті з фотографічною точністю, незважаючи на часову відстань у багато років.
< ... Читати далі »

Осінні «Ігри розуму»

Осінні «Ігри розуму»

Вишгородський районний Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» знову запросив маленьких розумників і розумниць на інтелектуальні змагання. Уже не вперше збираються команди учнів 5-6 класів на «Ігри розуму», і ця гра, як і попередні, пройшла жваво, емоційно, а головне – була цікавою і пізнавальною навіть для дорослих глядачів.
 
На цей турнір найрозумніших зібралися команди з різних навчальних закладів Вишгородського району: Козаровицької, Лебедівської, Вишгородської №1 зага ... Читати далі »

Поінформованість – запорука здоров’я

Поінформованість – запорука здоров’я

Наскільки гіпертоніки Вишгородщини матимуть знижки на ліки залежить від поінформованості людей та співпраці лікарні з аптеками. В Україні зареєстровано понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують лише 14%, періодично приймають лікарські препарати 35%. Усі інші звертаються до них тільки для того, щоб угамувати біль. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн українців.
 
Високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, мозковий інсульт, а також на ... Читати далі »

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Спогади. Роздуми. Публіцистика

Це здається неймовірним, але я чітко пам’ятаю, як мене немовлям купали у ночвах. Наді мною усміхнене лагідне мамине обличчя. Тильною стороною середнього пальця правої руки мама проводить по моїх губах, а я намагаюся упіймати з пальця, – чи то язиком, чи губами – крапельку води, в якій мене купали. Я не знаю, скільки мені тоді було від народження – місяць, два чи три. Не знаю також, чи міг я тоді щось думати. Але точно знаю, що в ті хвилини я переживав невимовне блаженство.
 
Подальше раннє дитинство м ... Читати далі »

« 1 2 ... 48 49 50 51 52 ... 62 63 »